HANGİ PROJEKSİYONU ÖNERİRSİNİZ?

Kodla Büyü
Dell marka kullanmıştık yanlış hatırlamıyorsam eski okulumda ve memnunduk.

benq - acer teknik servis imkanı iyi pazarlık payıda var 3000 lümen üstü ideal dlp . benq sitesinde hesaplama aracıda var kullanacağın mesafeye göre cihaz secersin .
önemli - lambnın wat gücüdenede dikkat edin derim sonra sınıfı sinama gibi karartmak zorunda kalırsınız gün ışığında kullana bilecek modeller var fiyat biraz yükssek tabi

Bende okula 2 adet projeksiyon alacağım. Lamba fiytları çok uçuk 500-600-800 TL gibi fiyatlarda lambalar. En uygun lamba sanırım epsonda. Okul için 2000-2200 lümen , 1024x768 çözünürlüklü bir cihaz arıyorum. Kontras değeri çok önemli mi acaba? 2500 TL ile 2 projeksiyon 2 perde alabilirsem çok iyi olacak.

semantic' Alıntı:
Bende okula 2 adet projeksiyon alacağım. Lamba fiytları çok uçuk 500-600-800 TL gibi fiyatlarda lambalar. En uygun lamba sanırım epsonda. Okul için 2000-2200 lümen , 1024x768 çözünürlüklü bir cihaz arıyorum. Kontras değeri çok önemli mi acaba? 2500 TL ile 2 projeksiyon 2 perde alabilirsem çok iyi olacak.

bu konuda baya araştırma yapmıştım. genelde lamba ömürleri 2000-3ooo saat civarında buna takılmayın derim.
sınıf ortamın da ( sınıfı siyah perde ile örtmeden ) 2000-2200 lümenlik makina ile iş görmez . görüntüyü ancak sınıfı karartın ca net alırsınız. 3000 lümen üstü ie ve dlp ile biraz tatmin edici görüntü alırsınız .
çözünürlük ideal 1024*768 . bundan altı çözünürlük te hz düşeceğinden kullanışlı değil.
kontrast degeri önemli ama hemen hemen belli sınıf cihazlarda ayırt edici olmuyor hepsinde aynı degeri sağlıyor çünki

25000 liraya 2 cihaz 2 perde mucize olur ancak 1 cihaz alırsın aksi halde ucuz etin yahnisi hesabi kafanı ağrıtır.
dediğim gibi lambanın wat değeri önemli

birde mesafe önemli kaç metreden kaç inç görüntü istiyorsunuz . mesafe arttıkça araya girecek ışık görüntü kalitesini bozacak tır.

Sınıfta kullanacağımız için en çok 3 metre gibi bir mesafede tavana bağlı olarak kalacak. Güzel tavsiyelerde bulunmuşsunuz ama benim amacım 2500 TL paraya 2 cihaz almak, bir cihaz için bu parayı gözden çıkarmış olsaydım şimdiye projeksyonu almış olurdum. Işık önemli değil çünkü 1000 TL fazla para ödemektense 50 TL ye siyah perde yaptırırım istediğim sonucu alırım diye düşünüyorum. BenQ iyi marka ama artısı nedir? Sizin okulda kullandığınız model hangisi?

3 metreden büyük bir görüntü almak mümkün değil 120*80 civarında o nedenle benq sitesinde şu linki incelemeniz faydalı olur

http://www.benq.com/product/projector/c ... /index.htm

benq nun artısı fiyat ucuz ama kalite yüksek görüntü kalitesi çok güzel aynı ayarda bir cihazı daha pahalıya alırsınız .
acer de aynı firmanın satısında onun içinde aynı şey geçerli .
okulda aldığımız cihaz solonda sahnede kullanmak için di ayrıca sineme olarak da kullanıyoruz o nedenle bira özel bir makina sınıf için lüks olurdu .
istanbul bilişim diye bir firma var onlarlada görüştük uygun fiyattan satıyorlar ama güven meselesi...

arkadaşlar aklıma takıldı. Acer K10 projeksiyon cihazı var ve 100 ansilümen ama led teknolojisi ile yapılmış. Dolayısı ile lamba ömrü diğer projeksiyonlara göre 10 kat daha fazla. yani 20000 saat. Sizce hangisi alınmalı? 2000-3000 ansilümen fakat lamba ömrü 2000 saat olan mı? yoksa 100 ansilümen fakat ömrü 20000 saat olan led teknolojisi mi?

pelsa' Alıntı:
arkadaşlar aklıma takıldı. Acer K10 projeksiyon cihazı var ve 100 ansilümen ama led teknolojisi ile yapılmış. Dolayısı ile lamba ömrü diğer projeksiyonlara göre 10 kat daha fazla. yani 20000 saat. Sizce hangisi alınmalı? 2000-3000 ansilümen fakat lamba ömrü 2000 saat olan mı? yoksa 100 ansilümen fakat ömrü 20000 saat olan led teknolojisi mi?
Bu gün bir bilgisayarcıda bahsi geçti görüntünün bulanık olduğundan bahsettiler, denemişler. Lümen değeri çok düşük.
NEC markası hakkında bir fikriniz varmı? Çok uygun fiyata teklif verdiler..

hocam sınıf ortamlarının tozluluğunuda düşünün... genelde lcd tercih edilmez dlp olanlar tercih edilir bu yüzden...

ve orta halli bişey alacaksanız bence epsondan şaşmayın ve mutlaka yedek lambalı olanlardan alın derim... kampanyası vardı bi ara sony nin uygun fiyata.. arada devasa fiyat farkları olmuyor zaten verdin verdinde 50-100 kağıt veremedinmi :D

led in hassasiyetini araştırıp öyle alın derim... malum toz=arza ..

2 adet Acer x1230 Projeksiyon ,1024x768, 2400 ANSL, 2500:1
2 adet 180x180 Storlu perde
2 Adet Tavan askı aparatı
2 Adet 15m VGA Kablo
2 Adet 2+1 Creative Hoparlör (21w)
Cihaz Montajı

2490 TL aldık. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Geri