HalkBank bireysel krediye sonradan faiz eklenmesi?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
HalkBankası tafından bana gönderilen mesaj:
"Bankalar kurulu kararı gereği KKDF oranın %15 yükselmesi nedeniyle bireysel kredinizin yeni oluşan ödeme planı için şubemize bekliyoruz."
Ben bireysel krediyi Mayısta çekmiştim 6 taksidini ödedim. Şimdi bu adaletmi çekmiş olduğum krediye yeni bir faizin eklenmesi. Yeni çıkan kanunu neden geri dönük uyguluyorlar neler oluyor kardeşim. Devletin bankasıdır güvenilirdir diyerek özellikle Halk Bankasını seçmiştim. Netten bakayım dedim benim gibi çok mağdur varmış.
http://finanscaddesi.blogspot.com/2010/ ... orani.html

Ben telefon açıp sordum bugün bana da mesaj geldi.Çok bişey değişmiyormuş 10-15 tl bişey değişen

Çıkan bir yasanın geriye dönük bir şekilde uygulanması saçma sapan bir olay..... Kınıyorum

mahkemeye gidin... yapmış olduğunuz söyleşme şartlarında varsa birşey diyemem... sözleşmenin tamamınında okunmasında fayda var her daim...

enterasan ! arkadaşa da geldi mesaj, eğer sözleşmede yazıyorsa yaparlar!vicdansızlık.bende işbankasındaki kredimi halkbanka alayım diyodum. kalsın böyle iyi

kkdf oranı, %10'dan %15'e çıktı ama bunun geriye dönük uygulanması saçma. devam eden 2 farklı kredim var bakalım ziraat'te yaptımı bi değişiklik.

Uygulama geriye dönük sayılmaz arkadaşlar. Sonuçta siz kalan ana paranın faizini ödüyorsunuz her ay. Ve her ay ödediğiniz bu faizin KKDF ve BSMV'sini de ödüyorsunuz. Onun için sanırım önceki aylar için değil fakat kalan taksitleriniz için bir düzenleme yapılacaktır. Diğer bankalar da aynı uygulamayı yapabilir. İtiraz etseniz de birşey çıkacağını sanmıyorum. Çok da bir şey farketmez. Aylık 5-10 tl arası oynar çektiğiniz miktara göre.

Bugün mesaj bana gelince şaşırdım yalnış gelmiştir herhalde dedim. Netten araştırınca doğru olduğunu öğrendim yarın arayalım bakalım ne diyecekler. Birde ihtiyaç için kullanılmışsa faiz eklenecektir diyor eğer ticaret yapmışsa alınmayacak diyor nakadar saçma gece gece sinir oldum. 6 ay önce çekmiş olduğum bir kredinin yeniden üstüne faiz eklenmesi kabul edilebilir değil.
Bize imzalattıkları sözleşmeyi kim okuyor ki arkanda bir ordu insan beklerken o sayfaları tek tek okuyup anlamak mümkün değil.

Şimdi internet bankacılığından kontrol ettim. Yeni kazığımız hayırlı olsun taksit başına 11 TL eklenmiş. Buda 36*11=396 TL devletimizin kazığı oldumu süper oluyor. Ayakta onları alkışlıyorum. :alkis: :verymad:

Yarım saatlik bir beklemeden sonra müşteri hizmetleri hazretleri telefonumu açtılar. Bu konuda birşey yapamacaklarını tekrar edip durdular. Bu sadece HalkBankasında değil tüm bankalarda uygulanacakmış haberiniz olsun. Hesaplarınızı kontrol edin ya da etmenize gerek yok zaten soyuldunuz.

Şikayetvar'a yazdım.
HalkBankası tafından bana gönderilen mesaj:
"Bankalar kurulu kararı gereği KKDF oranın %15 yükselmesi nedeniyle bireysel kredinizin yeni oluşan ödeme planı için şubemize bekliyoruz."
Ben bireysel krediyi Mayısta (2010) çekmiştim 6 taksidini ödedim. Şimdi bu adaletmi 6 ay önce çekmiş olduğum krediye yeni bir faizin eklenmesi. Yeni çıkan kanun neden geriye dönük uygulanıyor, bu nasıl olur! Devletin bankasıdır, güvenilirdir diyerek özellikle Halk Bankasını seçmiştim.
İnternet bankacılığından hesabımı kontrol ettiğimde her taksidime 11 TL faiz eklendiğini gördüm taksitsayısı*fazladan alınan ücret 36*11=396 TL benden haksız yere tahsil ediliyor.
Bu konuda neler yapabilirim. Müşteri hizmetlerini aradım yardımcı olmadılar.

