HANGİ SINIFA KAÇINCI BASAMAK SEÇTİNİZ

Kodla Büyü

memo41

Aktif Üye
arkadaşlar ben
4.sınıf--->2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6
basamak seçtim..siz nasıl bir şeçim yaptınız...geçen yıl sadece1 ve 2. basamak seçilmiş okulda benden önceki öğretmen seçmiş..ben bu yıl bunları seçmeyi düşündüm..basamaklar uygunmu sizce

Ben sadece 4 ve 5 lerin dersine giriyorum okulda.
4.sınıf--->1-2
5.sınıf--->1-2-3
seçmiştim.Ama bu dönemki zümre toplantı tutanağında şunu belirteceğim: 4. sınıflarda da 1-2-3 basamak konularını anlatacağım. Çünkü 1. dönemde 1-2 basamak konuları bitti.
6-7-8. sınıflarda sizin seçtiğiniz gibi seçtik biz de basamakları. O sınıfların dersine başkası giriyor.

4. sınıf----2
5. sınıf----3
6.sınıf-----4
7.sınıf-----5
8.sınıf-----5

1. 2. 3. => 1. basamak
4. => 2. basamak
5. => 3. basamak
6. => 4. basamak
7. => 5. basamak
8. => 6. basamak

Arkadaşlar ikinci dönem için de mi kitap seçimi yapılacak?

memo41' Alıntı:
arkadaşlar ben
4.sınıf--->2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6
basamak seçtim..siz nasıl bir şeçim yaptınız...geçen yıl sadece1 ve 2. basamak seçilmiş okulda benden önceki öğretmen seçmiş..ben bu yıl bunları seçmeyi düşündüm..basamaklar uygunmu sizce

bu sene ben de bu şekilde seçmiştim ama seneye için

4.sınıf--->1
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->7

seçtim. 6.basamak biraz boş gibi geldi bana.çünkü ondaki konuları 5. ve 7.basamak içinde barındırıyor zaten.

botett' Alıntı:

Önümüzdeki yılın kitap seçimi bu sıralarda yapılıyor. O yüzden seneye kaçıncı sınıfta hangi basamağı göstereceğimize karar vermemiz gerekiyor. Ben
4. sınıf --> 3. ve 4. basamak
5. sınıf --> 5. basamak
6. sınıf --> 6. basamak
7. sınıf --> 7. basamak
8. sınıf --> 8. basamak

isteyeceğim.

arkadaşlar 4. sınıflara 1. seviye bütün dönem boyunca biraz basit kaçmıyormu çünkü bize gelen müfettişler 1 ve 2. seviyelerin özet geçilmesini diğer basamakların verilmesi gerektiğini sölemişti

muratcan' Alıntı:
botett' Alıntı:

Önümüzdeki yılın kitap seçimi bu sıralarda yapılıyor. O yüzden seneye kaçıncı sınıfta hangi basamağı göstereceğimize karar vermemiz gerekiyor. Ben
5. sınıf --> 5. basamak
6. sınıf --> 6. basamak
7. sınıf --> 7. basamak
8. sınıf --> 8. basamak

isteyeceğim.
aynı anda bir sınıfa 2 tane kitap seçebilirmiyiz..mesela 4.sınıflara hem 3 hem 4. basamak gibi.böyle bir şansımız varmı arkadaşlar

4.sınıf--->2
5.sınıf--->2-3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6

memo41' Alıntı:
muratcan' Alıntı:
botett' Alıntı:

5. sınıf --> 5. basamak
6. sınıf --> 6. basamak
7. sınıf --> 7. basamak
8. sınıf --> 8. basamak

isteyeceğim.
aynı anda bir sınıfa 2 tane kitap seçebilirmiyiz..mesela 4.sınıflara hem 3 hem 4. basamak gibi.böyle bir şansımız varmı arkadaşlar

1. 2. => 1. basamak
3=>2. basamak
4.5. => 3. basamak
6. => 4. basamak
7. => 5. basamak
8. => 6. basamak

bn bu donem bu şekilde uygulaım ama gelecek sene 7. ve 8. basamakları da almayı ve bazı sınıflarda 2 basmak birden uygulamayı dusunuyorum

1--->1. basamak
2--->1. ve 2. basamak
3--->1. ve 2. basamak
4--->2. ve 3. basamak
5--->3. ve 4. basamak
6--->4. ve 5. basamak
7--->5. ve 6. basamak
8--->5. ve 6. basamak

arkadaşlar herkesin müfettişi farklı ister belki ama bana gelen en fazla 2 basamak verebileceğimi söylemişti. haftaya tekrar geleceklermiş teftiş için, ne istediklerini yazarım sizlere..

bir de kitap siparişlerini şimdiden vermemiz çok yalnış olmaz mı? biz bu basamakları hedef olarak belirledik ama bu hedeflere ulaşamayabiliriz. ve seneye tekrar aynı sınıfa aynı basamağı uygulayabiliriz. o zaman da bir tarafta gereksiz basamaklara fazlasıyla kitap,gereklilere ise kitap bulamıcaz belki..yani dönem sonu gelipte,her sınıfın ulaştığı seviyeyi,basamağı belirlemeden bir sonraki sene için kitap seçimi yapabilmemiz olanaksız bence ya da sağlıksız.
hepimize kolay gelsin..

