Hamile Bayanlar

Kodla Büyü
çok teşekkürler hocam sağolun paylaşmak iyi geliyor insana umarım bişey olmaz. :) meslek lisesinde görevliyim.(bu okulda malesef çoğu ders uygulamalı bide sabah akşam) Ona çok canım sıkılıyor aslında bu liseslere atanamıyoruz ama görevlendirilebiliyoruz. bide bu olay ömürde belki bir beliki iki kere olacak bişey bu güzel zamanının tadını doyasıya çıkarmak varken kaygılı olmak üzüyor beni.

invem hocam hayırlı uğurlu olsun inşallah hayırlısıyla kucağınıza alırsınız... ilk başlarda ben de pc ler zararlı uzak durayım telefon zararlı konuşmayım diyordum ama bi zaman sonra unutuyorsunuz :(

amin inşaallah anne adayları olan tüm arkadaşlar hepimiz hayırlısı ile kucağımıza alırız. Ben mayıs ayında düşünmüştüm her açıdan daha iyi olacaktı. 2,5 yıllık evliyiz artık beklemek istemedim :)

kızlar ben idare ile konuşsam sadece maaş karşılığı derse girmek istiyorum. Bide hamilelik durumundan dolayı ders programımın düzenli olmasını istiyorum desem nasıl olur sizce?
Daha sürekli bir doktorum yok doktordan da bu konuyla ilgili bir rapor alsam uzun süre bilgisayar kullanması sakıncalıdır diye.
bu olayın beni bu kadar rahatsız edeceğini düşünemedim yaaaa offffffffffffffffffffffffffffffff :((((

arkadaşlar bişey soracaktım bende 33 haftalık hamileyim, 23 ocakta 37 haftam doluyor ve izne çıkıyorum ama idarecilerim diyorki niye iki gün için haftayı yakıyorsun 25 ine kadar gel o haftan yanmasın diyor, birde hazır tatile giriyorsun yarıyıl tatilinden sonra izninini başlat o iiki haftayıda sona eklersin diyorlar ama benşm biildiğim kadarıyla son 3 hafta izne çıkmak zorundasın bu üç haftayı doğum sonrasına ekleyemiyoruz diye biliyorum tatille kesiştiği için, ancak erken doğum olursa kullanmadığımız 3 haftalık izni doğum sonrasına aktarabiliyoruz offffff karışık oldu galiba biraz ama özet şu yarıyıl tatilinden sonra iznimi başlatsam 39. haftamda oluyorum doktor rapor verirmi kullanmadığım iki haftayı aktarabilir miyim sizce????

kusura bakmayın biraz uzun olduuu :roll:

idareciniz mantıklı söylemiş bence. hem 2 haftalık ara tatili doğum iznine katmamış olursunuz. rahat olur, doğum sonrası kullanırsınız. doktor raporu ona göre ayarlar.

elf.krc' Alıntı:
arkadaşlar bişey soracaktım bende 33 haftalık hamileyim, 23 ocakta 37 haftam doluyor ve izne çıkıyorum ama idarecilerim diyorki niye iki gün için haftayı yakıyorsun 25 ine kadar gel o haftan yanmasın diyor, birde hazır tatile giriyorsun yarıyıl tatilinden sonra izninini başlat o iiki haftayıda sona eklersin diyorlar ama benşm biildiğim kadarıyla son 3 hafta izne çıkmak zorundasın bu üç haftayı doğum sonrasına ekleyemiyoruz diye biliyorum tatille kesiştiği için, ancak erken doğum olursa kullanmadığımız 3 haftalık izni doğum sonrasına aktarabiliyoruz offffff karışık oldu galiba biraz ama özet şu yarıyıl tatilinden sonra iznimi başlatsam 39. haftamda oluyorum doktor rapor verirmi kullanmadığım iki haftayı aktarabilir miyim sizce????

hocam bence idare yanlış biliyor olabilir ben de aynen 33. haftamdayım.. 37. haftada zaten istemeseniz bile yasal olarak izne çıkıyorsnuz çalışabilir raporunda yazıyor o tarih .. on beş tatilden dolayı iki haftamız yanacak artık yapacak bi şey yok gibi duruyor şu 6 ay çıksaydı da bunları dert etmeseydik :(

ogretmen_pc' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:

hocam bence idare yanlış biliyor olabilir ben de aynen 33. haftamdayım.. 37. haftada zaten istemeseniz bile yasal olarak izne çıkıyorsnuz çalışabilir raporunda yazıyor o tarih .. on beş tatilden dolayı iki haftamız yanacak artık yapacak bi şey yok gibi duruyor şu 6 ay çıksaydı da bunları dert etmeseydik :(

