Hangisi daha mantıklı lenovo-HP

Kodla Büyü

rock

Seçkin Üye
Seçkin Üye
HP: 4200U işlemci-740M ekran kartı-8Gb Ram-500Gb Hdd-Parlak ekran 1385TL http://www.pcdepo.com/hp-pavilion-15-n0 ... 11485.html
Lenovo:4200M işlemci-740M ekran kartı-8Gb Ram-1TbHdd+8ssd gömülü- mat ekran 1635TL http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z5 ... 11181.html

HP nin tasarımı daha çok hoşuma gitti ama ısınma sorunları vardı eskiden ve işlemcisi U. Lenovonun ise kaliteli bi ses sistemi yapmışlar.
Acaba tasarıma takılmayıp, sadece açılışını hızlandıracak 8ssd li M işlemcili lenovoyu mu almalı yoksa HP yi alıp ssd ekleyip aynı fiyata ssdli U işlemcili parlak ekranlı tasarımı daha çok hoşuma gideni mi almalı?

Hp pavilion alma derim hocam. evde 2 tane laptop var, biri pavilion diğeri lenovo z serisi, kesinlikle lenovo, hp yi bir saat kullanınca odanın ısısı artıyor :D

Lenovo derim hocam. Elektronik biraz nasip işi sizde bilirsiniz ama tecrübelerime göre toshiba-asus-lenovo daha az sorun çıkartıyor.

Bir kisi bile hp dese alip ssd takacakdim. Ama anlasilan uzak durmak gerek. Hepinize tesekkur ederim. Ssd ler ucuzlayinca da ssd aliriz artik.

rock' Alıntı:
Bir kisi bile hp dese alip ssd takacakdim. Ama anlasilan uzak durmak gerek. Hepinize tesekkur ederim. Ssd ler ucuzlayinca da ssd aliriz artik.
Yetiştim hocam. Bence HP. 2 ay önce HP Pavillion 15N-003ST kullanıyorum. Ram 8GB, HDD 1TB, İşlemci 4200U, GT 740M....

Daha önceki 3 bilgisayarımda HP idi. Onlarda ısınma vardı ama cayır cayır değil. Bilgisayarı zorlarsan ısınıyordu. Ama bu en son modellerde inan bana cihaz ısınmayı bırak çok zor ılık oluyor. Ben çok memnunum. Şu an biride 12.1 inç 2 laptobumda HP. Karar senin.

sedkorn' Alıntı:
rock' Alıntı:
Yetiştim hocam. Bence HP. 2 ay önce HP Pavillion 15N-003ST kullanıyorum. Ram 8GB, HDD 1TB, İşlemci 4200U, GT 740M....

Daha önceki 3 bilgisayarımda HP idi. Onlarda ısınma vardı ama cayır cayır değil. Bilgisayarı zorlarsan ısınıyordu. Ama bu en son modellerde inan bana cihaz ısınmayı bırak çok zor ılık oluyor. Ben çok memnunum. Şu an biride 12.1 inç 2 laptobumda HP. Karar senin.
Aklımı çelme hocam şimdi tam karar vermişken. Şimdi bir de şunu buldum. Fiyatı uygun olsa kesin bunu alırdım.
4200U+500gb HDD+6Gb Ram+GT 750M+Alüminyum kasa Mükemmel tasarım(bana göre)+ışıklandırmalı klavye, İlerde ssd ile süper olurdu. ah şu dolar yok mu... Seçim sonrasını mı beklemelii yoksa daha da mı uçar bilemiyorum...
http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-753 ... 11218.html

Sn hocam kesinlikle lenovo almayın. lanet olsun okula 4 adet aldık(z580). sıkı dur sayıyorum 1. kasası acayip adi 2. i5 den verimsiz performans izliyorum. 3. usb girişleri ara sıra sıkıntı çıkarıyor. 4. bluetooth resmen arızalı bir türlü çalıştıramadım. 5. kart okuyucuları sancılı bu saydıklarımın hepsi aynı anda aldığımız lenovolarda mevcut. adam bir capslook tuşunun açık yada kapalı olduğunu gösteren ışık bişey koyar yok! evimde hp var 2 erkek çocuğunun tüm tacizlerine rağmen hala ayakta ve dim dik.
lenovonun tek artısı az ısınması okadar başkada bişeysi yok. ama genede kısmet

Asus > + Lenovo :++:

Sorunsuz hp görmedim bugüne kadar, Düşman başına

hocam lenovo i7 kullanıyorum linkte verdigin kasayla aynı bikaç aydır sorunsuz kullanıyorum çok önyargım vardı sıkı bir dell kullanıcısı olarak ama beni şaşırtacak kadar memnunum ..Tabi sizde biliyosunuzz elektronk aletler biraz şans işi ...:)

Z500 kullanıyorum 2 senedir herhangı bır sıkıntı ıle karsılasmadım lenovo uygun ve gayet ıyı pc ler ama denıldıgı gıbı elektronık sans ısı daha hıc servıse yollamadım (İşallah ta gerekmez) teknık servıs olaylarını bılmıyorum

servis i ni düşünüyorsanız şu an türkiyede en mantıklısı lenova veya dell almak.Sanırım arızada eve kadar servis vardı

Geri