HANGİ SINIFA KAÇINCI BASAMAK SEÇTİNİZ

Kodla Büyü
4. sınıf 1. basamak
5. sınıf 2. basamak
6. sınıf 3. basamak
7. sınıf 5. basamak
8. sınıf 6. basamak

1-2-3-4 _____> 1. Basamak
5__________> 1. ve 2. Basamak
6__________> 2. ve 3. Basamak
7__________> 4. ve 5. Basamak
8__________> 6. ve 7. Basamak

Bir Sınıf için 2 basamak seçilence kitap sorunu oluyor. Bunuda kitrapları bilgisayara yüklemekle halletmeyi düşündük. 1. Dönem kitaplardan, 2. Dönemde bilgisayar ortamından takip edilecek. Zümrede öyle belirttim

4->1.2.(3)
5->(3).4
6->5
7->6
8->7

seçmeyi düşünüyorum

Bu arada arkadaşlar 1.2.3 basamağa ait klavuz kitap yok dimi sadece 4.5.6.7.8 lerde var

2.sınıflara 1. basamak
3.sınıflara 2.basamkak
4.sınıflara 3. basamak
5.sınıflara 4.basamak
6.sınıflara 5.basamak
7.sınıflara 5. basamak
8. sınıflara 6. basamak seçtim

4.sınıf--->2. basamak
5.sınıf--->3. basamak
6.sınıf--->5. basamak
7.sınıf--->6. basamak
8.sınıf--->7. basamak seçtim...

ben 1 alt seviye veriyorum her sınıfa.
4---2 ve 3 numaralı kitaplar
5---4
6---5
7---6
8---7
ama bana geçen sene bu sistemde kitap dağıtımı yaptığımda 8. basamak gelmemişti. ama bu sene geldi.
Bundan dolayı her sınıfa kendi numarasını verebilirim kararsızım zaten öğrencilerin seviyesi çok düşük ...
ARKADAŞLAR EN ÖNEMLİ SORUN DERS KİTABININ OLMAYIŞI BİLMEM BU SORUNDAN YALNMIZCA BEN Mİ MUZDARİBİM?

ben
4. => 1-2. basamak
5. => 2-3. basamak
6. => 3-4. basamak
7. => 4-5. basamak
8. => 5-6. basamak
seçtim ayrıca 5.,6.,7. ve 8. sınıflara 1. basamak konularından da dağıttım.

ben geçen yıl atandım ve doğal olarak böyle bir seçimden haberim yoktu.öğrencilere hangi kitap dağıtıldıysa onu işledim.4lere 4.basamak 5lere 5.basamak şeklinde.ama böyle bi seçimle ilgili idare tarafından bilgilendirilmedim.yoksa ben de alt basamaklardan seçtirirdim.idare için çok mühim bi konu değil ki bana sorma lüzumu görmemişler.aynen devam edicez mecbur.
benim merak ettiğim öğrencide 4.basamak kitabı varken alt basamaklardan da konu işleyebilir miyim.yeni bir plan mı hazırlamam gerekir nasıl yapmam lazım?

Arkadaşım idare bu konuda pek bir şey bilmez genelde. Yani en azından benim okulumda öyleydi. Kendim izah ettim durumu. Geçen yıl sınıfa göre kitap gelmiş ama doğru dürüst işlenmemiş bile. Bu yıl da bir üst basamağa geçmek çok zor görünüyordu. Ben de geçen yılki kitaplarının bir alt basamaklarını seçtim bu yıl. Sorun olur mu bilmiyorum ileride.

4.sınıf 2. basamak
5.sınıf 2. b
6. sınıf 3.b
7. sınıf 5 b.
8. sınıf 6.b

oldu. Konuların erken bitmesi söz konusu olunca bir üst basamağa geçileceğini belirttim.

Ben iki okula gidiyorum birine görevlendirme.
5---->4
6---->5
7---->6
8---->7
diger okuldada
5------>2
6------>3
7------>4
8------>5
gördüğünüz gibi cok farklı birbirinden aynı ilçe ama bu kadr fark var öğrenciler arasında ne yazıkki

gecen sene her sınıfa 2 basamak vermeye calıstım ama yetısmedı.bu sene tek basamak verıp buldugum dıger etkınlıklerı sındıre sındıre anlatmayı dusunuyom.
4.sınıflara- 3.basamak
5 " - 4. "
6 " - 5 "
7 " - 6 "
8 " - 7 "

