Hangi kitabı kullanacaksınız..??

Kodla Büyü

ordinaryus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önceki yıllarda görev yaptığım Liselere MEB kitap gönderirdi ve yetersiz olsa da ben o kitabı kullanırdım.. Bu sene MEB yeni atandığım Liseye kitap göndermemiş .. Listede yayınlanan kitaplarda FIRAT yayın evinin kitabı var orda Windows 7 ve Office 2010 anlatılmış.. MEBin kendi kitabında yine saçmalamışlar ve XP ile Office 2003 anlatılmaya devam etmiş..
Siz bu iki kitaptan hangisini kullanmayı düşünüyorsunuz..?

MEB'in planını uygulayacağım. Akıllı tahtalar dolayısıyla siz zaten windows 7 kullanıyor olacaksınız. Geçen dönem MEB'in kitabını kullandım.

Hocam yanlışın omasın. Fırat Yayınlarında XP ve office 2003 anlatılıyor. MEB yayınında Win7 ve Office2007 var diye biliyorum.

Fırat yayınlarının kitabı gelmiş benim için çöp durumunda. libre office ( tahtalarda da o var zaten) ve açık kaynak işletim sistemi anlatacağım Pardus veya Mint.

hocalarım geçen yıl 4 şube 9.sınıfımız vardı. bunlardan 2 şubeye 2 saat bir şubeye 1 saat seçmeli bt verdiler. kalan bir şube de hiç almadı dersi. şimdi 10 oldu bunlar ve sınıflar birbirleriyle karıştırıldılar alan sebebiyle. diyeceksiniz ki alan seçme kalktı. haklısınız ama seçmeli derslere göre yine de haala bir nevi alan seçimi yapılıyo. dolayısıyla sınıflar karıştırılıyo. dersi almayan bir şube nedeniyle hepsine aldıracaz diyo idare ve 10 lara koyacaz bu dersi dediler. olay bu. e şimdi bu halde ben 3 şubeye geçen sene anlattım office ve photoshop u. şimdi bu sene ne anlatacam kaygı içindeyim. yarın okul başlıyo ama ben haala kararsızım...

joomlaci' Alıntı:
hocalarım geçen yıl 4 şube 9.sınıfımız vardı. bunlardan 2 şubeye 2 saat bir şubeye 1 saat seçmeli bt verdiler. kalan bir şube de hiç almadı dersi. şimdi 10 oldu bunlar ve sınıflar birbirleriyle karıştırıldılar alan sebebiyle. diyeceksiniz ki alan seçme kalktı. haklısınız ama seçmeli derslere göre yine de haala bir nevi alan seçimi yapılıyo. dolayısıyla sınıflar karıştırılıyo. dersi almayan bir şube nedeniyle hepsine aldıracaz diyo idare ve 10 lara koyacaz bu dersi dediler. olay bu. e şimdi bu halde ben 3 şubeye geçen sene anlattım office ve photoshop u. şimdi bu sene ne anlatacam kaygı içindeyim. yarın okul başlıyo ama ben haala kararsızım...
bu senede twitter da resim paylaşmayı anlatın hocam boşver gitsin.madem idare işine karışıyor.

ordinaryus' Alıntı:
MEB'in planı dediğiniz hocam..? Fırat Yayınlarının kitabını gördünüz mü..?
Evet ikisini de gördüm ama ben MEB'inkini uygulayacağım. Üstteki linklerdn birinde kitap vardı. Öğretmen kitabı dağıtılmadığı için çıktısını aldım. :)

nosTRa' Alıntı:
Fırat yayınlarının kitabı gelmiş benim için çöp durumunda. libre office ( tahtalarda da o var zaten) ve açık kaynak işletim sistemi anlatacağım Pardus veya Mint.
Müfredata bağlı kaldığımız sürece sorun yok. Zaten menüler de aşağı yukarı aynı.

Bugün Fırat yayınlarının kitabı geldi okula ama 2013 basım olmasına rağmen XP ve Ofis 2003 anlatılmış.. Ama internetteki kitaba gör Win7 ve ofis 2013 anlatılıyor.. Ne biçim bir saçmalık..

mebin ders kitabında office 2007 var ben onu kullanacağım gerekirse öğrencilere pdf şeklini veririm.

MEB yeni basım kitapları bu yıl göndermiş (geçen sene yoktu!) win7 ve 2007 anlatılıyor ordan takıp etmeyi düşünüyorum. ama diğer seçmeli ders öğretmenleri ders işlemediği ve soruları sınav öncesi verdiği için zor durumda kalıyorum :( geçen öğrenci derse girdi soruları vericekmisiniz hocam dedi hayır diyince secmeli dersini değiştirdi :(( onlar seçsin diye dersleri boşmu geçireyim ???

sosyal etkinlik diye secmeli var müdür yrd alıyor öğrenciler derse bile girmiyor bende olsam onu secerdimm :((

Geri