Aynı mesaj bana da geldi..Ama ING Bank tarafından..Doğal olarak ben de gittim bankaya hemen..Resmi gazetede yayınlandıktan sonraki taksitler için geçerliymiş bu durum..Muhtemelen bütün bankalar yapacak bunu..1-2 bankaya özgü birşey değil yani..Ne kadar mantıklı derseniz, gayet saçma...Benim kredide 45 lira farketti toplamda..

Ben de garanti bankasından kredi çekmiştim. İnternet bankacılığını kullanırken farkettim, ödeme planı değişmiş her ay 5 lira artmış, toplamda 100 lira. Müşteri hizmetlerini aradım ama detay göremiyoruz şubeye gidin dediler. Aslında hiç bulaşmamak lazım bunlara. Sinir oldum. :x

imzaladıgımız bir sürü kağıt arasında bankalar kendilerini sağlama almıştır. Yapılacak pek birşey yok gibi görünüyor.

Maalesef tüm bankalarda geçerli arkadaşlar... Mahkeme açılıp kazanan olursa ancak o zaman bu durumdan kurtulunabilir sanırım...

Vergi artırımı olduğu için bankanın burada yapabileceği pek birşey yok. Banka hiç kendi karından verir mi sizin vermeniz gereken bir vergiyi? Olan olmuş, geçmiş olsun. Bankaya gideceğine devlete gitsin en azından. Ama keşke bankalar bu farkı kendi karşılasa. Nerdeeee...

hugo4545' Alıntı:
Bankaları hayatınızdan defedin. Sağlam kişilerle güne girin. Faizden kurtulun.

aynen :+1: sağlam 10 adam bulacaksın.ayda 1 milyar güne gireceksin

bakalım benim şekerbank ne yapcak görcez bu ay

Ya ne bekliyordunuz arkadaşlar, %4+%4 ve 40+40 nasıl çıkacak :) Biraz senden, biraz benden :) Ben daha ne güzellikler bekliyorum seçime kadar.

eee seçimler geliyor.. sağolsun hökümetimize para lazım..
ki oy için birilerine vergi affı yapıp, bizim cebimizden para alıp onlara aktarsınlar..
kınıyorum..
dün ben de gittim halkbankasına.. aylık 5-10 tl gibi fazla ödenecek dediler..
ziraat bankası da aynı şeyi söyledi..
şimdi bir kişiden 10 tl olsa 36 ay 360 tl..
bin kişi 360.000
1 milyon kişi kredi kullansa 360.000.000 tl..
müthiş para..
ee basketçilerimize para lazım.. onların parası yok..
pamuk eller cebe..

İmzaladığınız sözleşmelerde bankaların kredi oranlarınlarının yükselmesiyle verdiği kredileri geri çağırma hakları bulunuyor. Geri çağırmadaki asıl söylenmek istenen yeni kredi oranlarının uygulanması olarak anlaşılabilir. İmzalanılan o koca kitap gibi sözleşmenin içinde bu bulunuyor arkadaşlar.

siyasi muhabbete girmek istemiyorum ama hakkaten gelde isyan etme.
devlet büyükleri(!) geçen haftalarda kaçak elektrik kullananların borçlarının affedileceğini açıkladı akabinde bunun acısını birilerinden çıkardı.
En düz yorum doğuda kaçak elektrik kullananların borçlarını batıda kredi kullanacak kadar zengin olanlardan tahsil ettiler.

bunların yasal dayanağı nedir... devletin hangi politikası şimdi (hani herşey iyiydiii!!!!)

Malesef ne kadar isyan etsekte sinir küpü olsakta, Karşımızda Devlet olduğu zaman elimizden bir şey gelmiyor.
Devletin vatandaşına böyle muamele etmesi çok yazık

Asıl kazıkları seçimden sonra görcez aslında.
Bize de bu şekilde mesaj geldi ve bütün bankalarda böyle. Diğer bankalarda da bu şekilde olacak.
Sadece kullanılmış kredinin ödemelerine yansıtılması kötü.
Aslında toplu hareket edebilen bir millet olcaksın. Bütün bankalardan paranı çekeceksin vereceksin kredi kartlarını geri.
Bak o zaman ne oluyor.

Bu KKDF ödemeleri ihtiyaç ve tasıt kredilerinde oluyor. Konut kredilerinde olmuyormuş.

Geri