Hangi ADSL tarifesini öneriyorsunuz?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar yeni bir ADSL almak istiyorum sizin kullandığınız ve beğendiğiniz tarifeler hangileri ve bu hizmeti hangi şirketten alıyorsunuz?

hocam ben TTNET NETLİMİTSİZ paketini kullanıyorum. 8mbps ye kadar hızlı. 50gb download dan sonra hız 1mbps e düşüyor. yani anlayacağınız saçma sapan bir adil kullanım kotası uyguluyor. Smileadsl den yaklaşık 40 gün önce aradılar kendi hizmetlerine geçmem için ama hala ses yok adamlardan :) keşke adam gibi bir bağlantı olsa da size önerebilsem. Süperonline bulunduğunuz yerde fiberoptik altyapısını destekliyorsa oraya bağlanabilirsiniz. süperonline kendi sitesinden sorgulama yapabilirsiniz. sanırım Kahramanmaraş'ta yaşıyorsunuz(önceki mesajlarınızda dolaştırıldığınız okulları yazmıştınız oradan biliyorum :) ). aşağıda sorgulattım maalesef orada fiberoptik altyapısı oluşturmamışlar.
http://www.superonline.net/baglan/fiber-internet/hemen-basvur

Burada o hizmetler olmaz. :)
Biri ADSL
TTNet
Smile
bunlardan hizmet alabiliriz.

Ben yalın ADSL kullanmak istiyorum ama her bölgeye bu hizmeti veriyorlar mı bilmiyorum.

hocam yalın hizmet yalan hizmet :)
fazladan 15TL ücret tahsil ediyorlar yalın hizmet bedeli olarak. hocam öncelikle smileadsl de kampanya var 8mbps hız+dsmart giriş paketi+modem+receiver+yalın=69TL önermişti bana müşteri hizmetleri(24 ay taahhütlü). TTNET yalın 59+15(8mbps)

ben 20-25 gün önce smile adsl ye geçtim. ttnette sınırsız + ev telefonu ödüyordum.
simdi 12 gb limitli paket için ilk 6 ay 19.99 sonra 39.99 ödeyeceğim.yalın internet içinde başvurdum. oda aylık 9.99 tl

leventgenc' Alıntı:
hocam yalın hizmet yalan hizmet :)
fazladan 15TL ücret tahsil ediyorlar yalın hizmet bedeli olarak. hocam öncelikle smileadsl de kampanya var 8mbps hız+dsmart giriş paketi+modem+receiver+yalın=69TL önermişti bana müşteri hizmetleri(24 ay taahhütlü). TTNET yalın 59+15(8mbps)
D-smartı düşünüyordum smile müşteri hizmetlerini aradım sordum bu kampanyayla yalın ADSL hizmeti veremiyorlarmış. Kampanya böyleymiş değiştiremiyorlarmış.
Yani bununla telefon hattı da almam gerekiyormuş bende telefon hattını hiç kullanmayacağımdan başvuru yapıp telefonla uğraşmak istemedim.
Yalın ADSL aldığımda ise 9 TL gibi bir ücreti faturaya yansıtacaklarını söylüyorlar ve D-smart kampanyasından yararlanamayacağımı söylüyorlar ayrıca D-smart kampanyasıda SD imiş HD alabilmek içinse sanırım fazladan 10 TL fazla ödemek gerekiyormuş. :?

ttnet pek sıcak bakmıyorum tekel olmasına karşıyım. Bunun için alternatif firmaları desteklemeyi düşünüyorum bu sebeple smile ve biri nete daha sıcak bakıyorum.

hocam siz TTNET müşterisi olsanız emin olun smile adsl başvurunuzu kabul ederdi.(yalın+dsmart için) çünkü bana öyle bir teklif sunmuşlardı.

leventgenc' Alıntı:
hocam siz TTNET müşterisi olsanız emin olun smile adsl başvurunuzu kabul ederdi.(yalın+dsmart için) çünkü bana öyle bir teklif sunmuşlardı.
Bende öyle tahmin ediyorum. :)

Şimdi Biri neti aradım yalın ADSL sorum bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor dediler başladığında sizi arayalıyım isterseniz dediler bende arayın dedim. Bu arada müşteri hizmetleri müşteri hizmeti değil, müşteri yıldırma hizmeti olarak değiştirilmeli en az yarım saat telefonun bağlanmasını bekledim. :x

ben bu hafta yalın internet bağlattım, 12 ay taahhütlü, limitsiz. 8 mbit hız deniyor ama hız testinde en fazla 5 mbit çıktı....

paket şu şekilde;
limitsiz+yalın+kablosuz modem+bağlantı ücreti=62 TL

faltunel' Alıntı:
ben bu hafta yalın internet bağlattım, 12 ay taahhütlü, limitsiz. 8 mbit hız deniyor ama hız testinde en fazla 5 mbit çıktı....

paket şu şekilde;

ben de bu tarifeyi kullanıyorum yaklaşık bir yıldır.
hız testlerinde 8 den aşağı düşmüyor ama ne hikmetse İDM ya da Jdownloader ile yapılan premium indirmelerde dahi o hızı göremedim hiç 1mb üzerine çıkmadı altına da çok nadir düştü.