YA HALA CEVAP YAZAN OLMADI..1 SINIFA BİRDEN FAZLA BASAMAK KİTABI İSTENEBİLİRMİ..yani sorum şu 4.sınıflara hem 2.basamak hem3.basamak kitaplarını İLSİSte nasıl istetecem..sadece tek basamak istenebiliyor...öyle değilmi????

Arkadaşlar bir sınıfa birden fazla basamak kitabı şöyle istenebiliyor: Bizde 3. sınıflarda bilişim teknolojileri seçilmeyecek ama ben 4. sınıflar için 3. sınıf öğrenci sayısı kadar 3. basamak kitabı isteyeceğim. Yani sanki 3. sınıflar için istenmiş gibi olacak. Geçen sene bir arkadaş bu şekilde isteyebilmiş.

memo41' Alıntı:
YA HALA CEVAP YAZAN OLMADI..1 SINIFA BİRDEN FAZLA BASAMAK KİTABI İSTENEBİLİRMİ..yani sorum şu 4.sınıflara hem 2.basamak hem3.basamak kitaplarını İLSİSte nasıl istetecem..sadece tek basamak istenebiliyor...öyle değilmi????

hocam sorunuzla ilgili kesin bir bilgim yok ancak ;

ilsis kitap isteme modülünde sınıf sınıf sormuyor ise yani sadece branş bazında sorulacak ise siz diyelimki
1. sınıflara 1. ve 2. basamak
2. sınıflara 2. ve 3. basamak durumundaysanız. siz 2. basamak kitap sayısını iki sınıfın toplamı kadar isteyin.sadece bir fikir,kesin bir bilgim yok :)

mehmet23' Alıntı:
1. sınıf-1 basamak
2.sınıf 2.basamak
.
.
.
.
.
.
8.sınıf 8.basamak

sen hepten uçmuşsun hocam 8. sınıflara visual basic anlatacaksın elektrik çarpmıştan beter olurlar bence.. :mrgreen:

hocam bizim müdür yardımcıları dünyadan bihaber benimde haberim yok forum olmasa kaçıracaktım bu meseleyi bişey soracağım ne zaman bitecek kitap seçme işi inşallah geçmemiştir.

BU YIL İLK DEFA BİLGİSAYAR (BİLİŞİM TEKNOLOJİ DERSİ) OKUTULDU OKULUMUZDA
VE 1 2 3 4 SINIFLARDA 1 VE 2 BASAMAK
5 6 7 SINIFLARDA 3 VE 4 BASAMAKLAR İŞLENİYOR

Gelecek yıl için ise aşağıdaki seçim öngörüldü.ve Kitap modülüne buna göre giriş yapıldı
1.SINIFLAR 1
2.SINIFLAR 2
3.SINIFLAR 3
4.SINIFLAR 3
5. SINIFLAR 4
6, SINIFLAR 5
7 VE 8 SINIFLAR 6

yasarcan' Alıntı:
mehmet23' Alıntı:
1. sınıf-1 basamak
2.sınıf 2.basamak
.
.
.
.
.
.
8.sınıf 8.basamak

sen hepten uçmuşsun hocam 8. sınıflara visual basic anlatacaksın elektrik çarpmıştan beter olurlar bence.. :mrgreen:
Bilmem hocam ama galiba yönetmeliklerde ve il bazında alınan zümre kararlar doğrultusunda istediğiniz iyileştirmeleri yapabiliyorsunuz.
Bizim okul 2200 kişi..
1 sınıftan itibaren bilgisayar dersi seçmeli olarak var..
Ve 8. sınıflara ilk dönem web sayfası anlatıldı.çok güzel çalışmalr çıktı. 8 tane proje ile anlat okulunu yarışmasına katıldık. zaten bu müfredat geçmeden önce okulumuzda intel öğrenci pilot olarak uygulanıyordu.. 6.7.8. sınıflara.. Gelelim visual basic konusuna konulara dikkatle bakarsanız çok basit programlar... yani seviyesi düşük çok basit program 2 sayıyı toplama ve çıkarma gibi...
www.elzismetpasa.k12.tr
www.tonied.net

Aekadaşlar bu kitap seçimini nereden yapıyorsunuz ben e-okul 'a baktım orada kitap seçimiyle herhangi bir şey bulamadım.

Geri