Hangi lastiği alayım

Kodla Büyü
arkadaşımda jetta var oda 205/55/r16 91 v continental sportcontact2 aldı balans ve takma dahil tanesi185 e gerçekten güzel lastik 40bin km kadarda ömrü var

Bundan al. Kesinlikle tavsiye ederim. Yıllar önce ilkokulda kullanmıştım.. Çok Memnun kalmıştım. Kar kış demeden hiç yolda bırakmamıştı. Yalnız yolda buzlanma olursa hafiften yol tutuşu kötüleşiyordu :)
Ha bir de, delindiği zaman kızgın maşayla yamayabiliyorsun. Oto Lastik tamircisine gitmene gerek yok.

lastikayakkabi.jpg

obsearchverim' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
Dunlop derim ben...
Ama biraz pahalı , özellikle istanbulda
150 tl idi tanesi Eskişehir'den 100 e buldum aynı lastiği
Araştırmak lazım

150 lira lastik için pahalı mı? 100 liraya 12 jant lastik falan alınabilir.

lastiğin üretim yılına bak.. rafta 2 sene kalmışsa zaten ömrü bitmiştir.

easytr' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
arkadaşımda jetta var oda 205/55/r16 91 v continental sportcontact2 aldı balans ve takma dahil tanesi185 e gerçekten güzel lastik 40bin km kadarda ömrü var

continental iyi bir lastiktir, michelinden biraz serttir, tam türkiye lastiği. ama lassa gibi yerli lastik varken contiye para verilmez. lassa ve conti bana göre eşdeğer lastikler.ek olarak continin desenlerinde kanallar arası mesafe fazladır ve bu kanallar biraz erken ufalanmaya başlarlar

şimdikiler nasıl bilmem ama zamanında lassa impetus 2 lastiği 30bin km kullanmış biri olarak bence yol tutuşu çok zayıf bir lastik hemde eski nesil goodyear eagle nct5 e göre

Bundan al. Kesinlikle tavsiye ederim. Yıllar önce ilkokulda kullanmıştım.. Çok Memnun kalmıştım. Kar kış demeden hiç yolda bırakmamıştı. Yalnız yolda buzlanma olursa hafiften yol tutuşu kötüleşiyordu :)
Ha bir de, delindiği zaman kızgın maşayla yamayabiliyorsun. Oto Lastik tamircisine gitmene gerek yok.

lastikayakkabi.jpg

sibilim_ogretmeni' Alıntı:

lastikayakkabi.jpg
Bende de vardı. Alırken dikkat et yumusaşlığına, yoksa alışana kadar kaportaya zarar verebiliyor. Islak zeminde harika..

lastikayakkabi.jpg
Çocuk uyuyo güldürmeyin. Değilse uyutmak zor :D

4 ay önce tanesi 140dan petlas :tr: aldım gayet memnunum hocam :+1:

Söylediğiniz ebatta önceden petlas kullanıyordum yol tutuşu ve sessizlik olarak gayet memnundum, şu anda goodyear kullanıyorum daha sesli ve kuru yolda bile biraz zorlayınca kayıyıyor. Ama petlasın biraz kendini geliştirmesi gerekiyor bence, çünkü lastikten dolayı sürekli sağa çekiyordu lastiklerin yerini değiştirince düzeldi. Michelin de kullanmıştım önceden, o her anlamda iyidi.

Türkiye yolları için Briston,Lassa Michelin çok yumuşak olduğu için ömrü kısa oluyor

önceki meganımda michelin pilot primacy lastikler vardı 72 bin km de sattım halaaa çok yumuşaktı. şimdiki meganımda ise good year nct5 var araç 55 binde, aldım alalı 10bin km yol yaptım açıkca yazayım bu kadar nalet bir lastik daha görmedim. michelin veya continental contipremium 5 düşünüyorum

Michelin derim. Yol tutuş,sessizlik çok iyi.Islak zeminde sert lastiklere oranla daha iyi tutunuyor.4 senedir Michelin Enery kullanıyorum sıkıntım yok.

Michelinle kaldırıma sürtersen lastik pert. lassa bristone nun yerli sanayi denilebilir. aynı yerde imal ediliyorlar. Michelin yol tutuşu iyidir. bristone(Lassa) daha sağlamdır, daha uzun ömürlüdür.Yanakları daha sağlamdır.

hasan' Alıntı:

lastikayakkabi.jpg
Bende de vardı. Alırken dikkat et yumusaşlığına, yoksa alışana kadar kaportaya zarar verebiliyor. Islak zeminde harika..

Evet bu yumuşak olanı. O zaman bu lükstü bizim için. Bunun bir de sert olanı vardı. Ayaklara vururdu. Kaporta giderdi dediğin gibi:)

Geri