banada öyle geliyor olmaz dedim onlara da ama olur olur diyorlar:) bende 6 aylık izin yılbaşına kadar çıkacak diye duydum hala bir umut bekliyorumm zaman gittikçe daralıyor:( hocam doğum ne zaman görünüyor benim 16 şubat son gün:)

elf.krc' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:

banada öyle geliyor olmaz dedim onlara da ama olur olur diyorlar:) bende 6 aylık izin yılbaşına kadar çıkacak diye duydum hala bir umut bekliyorumm zaman gittikçe daralıyor:( hocam doğum ne zaman görünüyor benim 16 şubat son gün:)

inşallaaah çıkaar hocam.. bizim ki de 14 şubat görünüyor :)

arkadaşlar ben de dün hamile olduğumu öğrendim(1,5 yıllık denemelerimiz sonucu).sat a göre 6 haftalık, doktora göre 3-4 haftalık...beta hcg değerim de 1780 di dün.doktor ultrasonla bakınca çok küçük olduğunu söyledi. herşey yolunda mı merak ediyorum ve kaygılanıyorum..1 hafta beklemem lazım kese oluşup oluşmadığını öğrenmek için..sizlerin kaçıncı haftada kese oluşmuştu?bilgi verir misiniz lütfen...bi de umut tabi..

smay' Alıntı:
arkadaşlar ben de dün hamile olduğumu öğrendim(1,5 yıllık denemelerimiz sonucu).sat a göre 6 haftalık, doktora göre 3-4 haftalık...beta hcg değerim de 1780 di dün.doktor ultrasonla bakınca çok küçük olduğunu söyledi. herşey yolunda mı merak ediyorum ve kaygılanıyorum..1 hafta beklemem lazım kese oluşup oluşmadığını öğrenmek için..sizlerin kaçıncı haftada kese oluşmuştu?bilgi verir misiniz lütfen...bi de umut tabi..
hayırlı olsun hocam kese oluşumu kişiye ve bebeğin oluştuğu tarihe göre değişiklik gösteriyor ben 6. haftada gördüm hemde iki kese gördüm :) sonra diğeri kayboldu. bebeğiniz geç oluşmuştur dert etmeyin. üstelik bir rivayete göre geç oluşanlar kız olurmuş. şanslı annenin ilki, kız olurmuş :)

seldabal' Alıntı:
smay' Alıntı:
hayırlı olsun hocam kese oluşumu kişiye ve bebeğin oluştuğu tarihe göre değişiklik gösteriyor ben 6. haftada gördüm hemde iki kese gördüm :) sonra diğeri kayboldu. bebeğiniz geç oluşmuştur dert etmeyin. üstelik bir rivayete göre geç oluşanlar kız olurmuş. şanslı annenin ilki, kız olurmuş :)
inşallah hocam hayırlısı olsun....yumurtlamanın son günlerinde gebe kalmış olabilirim diye düşünüyorum.bu yüzden küçüktür..ve inşallah bebişim büyür sağlıkla....

elf.krc' Alıntı:

mantıklı olsa da böyle bişey olamıyor malesef, zaten normalde de dr raporuyla 37 haftaya kadar çalışıyorsunuz. sonrası mecburi izin...

bizde 1 hafta erken doğum oldu, rapor hazırlanırken 32 den sonrası size kalıyor( çalışmak yada izne ayrılmak) ama 37 de kesin ayrılıyorsunuz ve 3 haftanızı kullanıyorsunuz(erken doğum yaparsanız bu süreçte (kız çocuğu ise yavrunuz, erken oluyor genelde), kaç gün erken yaptıysanız onu doğum sonrasına ekletebiliyorsunuz),
hayırlı bekleyişler diliyoruz :)

erken doğum olunca, kaç gün olduğunu tespit edip sonrasına mı aktarabiliyoruz?
benim doğum mecburen 2 hafta erken olacak. bu 2 haftayı o zaman sonrasına artı olarak ekletebilecek miyim??

ozgulhoca' Alıntı:
erken doğum olunca, kaç gün olduğunu tespit edip sonrasına mı aktarabiliyoruz?
benim doğum mecburen 2 hafta erken olacak. bu 2 haftayı o zaman sonrasına artı olarak ekletebilecek miyim??
evet :)

bu arada sabah haberlerinde gördümm 6 ay aylıklı izin geliyorr galibaaaaaaaaa :idea: :++:

çıkmayacak diye duydum ben..zaten hiç inanamamıştım..bunlar lafını bol bol ederler ama iş icraat sıfır..hatta millet de hamilelik izni çıktı bile zannederler
ama her zamanki gibi ortada HİÇ BİŞEY OLMAAZ :verymad:

Geri