Hangi Kitabı Okuyoruz?

Kodla Büyü
"beni hatırladın mı?"
sophie Kinsella

hayal ederken dikkat edin gerçek olabilir. lex bi gün uyanır ve hayatının son 3 yılına dair hiç birşey hatrılamaz. zamanla bu iç yılda hep hayal ettiği hayatı yaşadığını görür ancak hiç bişey göründüğü gibi değildir. eğlenceli bi kitap.

"Allah'sız" Müslümanlık - Ömer Lütfi METE

Çok güzel bir kitap. Hristiyan batı dünyası karşısında, müslüman olan devletlerin neden geri kaldığını, müslüman olmakla müslüman yaşamanın farkını, tevhid inancının temellerini vb. anlatan bir eser. Sakin bir ortamda, sakin
bir kafayla okunması gerekiyor...

İletişim Donanımları Keşke'siz Bir Yaşam İçin
Doğan Cüceloğlu

collision' Alıntı:
puslu kıtalar atlası -ihsan oktay anar
ihsan hocan bence son dönem yetişen en kaliteli yazarlardan. kendisi ayrıca mezun olduğum okulda felsefe bölümünde öğretim görevlisi(ek bilgi):)

++
Özellikle okumak istediğim yazarlardan.
Suskunlar dan başlayacağım ama inşallah.
Şimdi ise;
Dublörün Dilemması - Murat Menteş

ARAF - Elif ŞAFAK (bugün bitiyor)
İSTANBUL - Edmondo De Amicis (Çocuk Kalbi'nin yazarı)

Dan BROWN--İhanet NOktası (Dijital Kaleyi okuduysanız okumanıza gerek yok bence çünkü olayı hemen anlıyorsunuz) dün bitirdim.
bu gün Agatha CHRISTIE-- Bilinmeyen Hedef

Ahmet Ümit
Bab-ı Esrar'ı bitirmek üzereyim

aldığım ikinci kitap
Jean Cristophe Grange - Koloni

hakimrenk' Alıntı:
iki yeşil su samuru- Buket Uzuner

kitap okumaya başladığım ilk kitap. çok hoşuma gitmişti. 2001 de okumuştum. çok detayları hatırlamasamda güzel bir kitaptı. bu kitap sayesinde roman okumaya başladım ve bugün kütüphanemde 250 civarı kitabım var.

arkadaşlar başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. geçen gün sürekli kitap aldıpım kitapevine gitmiştim.( ben Agatha CHRISTIE serisi yapıyorum elimde 40 tane kitabı var ama bulamadığım kitapları çok.) yanlışlıkla elimdeki kitabın aynısını almışım onuı değiştirmek için gitmiştim. kitabevinin sahibine yanlış aldığımı söyledim o de değiştirelim dedi sonra ben raflara yöneldim kitap seçmek için. orada bir meslektaşımız da "tavsiye mi istiyorsunuz ben öğrencilerime tavsiyede bulunuyorum size de yardı edeyim." dedi. neyse tanıştığımızda ben de öğretmen olduğumu söyledim. "branşınız türkçe mi?" diye sordu. hayır bilişim dediğimde çok şaşırdı. "bilişim öğretmenlerinin kitap okuduklarını hiç görmemiştim." dedi. yaa diğer öğretmenler bizi ne zannediyor anlamadım gece gündüz bilgisayar başında oturduğumuzu düşünüyorlar sanaırım :(

missilver' Alıntı:
arkadaşlar başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. geçen gün sürekli kitap aldıpım kitapevine gitmiştim.( ben Agatha CHRISTIE serisi yapıyorum elimde 40 tane kitabı var ama bulamadığım kitapları çok.) yanlışlıkla elimdeki kitabın aynısını almışım onuı değiştirmek için gitmiştim. kitabevinin sahibine yanlış aldığımı söyledim o de değiştirelim dedi sonra ben raflara yöneldim kitap seçmek için. orada bir meslektaşımız da "tavsiye mi istiyorsunuz ben öğrencilerime tavsiyede bulunuyorum size de yardı edeyim." dedi. neyse tanıştığımızda ben de öğretmen olduğumu söyledim. "branşınız türkçe mi?" diye sordu. hayır bilişim dediğimde çok şaşırdı. "bilişim öğretmenlerinin kitap okuduklarını hiç görmemiştim." dedi. yaa diğer öğretmenler bizi ne zannediyor anlamadım gece gündüz bilgisayar başında oturduğumuzu düşünüyorlar sanaırım :(

:)

Kuran ve Tefsiri - Tüm varlık Alemlerin Yaratıcısı Allah'ın insan ve diğer bilinçli varlıklara hitabı
Hülasatül Beyan Tefsiri - Alim Mehmed Vehbi - Türkçedeki sayısı az olan en güvenilir ve kapsamlı tefsirlerden- Bir yüzyıl önce o zamana kadarki en güvenilir tefsirlerden derlemiştir, muazzam bir çalışma.

yazılı ve sözlü anlatım , kompozisyon sanatı
prof şerif aktaş
osman gündüz

missilver arkadaşımın anlattığı hadisenin benzerlerini maalesef yaşıyoruz
geçen hafta yüksek lisans dersinde bir kelime ile ilgili bir kaç cümle sarfettim
hocamız türkçe öğretmeni veya ilahiyat mezunu olduğumu söyledi
bilişim hiç aklına gelmedi(bir dosyayı açamayana kadar)
saygılarımla

1923-2008 cumhuriyet tarihi - odtü yayıncılık
yeni başladım.yakın tarihle ilgili güzel tespitler var sıkıcı tarih dersleri gibi değil :)

Geri