HANGİ SINIFA KAÇINCI BASAMAK SEÇTİNİZ

Kodla Büyü
yasarcan hocam bende senin gibi bir alt basamakları seçtim yanlız değilsin.
4 ---> 3
5 ---> 4
6 ---> 5
7 ---> 6
8 ---> 7

ben bu yıl hep 6.sınıflara-6
7.sınıflara-7
8.sınıflara 8 verdim ama bizim okulda seviye sınıfları olduğu için zor oluyo her sınıf için anlayamıyo çocuklar...
acaba mesela 8.sınıflarda 2 sınıf için 8.basamak diğer 2 sınıf için de 7.basamak seçme şansımız yok mu???

bu sene
4.sınıflar 1. ve 2.basamak
5.sınıflar 2. ve 3.basamak
6.sınıflar 3.basamak
7. ve 8.sınıflarda bilişim teknolojileri dersi seçilmedi
seneye;
4.sınıflar 1. ve 2.basamak
5.sınıflar 3. ve 4. basamak
6.sınıflar 4.basamak
7.sınıflar 4.basanak

4. sınıf --> 3. ve 4. basamak
5. sınıf --> 5. basamak
6. sınıf --> 6. basamak
7. sınıf --> 7. basamak
8. sınıf --> 8. basamak

1.dönem
4.sınıf 1
5.sınıf 2
6.sınıf 3
7.sınıf 4
8.sınıf 4

2.dönem
4.sınıf 2
5.sınıf 3
6.sınıf 3
7.sınıf 4
8.sınıf 4

yalnız öğrenciler çok geri kalmışlar ondan çok ayrıntılı işliyorum
yani hepsi sıfırdan başladı

5. sınıf 1ve2. basamak
6. sınıf 3ve4. basamak
7. sınıf 5ve6. basamak
8. sınıf 7ve8. basamak

her döneme bi basamak yani
1. dönem de gayet güzel geçti...

4 sınıf-2.bas
5 sınıf-3.bas
6 sınıf-4.bas
7 sınıf-5.bas
8 sınıf-6.bas
1,2,3 sınıflar da temel verilmediği için mecburen

1-2-3. sınıf 1. basamak
4. sınıf 3. basamak
5. sınıf 4. basamak
6-7-8. sınıflar 6. basamak

4. Sınıflara ---> 3. Basamak
5. Sınıflara ---> 4. Basamak
6. Sınıflara ---> 5. Basamak
7. Sınıflara ---> 6. Basamak ve
8. Sınıflara ---> 7. Basamak

4->1
5->2
6,7,8 ->3 basamak

seviyeleri düşük molduğunda bunları seçtim.köyden gelen ve ilk defa bilgisayar gören öğrencilerim var ondan konuları yavaş yavaş işliyorum

Arkadaşlar peki seçtiğimiz basamağın o sınıfın seviyesine karşılık geldiğine dair müfettişleri nasıl ikna edecğiz?

Kendimden örnek vereyim, öğrenciler ilk defa bilgisayar dersi göreceklerinden 6 lara 3. basamak seçilmiş. Gelen müfettiş bu basamağın öğrencilerin seviyelerinin çok altında olduğunu söyledi. Ona göre 3. basamak = 3. sınıf .. Açıklamaya çalışsam da ikna edemedim. 2. dönem basamakları yükseltmemi yeni bir program hazırlamamı istedi.

Şimdi düşünüyorum bu dönem nasıl ikna edebilirim?

Arkadaşlar bu tarz bir olay yaşayan oldu mu ya da siz olsaydınız ne yapardınız? Tavsiyesi olan yok mu bi yardım lütfen???

4. sınıflara 1 ve 2. basamak
5.sınıflara 3.basamak
6.sınıflara 4.basamak
7.sınıflara 5.basamak
8.sınıflara 6.basamak seçtim

benim okula bilgisayar yeni kuruldu sayılır yani öğrencilerin hepsi çok acemi. bu nedenle ortaya kaışık bir plan yaptım
4. sınıf ve 5. sınıf 1. dönem 1. basamak 2. dönem 2. basamak
6. 7. 8. sınıflar ise basamak sisteminden önceki müfredattaki gibi bilgisayara giriş - donanım - windows - word - excel - powerpoint - internet .... gibi konular.
çokta güzel oldu. gayet memnunum. müfettişlere de sordum bir sakıncası yok dediler.