Biri kullanıyorum bende memnunum buaralarda 8 ı gormek mumkun degıl o nednele zaten 1mb sınırsız kullanıyorum musterı hızmetlerı bıraz sıkıntılı ama cok sukur aramak zorunda kalmıyorum

megatron20' Alıntı:
faltunel' Alıntı:

paket şu şekilde;

hız testlerinde 8 den aşağı düşmüyor ama ne hikmetse İDM ya da Jdownloader ile yapılan premium indirmelerde dahi o hızı göremedim hiç 1mb üzerine çıkmadı altına da çok nadir düştü.
Modem özeliklerine bakmayı unutmayın indirme ve upload hızları destekliyor mu ?

kubilay35' Alıntı:
megatron20' Alıntı:
faltunel' Alıntı:

paket şu şekilde;

Modem özeliklerine bakmayı unutmayın indirme ve upload hızları destekliyor mu ?

zyxel p-660w-tx modemim bu ama destekleyip desteklemediğini bulamadım... :|

ttnet
NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ 8 Mbps'ye kadar Limitsiz 49,90 TL x 24 ay

YALIN İNTERNET i öneririim...5 aydır kullanıyorum hız olarak 6-7 mb...vergiler dahil 62 TL ödüyorum...telefon derdi yok...sınır 50 GB ..

NETDİSK Hediyeli Yalın NETLİMİTSİZ 8 Mbps'ye kadar Limitsiz 59,99 TL x 12 ay

(Adil kullanım noktaları: Yalın NETLİMİTSİZ için 50 GB)

http://www.ttnet.com.tr/web/529-2495-1- ... kampanyasi

Bölgemize yalın ADSL verilemiyormuş bende mecburen telefon hattı başvurusu yaptım 7 iş günü içerisinde hat çekilecekmiş. Bölgemizde türk telekom olmadığı için telefonla başvuru yaptım yani hat başvurusu için herhangi bir yere gitmeniz gerekmiyormuş telefonla başvuru yapılabiliyor.
Telefon hattı çekildikten sonrada internet + Dsmart almayı düşünüyorum şimdilik en uygun tarife bu gibi...

t85' Alıntı:
yeni bir ADSL almak istiyorum.....tavsiyelerinizi yazabilirmisiniz acaba?
Sınırsız plus paketi var 100 GB AKN veriliyor 12 ay 41,5 TL sonrada normal ücrete dönüyor. Normal ücret 93 TL 12 ay sonra bu sefer sınırsız 50 GB AKN olan paketi seçersiniz onunda fiyatı 63 TL.
24 ay sonrada özgürsünüz istediğiniz firmaya geçersiniz.

Bugün beni aradılar bu pekete geçtim yaklaşık 6 ay sonrada ararım 50 GB AKN olan sınırsız eski paketime dönüş yaparım. :)

Şuradaki sınırsız tarifeyi incele derim.
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampan ... nyasi.aspx

hasari' Alıntı:
t85' Alıntı:
yeni bir ADSL almak istiyorum.....tavsiyelerinizi yazabilirmisiniz acaba?
Sınırsız plus paketi var 100 GB AKN veriliyor 12 ay 41,5 TL sonrada normal ücrete dönüyor. Normal ücret 93 TL 12 ay sonra bu sefer sınırsız 50 GB AKN olan paketi seçersiniz onunda fiyatı 63 TL.
24 ay sonrada özgürsünüz istediğiniz firmaya geçersiniz.

Bugün beni aradılar bu pekete geçtim yaklaşık 6 ay sonrada ararım 50 GB AKN olan sınırsız eski paketime dönüş yaparım. :)

Şuradaki sınırsız tarifeyi incele derim.
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampan ... nyasi.aspx
teşekkürler

Tam isabet kampanyasını sorun 12 ay taahhütle limitsiz internet 12 ay boyunca 41,5 di sanırım.

Geri