Hangi Veritabanı?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Delphi ile kullanılabilecek en uygun veritabanı sizce hangisi? Nette araştırdığıma göre Firebird ama birde sizlerin fikrini almak istedim?

Zeos veritabanı erişim bileşenlerini kullan.
En yaygın en uygun firebird. evet.

hocam delphi 7 kullanıyorum. otomasyon tarzı programları tercih ediyorum siz neler yaparsınız. net tarzına pek giremiyorum çünkü görsel tasarımıma güvenemiyorum kod yazmakta iyiyim ama görseli beceremiyorum malesef oda farklı bir yetenek alanı nede olsa

muallim hocam net derken visual studio.net demek istiyor galiba. web tabanlı programlama değil.
bende delphi ile veritabanı kullanıyorum. delphi ile veritabanı olarak access ve mysql kullanıyorum ama C#+SQL server öğreniyorum şu anda. firebird kullanmadım ama bu veritabanını kullanan firmalar tanıyorum.

hocam firebird ücretsiz olduğundan dolayı kullanan çokmuş sanırım

muallimim ve glassic hocalarım siz neler yazıyorsunuz genel itibariyle

tomreader2010' Alıntı:
muallimim ve glassic hocalarım siz neler yazıyorsunuz genel itibariyle

Ben piyasaya yazmıyorum. Kendi çapımda İngilizce - Türkçe çeviri programı geliştiriyorum. HTML dosyalarını çevirecek . Çeviri sonrası HTML dosyasında resimler, resimlerin konumları falan değişmeyecek . Yani web adresini giriyorsun ve Türkçesini görüyorsun. HTML kodları arasındaki yazılar Türkçeleşecek şekilde ama fazla vaktim olmuyor. Piyasaya erken çıkıp google çeviriye rakip olamadık :)

glassic'e: evet .net deyince visual studio anlamında. C#, VB.NET falan.

güzel proje ama dediğiniz gibi az erken davransaydınız belki google sizin projeye milyonlar verirdi :=)

Geri