4---2-3. basamak
5--5. basamak
6-- 6. basamak
7--7. basamak
8--8. basamak

kitaplarıda 4ler için 2. ve 3. basamak kitabı istedim. bir döneme bir kitap olacak

yeni okulumda geçen yıl 4.sınıflar için 4, ............... 8 ler için 8.basamak seçilmiş ve işlenmiş .ancak bu basamakları ben düşürmek istiyorum ,öğrencilerin durumuna göre çok yüksk basamakların seçildiğini düşünüyorum.örneğin geçen yıl 7.basamak işlenmiş olan 7.sınıflara bu yıl bi hazırbulunuşluklarını test edip eğer durum vasatsa 6. yada5. basamağı seçebilirmiyim?

sedabote' Alıntı:
yeni okulumda geçen yıl 4.sınıflar için 4, ............... 8 ler için 8.basamak seçilmiş ve işlenmiş .ancak bu basamakları ben düşürmek istiyorum ,öğrencilerin durumuna göre çok yüksk basamakların seçildiğini düşünüyorum.örneğin geçen yıl 7.basamak işlenmiş olan 7.sınıflara bu yıl bi hazırbulunuşluklarını test edip eğer durum vasatsa 6. yada5. basamağı seçebilirmiyim?

seçebilirsiniz ancak okulca istenen kitap sayısı diğer sınıf seviyelerinde mevcutlara uygunsa. yani tüm 7. sınıfların mevcudu ile tüm 6. sınıfların mevcudu birbirine yakınsa ve kitap sayısı yeterli olacaksa, idarenizde onaylıyorsa tabi. ancak öğrencilere kitap dağıtmadan da basamak değişimi yapıp ünitelerinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. geçen yıllarda bazı arkadaşlarım öyle bir uygulama yapmıştı, öğrencilerde kitap olmaması tabi biraz dezavantaj oluşturabilir.

1. =>1. basamak
2. =>2. basamak
3. => 3. basamak
4. => 4. basamak
5. => 5. basamak
6. => 6. basamak
7. => 7. basamak
8. => 8. basamak

benim bildiğim basamak seçimlerinin bir önceki eğitim-öğretim yılından yapılması gerekiyor. çünkü kitap talepleri buna göre yapılıyor. herbir sınıfın mevcuduna göre bir sonraki senedeki durumları düşünülerek kitaplar talep ediliyor. ben de geçen sezon bunun sıkıntısını çekmiştim. okula gelen kitaplar 1. sınıflara 1. basamak, 2. sınıflara 2. basama şeklinde 8. sınıflara kadar devam ediyordu ancak ilçe zümresinde alınan karar buna uymuyordu. dolayısıyla öğrencilerin ellerindeki çalışma kitapları ile planlar uyumsuzluk gösteriyor, uygulanacak etkinler boşa çıkıyordu. ya planı inkar edip gelen kitaplara göre dersi işlemem gerekiyor, ya da kılavuz kitabı takip edip öğrenci kitaplarını bir kenara bırakıp plana uymam gerekiyor. ücretli çalıştığım sene de dahil olmak üzere 2 sene üst üste verimsiz dersler geçirmeme sebep oldu bu basamaklar. madem bakanlık böyle bir uygulama başlattı, o zaman öğretmenlere uygulayacakları basamakları da söylesin. yoksa okulların birbirleriyle koordine hareket etmemesinin cezasını yine öğretmenler çekiyor. basamak belirleme çalışmalarında tüm öğretmen arkadaşlara kolay gelsin. ben sonunda meslek lisesine geçtim ve kurtuldum bu dertten.

4-- 2. basamak
5-- 3. basamak
6-- 4. basamak
7-- 5. basamak
8-- 6. basamak

merhaba
ben bilgisayar öğretmenliğine henüz başladım ve yapılması gereken hiç birşeyi bilmiyorum okulda da tek bilg. öğretmeni benim. lütfen bana yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor. basamaklar neye göre seçiliyor..
6. sınıf--->6. basamak
7. sınıf--->7. basamak
8. sınıf--->8. basamak
seçmiştim ama sizler farklı seçmişsiniz neye göre ayarlanıyor bunlşar ve planlar yardımcı olursanız servinirim..
teşekkürler..

Bi kaç kişi 4. basamağı direk atlamış faydalı bi basamak olmuyo galiba diğerleri kadar. Geçen sene
6- 3.basamak
7- 4.basamak
8- 5.basamak işlemiştim bende. Bu sene kitapları 6-7-7 seçtik.

6- 3.basamak
7- 5.basamak
8- 6.basamak düşünüyorum bende. Ancak bunlardan bağımsız olarak belge açma- kaydetme- farklı kaydetme gibi seçeneklerde sorun yaşıyor öğrenciler. 3-4 hafta buna ayırıcam galiba hepsinde. Bunu zümrede yada şök belirtmeden uygulayabilirmiyim. Belirtmem gerikiyorsa kılavuzdan 3-4 kazanımı atlayıp plana bunu işlemek uygun olur mu ki arkadaşlar.

Geri