Hangi lastiği alayım

Kodla Büyü

Mr.Spermata

Süper Üye
Süper Üye
skodalarda aracın benzin kapağında aracın model ve motoruna göre hangi lastik ebatlarının uygun olduğu yazıyor.önce oradan bi bakıp lastik ebatlarını kontrol ediniz derim.Benim aracım fabia bugün yeni lastiklerimi aldım ben dunlop tercih ettim biraz pahalıya geldi.

Dunlop derim ben...
Ama biraz pahalı , özellikle istanbulda
150 tl idi tanesi Eskişehir'den 100 e buldum aynı lastiği
Araştırmak lazım

Her daim Continental ( Benimkiler de, 205 55 R 16 H Serisi; hem lastik bence çok iyi, hem de deseni acayip hoşuma gidiyor )!

Michelin, Bridgestone her ikiside 1 numaralı lastikler kalite olarak. dünyada ilk sırada bunlar var.
şahsen ben michelin kullanıyorum. çok memnunum.

her ikiside f1 sponsoru fiyat olarak diğerlerine göre pahalıdır.

hayatımı tehlikeye atabilecek ürünlerde kaliteyi ararım prensip olarak.

Bridgestone tercihimdir. ancak şuda bi gerçekki hatrı sayılır markaların tümü iyi lastik yapıyor artık. yazdığın 4 markadan fiyatı uygun olanı al derim.

Michelin yumusak lastiktir, asfalt lastiğidir.. Çok arkadasımın lastiği balon yaptı , malum her yer asfalt değil. Bende bridgestone var emin olun bir daha almam, kullandıkca sertlesen, ses yapan bir lastik.. Goodyear çok önerdiler, ayrıca petlasa da bakın derim...

Zizu_' Alıntı:
Dunlop derim ben...
Ama biraz pahalı , özellikle istanbulda
150 tl idi tanesi Eskişehir'den 100 e buldum aynı lastiği
Araştırmak lazım

150 lira lastik için pahalı mı? 100 liraya 12 jant lastik falan alınabilir.

Benim aracım polo, fabia ile aynı araç sayılır. geçen şubat Continental taktırdım çok memnunum. Continental'dan şaşmayın hocam. .

Michelin kesinlikler. fren mesafesi bile kısalıyor. ayrıca asfalt lastiği yorumuna katılmıyorum. doğunun zor şartlarında bile aracımda mükemmel performans sağladı. biraz pahalı ama değiyor. aracın sesi bile değişio...

Lastik alırken ben de çok araştırdım. Fiyat performansa göre lassa tercih ettim. Şimdilik gayet memnunum

hocam petlas bakın. kullanıp memnun olan çok kişi duydum. ucuz ve hamuru kaliteliteli diyorlar

Michelin.. kendimde kullanıyorum, ses yol tutuş performans süper.. ama 4 5 yıl yada 100 bin km sonra değiştirme vakti geliyor.. tabi bozuk yolda kullanıyorsan.. genelde asfalt yolda isen direk al..

kullanmadım ama bridgestone dan da memnun olan arakdaslar vardı..

ama ben michelin pro sport 3 ü oneriyorum..en yeni cıkanı, pazarlık yap 4 lastik alacaksan, energy fiyatına alırsn..

Zamanında Lassanın tali bayiydik. Buna istinaden:
Önce Michelin derim yumuşak lastiktir. Lastikte yumuşaklık kullanılan kauçuğun kaliteli olduğu ve daha iyi yol tutuşu anlamına gelir. Artılarının yanında yol tutuşu ve az ses vermesi vardır. Eksileri yumuşak olduğu için kaldırıma yada çukura geldiğinde daha kolay balon yapma ihtimali var ama sarsıntıyı daha az hissettirir. Daha kolay çivi vb şeyler batar.
Bridgestone ve Lassa içinse önce Bridgestone derim. Hız için daha uygun bence daha kaliteli lastiktir. Serttir. Micheline göre daha uzun ömürlüdür. Bridgestone ile Lassa aslında aynıdır. aynı firma üretir. Aralarında tek fark briedgestone yurdışına ihraç amaçlı üretilir. Lassa ise yurtiçi için tasarlanmıştır daha çok. Lassada serttir.
Sonuçta üçüde kalite açısından iyi lastiklerdir. Sıralama yapacak olursam eğer Michelin, Briedgestone, Lassa

marshall al sayın hocam 180 le makas atıp 150 ile viraja girmeyeceksen birebir, sesiz ve ucuz...

Birçok kaliteli lastik markasının olduğu şüphesiz doğrudur fakat lastiklerin en maximum şartlarda performasnlarının kuru havalarda ve yağmurlu havalarda bi nevi teste tabi tutulduğu spor olan FORMULA 1 deki başarısı ve dünya lastik pazarının %67 sini elinde bulundurması ve ayrıca lastiğin hammaddesi olan kauçuğun üretiminde kalite standartı en yüksek firma seçilmesiyle tartışmasız MICHELIN diyorum ben. .

michelin energy saver aldım 2 yıldır kar buz erimiş asfalt stabilize yoldaa sorun yaşamadım performansı harika tek kelimeyle süper.

yetiş petlas yolda bırakmaz :D
petlas ucuz ve kullanışlı lastik sonucta
1 senedir petlas kullanıyorum sorun yok öncekiler dunloptu, hic gerek yok fark da yok zaten markaya para vermeye formulaya mı katılcaksınız

sayin hocam aracim 2010 civic. ustunde gelen lastigi continental. hic memnun degilim. aracin disinda ne kadar ses varsa hep icerde. yanimdaki adamin ne dedigini bile duyamiyorum. 205.55.16 arastirdim en iyi lastik nokian dediler. kislik almayi dusunuyorum. tanesi 240 civarinda... bence bi arastirin...

michelin formulayı bırakalı yıllar oldu

toyo, hankook, petlas, starmax, kumho, yokohama
f/p olarak en iyi lastiklerdir.

fiyat performans ve uzun ömür istiyorsan lassa impetus revo 2.

diğer lastiklere nazaram ham ve kasisli yolda kullanım ömrü daha uzundur. fiyat olarakta ortadır.

Ben geçen yıl alacaktım epey bir araştırdıktan sonra edindiğim fikir;
Michelin iyi lastik, ancak ıslak yolda millet çok şikayetçi,
Kuru zeminde Michelin gibi yumşak ve ıslak yolda fren mesafesi Micheline göre daha başarılı
Bristone ve Lassa hem kuru hem de ıslak yolda iyi ama biraz sesli.
Şu an alacak olsam %90 yokohama alırım.

Alın size 2012 lastik test sonuçları :

http://img.techpowerup.org/120801/adac_lastik_test_sonuclari.jpg

trocken = kuru
nass = ıslak
geräusch = gürültü
kraftstoffverbr = Yakıt tüketimi
verschleiß = aşınma

adac_lastik_test_sonuclari.jpg

Ekli dosyalar

• adac_lastik_test_sonuclari[1].jpg
    adac_lastik_test_sonuclari[1].jpg
    283.2 KB · Görüntüleme: 998
Test sonuçlarına göre Pirelli çok ideal görünüyor.. Yakıt ve aşınmada çok iyi..
Conti ve diğerleri çabuk aşınır..

Kış lastiğini Petlas alacağım, çivi attırabilirsem şahane olacak... michelinin çivili kış lastiğini kullanmıştım. 1 cm bile kaymadı.. biraz gürülütülü oluyor ama keyfi başka...

Geri