Hatırlarsanız foruma sene başında her sınıfa 2 basamak şeklinde bir plan eklemiştim.
Ama gördüm ki biraz sıkışık oluyor.
Bu sene işlediğim basamakları da göz önünde bulundurarak şu şekilde seçim yaptım.

4. Sınıflara 1. ve 2. Basamak (Bu basamaklar basit olduğu için fazla kasmadı.)
5. Sınıflara 3. Basamak
6. Sınıflara 4. Basamak
7. Sınıflara 5. Basamak
8. Sınıflara 6. Basamak

Gördüm ki bir çok arkadaş bu veya buna yakın seçimler yapmış.
Yine sene başında nasip olur da bir aksilik olmazsa inşaAllah planı hazırlarım.

ben öğrencilerden tüm kitapları topladım
kasanın üstüne koydum kitapları.
cocuklar unutuyor sürekli problem oluyor.
gelince bilgisayarın yanındaki kitabı acıp dersini işliyor.
her sınıfa iki basamak alttan takip ediyorum

ben bu sene
4-4
5-5
6-5
7 ve 8.sınıflara:6 basamak almıştım
ancak önümüzdeki sene için
4-4
5-5
6.7.ve 8.sınıflara 6.basamak olarak almayı düşünüyorum
farklı bir öneriniz varsa lütfen yazın

terry43' Alıntı:
Arkadaşlar peki seçtiğimiz basamağın o sınıfın seviyesine karşılık geldiğine dair müfettişleri nasıl ikna edecğiz?

Kendimden örnek vereyim, öğrenciler ilk defa bilgisayar dersi göreceklerinden 6 lara 3. basamak seçilmiş. Gelen müfettiş bu basamağın öğrencilerin seviyelerinin çok altında olduğunu söyledi. Ona göre 3. basamak = 3. sınıf .. Açıklamaya çalışsam da ikna edemedim. 2. dönem basamakları yükseltmemi yeni bir program hazırlamamı istedi.

Şimdi düşünüyorum bu dönem nasıl ikna edebilirim?
Hocam ikna etmek istiyorsan elinde yazılı belgen olacak. Öğrencileri seçtiğin (veya seçmeyi düşündüğün basamağın konularına göre sınav yap. Sonuçlara göre basamaklarını seç. Sana sorulduğunda da elindeki sonuçları gösterirsin, bizim öğrencilerin seviyesi bu diye. Sonuçta basamak sistemi sınıfı değil, bilgi seviyesini temsil ediyor.

4-->1
5-->2,3
6-->4,5
7-->6,7
8-->7,8

bu senekileri gözönünde bulundurarak bir anda yaptım umarım seneye sorun yaşamam...

arkadaşlar benim okulumda geçen yıl
1.sınıf 1.basamak.......8.sınıf 8. basamak olarak seçilmiş
8.basamak bence çok ağır o nedenle bu yıl diğerlerini yine aynı bıraktık ama 8. sınıflara bu yıl 7. basamağı gördükleri için 6. basamağı seçtik
inş problem çıkmaz

4-5-6-7-8 hepsi 2. basamak bu yıl. ben okula gelmeden seçilmiş ama isabet olmuş. Çünkü öğrencilerin birçoğu bilgisayarla geçen yıl tanışmışlar. Gelecek sene için 3. basamak seçtik ve kademeli olarak artacak her yıl.

bana kitaplar bu seene geldi.... her sınıfı kendi basamagından başlattım 4 --4 8---8 gibi ... ama kitaplarda konuya ortadan daldığı için tam zamanında biteyecek

veri tabanı anlatımını aradan çıkarıp öyle anlatabilirsiniz... veri tabanınıda sadece bir basamakta verirsiniz. sanırım daha iii olur

Geri