Hangi branşlara geçebiliyoruz?

Kodla Büyü

barthez

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ben kılavuzdan net birşey anlamadım? Matematik veya Fen ve Teknoloji alanına geçebiliyor muyuz?

arkadaşlar şeçmeli ders saati bilgisayarda 2 saat oldu, bizim okulda 4 gün son 2 saatler seçmeli dersler diye ayrıldı.Şimdi; bilgisayar dersini isterse 500 kişide seçse girebileceğimiz ders saati toplam 8, max 8 yani, bu nemek oluyor, norm fazlası olmayanlarda artık norm fazlası olacak...yani norm fazlası olmayan kalmayacak

Bize bi cacık çıkmıyor bu karar göre.
"Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı kararına göre;
- Mezun olduğu alan dışında başka bir alana atanmış olan,
- Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil eden,
- Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren
öğretmenler, alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir."

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_09/20090523_2012_ilici_alan_degisikligi_kilavuzu.pdf

müdür de "hocam iyi oku klavuzu geç biyere" diyo bugün..
nereye geçeceksem?
tek tasarıma hiç geçmem daha iyi.

İlginç, teknoloji tasarım alanında da birçok kişinin ilerde norm fazlası olacağı söyleniyor, 6. sınıflarda da kaldırılmış bu ders duyduğuma göre. Ne kadar saçma, madem açık yok milli eğitim neden önüne geleni telnoloji-tasarıma yönlendiriyor..Amaç günü kurtarmak..Bişey yaptım işte demek..

lion26' Alıntı:
Bize bi cacık çıkmıyor bu karar göre.
"Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı kararına göre;
- Mezun olduğu alan dışında başka bir alana atanmış olan,
- Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil eden,
- Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren
öğretmenler, alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir."

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_09/20090523_2012_ilici_alan_degisikligi_kilavuzu.pdf
Ağzımı bozacaklar illa. Madem sen çocukların bilgisayarı bildiğini düşünüyorsun ve eğitim sistemini de buna göre şekillendiriyorsun. Neden bu kadar sorunlu bir branşa alan değişikliği şansı vermiyorsun? 20 senelik sınıf öğretmeni matematik veya başka bir alana geçecek ve onu anlatacak, ben ondan daha iyi anlatırım. Eğitim-öğretim hak getire bu ülkede. Eğitim öğretimin kalitesi zaten yerlerdeydi, yerin dibine soktunuz. Allah sizden razı olmasın, hakkımı helal etmiyorum,verdiğim yıllarımı, çaldığınız umtlarımı, idealist öğretmenliğimi istiyorum ben. Ulan varya..................

Bu sene isyan ettim... Bize hak vermiş olsalar 1 dk beklemeden tercih yapardım :verymad:

şimdiye kadar yaptığınız ve yapmak istediğiniz alan değişikliklerine baktım bir çoğunuz işgembeden konuşuyor.
1. size her bölüm açlıyor diye her alana müracaat edemezssiniz.
2. teknoloji ve tasarımada edemezssiniz
yani bilişimcilarin hiç bir yan alanı olmadığına göre hiç birine edemezssiniz. diplomanızda varsa uygun bir şey olur yoksa bunun dışında mümkün değil.

teknoloji ve tasarım bölümü sadece sınıf öğretmnlerinde yan alan olmayan ve özür gurubundan dolayı yer değişikliği yapmak isteyenler için açıldı.

kemalkarademir' Alıntı:
arkadaşlar şeçmeli ders saati bilgisayarda 2 saat oldu, bizim okulda 4 gün son 2 saatler seçmeli dersler diye ayrıldı.Şimdi; bilgisayar dersini isterse 500 kişide seçse girebileceğimiz ders saati toplam 8, max 8 yani, bu nemek oluyor, norm fazlası olmayanlarda artık norm fazlası olacak...yani norm fazlası olmayan kalmayacak
8 saate norm fazlası olmuyor hocam. 6 saat ders norm için yeterli.

Geri