hangi linux sürümü kurulmalıdır

Kodla Büyü
mint kurun hocam..
java ve flash desteği mevcut kullanımı kolay..

Dönüp dolaşıp geleceğin yer linux mint - cinnamon edition

Diğerlerinin neredeyse tamamını kurup kullanmış birisi olarak söylüyorum.

yaklaşık 2 yıldır mint kullanıyorum çok oynadım üzerinde. benden kaynaklanan problemler dışında sıkıntı olmadı. ubuntu tabanlı olduğu için ubuntunun nimetlerinden de yararlanabiliyorsun. tavsiye ederim

Windows kur hocam. Niye dersen ben linux mint kullandım birkaç ay, her şey güzel hoş derken sistem açılmadı, ne dosyalarıma ne de sisteme geri ulaşabildim. Hem Türkçe hem yabancı sitelerde gayet açık ve anlaşılır şekilde sorunumu yazdım, ekran görüntüsü ekledim, uzun bir süre bekledim ve cevap yok. Yani demem o ki, windows'da bir sorunun olduğunda çözümünü muhakkak bulursun, linux'de ise geçmişte de olduğu gibi sürekli çözümü olmayan bir sorunla uğraşır durursun. Başıma gelmez deme, illa ki gelir.

Windows kur hocam. Niye dersen ben linux mint kullandım birkaç ay, her şey güzel hoş derken sistem açılmadı, ne dosyalarıma ne de sisteme geri ulaşabildim. Hem Türkçe hem yabancı sitelerde gayet açık ve anlaşılır şekilde sorunumu yazdım, ekran görüntüsü ekledim, uzun bir süre bekledim ve cevap yok. Yani demem o ki, windows'da bir sorunun olduğunda çözümünü muhakkak bulursun, linux'de ise geçmişte de olduğu gibi sürekli çözümü olmayan bir sorunla uğraşır durursun. Başıma gelmez deme, illa ki gelir.

Yazdığınız sorunlara windows' kullanırken de çok rastladık. Açılmayan bilgisayarda dosyalara mutlaka bir şekilde konsoldan ya da canlı cdler vb ile erişebilirsiniz. Yazdığınız sorunlara olumlu ya da olumsuz mutlaka cevap alırsınız. Linux'un windows'a göre artısı çok fazladır. Sadece açık kaynak olması bile günümüzde güvenlik için yeterli. http://whylinuxisbetter.net/tr/

Özellikle son kullanıcı için bence de Linux Mint.

Geri