Hamile bayanlara nöbet görevi hakkında

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Eşim gün itibariyle 22 haftalık hamile. Okulda 28. haftaya kadar nöbet tutması yönünde bilgi almış. Bazı okullarda 24. hafta olduğunu da biliyorum. Neye göre yazıyorlar. 24 haftayı. Doğumu 10 ay mı kabul edeceğiz. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

Hamile öğretmenlere, doğuma üç ay kala ve doğumdan itibaren bir yıl süre ile nöbet görevi verilmez.

Merhabalar;

Eşim gün itibariyle 22 haftalık hamile. Okulda 28. haftaya kadar nöbet tutması yönünde bilgi almış. Bazı okullarda 24. hafta olduğunu da biliyorum. Neye göre yazıyorlar. 24 haftayı. Doğumu 10 ay mı kabul edeceğiz. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

Hamile öğretmenlere, doğuma üç ay kala ve doğumdan itibaren bir yıl süre ile nöbet görevi verilmez.

Şimdi yönetmeliğin eksikliğinden kaynaklı bir durum siz 24 haftayı 6 x4 = 24 diyorsunuz size göre doğru.
İdarede 3x4=12 40-12=28 diye hesaplıyor. bu hesap sizin hesapla aynı mantıkta.
Bu durumda siz doktorunuzdan eşinizin 6 aylık hamiledir şeklinde bir rapor alırsanız yönetmeliğe ilgi tutarak dilekçeyle başvuru yaparsanız bence sıkıntı çıkartamazlar.

hocam doktorunuza öğretmen olduğunuzu söyleyin zaten o 24.haftadan itibaren verebilirim diyor. Ben 25. haftada aldım raporumu ve dilekçemle birlikte muafiyetimi istedim bir sıkıntı olmadı.

Sağlık durumu nöbet tutmaya engel ise kadın doğum uzmanı bir doktordan bir rapor alır ve konu kapanır diye düşünüyorum..

Cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim. Burada r
Şimdi yönetmeliğin eksikliğinden kaynaklı bir durum siz 24 haftayı 6 x4 = 24 diyorsunuz size göre doğru.
İdarede 3x4=12 40-12=28 diye hesaplıyor. bu hesap sizin hesapla aynı mantıkta.
Bu durumda siz doktorunuzdan eşinizin 6 aylık hamiledir şeklinde bir rapor alırsanız yönetmeliğe ilgi tutarak dilekçeyle başvuru yaparsanız bence sıkıntı çıkartamazlar.

O halde gebeliği hesapta 10*4 = 40 hafta kabul eden idare 7 ay olana dek nöbet tutmasını isteyecektir. Nöbetçi öğretmen eksiği de yok. Gerekirse 28 hafta tutacak. Saygılar.

Cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim. Burada r

O halde gebeliği hesapta 10*4 = 40 hafta kabul eden idare 7 ay olana dek nöbet tutmasını isteyecektir. Nöbetçi öğretmen eksiği de yok. Gerekirse 28 hafta tutacak. Saygılar.
Hocam dediğim gibi yönetmeliğin eksikliğinden kaynaklı bir durum, doktorlar gebelik süresini 40 hafta hesabı yaptığı için ayı 4 hafta kabul edilmesi yanlışın asıl kaynağı
nöbet düşülmesinde genel uygulama 24. hafta şeklinde ama sizin eşinizin idaresi yanlış hesap yapıyor gibi duruyor. İşin aslına bakarsak 24 haftada 6 aylık hamile değil 28 haftada 6 aylık hamileliği çoktan geçmiş durumda oluyor. Bu durumun çözümü; yönetmelik 24. haftadan itibaren nöbet tutamaz şeklinde yazılması gerekli.
Bence 6 aylık hamilelik hesabı SAT'inden itibaren 6 ay ekleyin hangi tarihe geliyorsa o tarih bence 6 aylık hamilelik tarihidir.

doktor raporu ne diyorsa odur hamilelik ay uzerinden degil hafta ustunden hesaplanir.24 haftadan sonra doktor verir raporu.

Doktor dan 6 aylık hamile diye rapor alıp, tutmama hakkına sahip ama ozaman doğum iznine ayrılırken hesap sıkıntısı olabilir.
En iyisi nöbet tutamaz diye bir rapor alın kadın doğum doktorundan, sıkıntı yaşamazsınız.

İdare, idare etse ne olacak? Nöbet arkadaşı idare etse ne olacak? Öğretmenimde elinden gelenin en iyisini yapar, severek yapar. Şimdi hep korku hep panik. Yazık!

Geri