hangisini önerirsiniz?honda-toyota?

Kodla Büyü

kade38

Üye
oğlum kreşe başladı ve ben okul çıkışında oğlumu almaya yetişemiyorum. eşimi düz vitese alıştıramadım çok denedim. 97 model emektar broadwayim var. gönlüm razı gelmese de satıp otomatik vites araba almayı düşünüyorum eşimle ortak kullanmak için. broadway(9bin)+10bin birikmişim var, üzerini kredi çekecem,35bin civarı araba düşünüyorum. arkadaşlarım otomatik alacaksan japon arabası al dediler. honda civic (2007-2009,lpgli) ile toyota corolla(2007-2009,dizel) arasında kaldım. kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Kıyaslarsak bence. Bagaj, Yakıt, Sağlamlık, Marka Değeri :+1: TOYOTA

Ama zevk ve renk meselesi

Allah kazasız belasız sürüşler versinde gerisi teferruat.

Saygılar

Otomatiğin babası civictir. Tasarım olarakta civic öndedir. Sorunsuzlukta ikiside iyidir. Dizel arabaya 2. elde güvenmek güçtür. Tercihin civic elegance beyaz veya siyah olmalıdır....

Hocam bayan için hb al ayrıca eşiniz acemi ise 35 bin lik araba biraz tehlike olur biraz daha ucuz araba düşünün ayrıca krediye girmeyin. Fiesta düşünebilirsiniz.

bi arkadaşımda 2011 otomatik civic var lpgli. şehir içi 0.35, şehirler arası 0.25 tl yakıyor dedi. bilgisi olan var mı?

hocam fazla gezerim yakıt sorun olur diyosan dizel toyota, eğer yakıt sorun değil para yetirrim fazla gezmem diyosan hondayı tek geçerim..

kade38' Alıntı:
bi arkadaşımda 2011 otomatik civic var lpgli. şehir içi 0.35, şehirler arası 0.25 tl yakıyor dedi. bilgisi olan var mı?
akrabada 2011 elegance otomatik var ankara şehir içi lpg ile 28 kuruş yakıyor.

zzh' Alıntı:
kade38' Alıntı:
arkadaş şehir içi civic 35 kr yakıyor deyince dizel corolla cazip gelmişti

hondaların çok yaktığını bende birkaç kişiden duydum.otomatiklerin tabi.bende bu aralar 35 lik bir araç bakıyorum.bende jetta, civic, corolla arasındayım.hergün fikrim değişiyor...

kade38' Alıntı:
zzh' Alıntı:
kade38' Alıntı:
35 kuruş yaktırmak için arabanın bakımsız olması, gereksiz yere gaz,fren yapılması gerekir... bende 2004 civic es var otomatik lpgli şehir içi 25 kuruş yakıyorum.

1 yıldır otomatik civic kullanıyorum. Lpg yi ben taktırdım. 70 tl ye klima ile birlikte 320 km yol gidiyorum şehir dışı. Otomatikte fevkalede keyif veren bir şürüşü var. Bursa'dan istanbul'a gelirken otobanda 160 km ile giderken ölçülen değerler bunlar. Toyota kullanmadım. Fazlası ile tavsiye ederim. Konfor + hız + güven fazlası ile veriyor. 30.000 bakımını 110 tl ye yaptırdım. Yağını suyunu ve gazını koy. Keyifle sür. Servis yolu bilmezsin.

piyasnaın en çok tutulan arabası toyoto d4 olanlardır. Bence toyato.Ama otomatik vites alacak olursan Opel astr al derim.

hakansia' Alıntı:
piyasnaın en çok tutulan arabası toyoto d4 olanlardır. Bence toyato.Ama otomatik vites alacak olursan Opel astr al derim.
otomatik astra :-1:
müdürüm de var. önermiyor. vites geçişleri falan kötü diyor

hocam memleket kayseri. Kocaeli körfezde yaşıyoruz. yaz tatillerinde memlekete gittiğimizde bagaj ihtiyacı doğuyor.o yüzden...

yakıtta civic, görünüs konfor için civic, kalite için civic, otomatik ise kesinlikle HONDA.... Tabi dizel civic olmadığı için yakıtta dizel az yakar onun için toyota:p

kade38' Alıntı:
hakansia' Alıntı:
otomatik astra :-1:
müdürüm de var. önermiyor. vites geçişleri falan kötü diyor
hocam astra hb classic o söylediğin arabalardan daha çok tutuldu. evet vites geçişlerini az da olsa hissettiriyor ama rahatsız edici derecede değil bence...
şu an sıfır km. - astra hb - yarı otomatik vites - 1.6 motor , 36000 tl. bu fiyata bulabileceğin en iyi araba... bayan için çok ideal bence

Şehir efsanelerini bir kenara bırakalım hocam, toyota yağ yakar, astra sarsıntı yapar filanları, otomatik astra kullandım easytronik ama vites geçişlerinde öyle abartı bir sarsıntı yoktu. Gidipte bu şanjumanı dsg ile de kıyaslamıyorum tabi. Corolla da civicte zaten sanayi düşmanı maşallah.

Civic alırsanız zaten bagaj lpgden dolayı zaten ufalacak bunun yerine auris dizel almak mantıklı hele ki kocaelinde zaten çok yaygın aurisler, bu da küçükse size en uygunu corolla yada sedan astra.

kade38' Alıntı:
zzh' Alıntı:
kade38' Alıntı:

bende 97 toyota var lpg sıra sistem bile değil.. şehir içi 24 kuruş yakıyor şehirler arasıda 17 kuruş yakıyor.

97 model corollaların otomatik vites ve klimalı olanlarıda var. ama piyasada neredeyse yok çünkü sahibi olanlar satmıyor. parçası ucuz ve bakımını yaparsanız çok rahat. 2005 de ankarada bir bayan eczacı 53 bin km deki böyle bir arabayı 15 bine satmıştı ancak ben arabamı 1 hafta önce almıştım. eğer böyle araba denk gelirse hiç düşünmeden alırım.

the_korsan' Alıntı:
Şehir efsanelerini bir kenara bırakalım hocam, toyota yağ yakar, astra sarsıntı yapar filanları, otomatik astra kullandım easytronik ama vites geçişlerinde öyle abartı bir sarsıntı yoktu. Gidipte bu şanjumanı dsg ile de kıyaslamıyorum tabi. Corolla da civicte zaten sanayi düşmanı maşallah.

Civic alırsanız zaten bagaj lpgden dolayı zaten ufalacak bunun yerine auris dizel almak mantıklı hele ki kocaelinde zaten çok yaygın aurisler, bu da küçükse size en uygunu corolla yada sedan astra.

hocam toyotanın vitec motorları bazen yağ yakar. diğer motorlarında sorun duymadım hiç.

tayinci42' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

hocam toyotanın vitec motorları bazen yağ yakar. diğer motorlarında sorun duymadım hiç.

toyota da vtec motor mu var ?

kafkas' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

toyota da vtec motor mu var ?

vvti demek istedim.. aklimda vitec olarak kalmış.

Geri