Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan BÖTE mezunlarına ödenen kıdem tazminatı geri isteniyor

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında hugo4545 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hugo4545

hugo4545 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bahsi geçen tazminatın adı, "İlave Eğitim Öğretim Tazminatıdır. "

Bakanlığın ilave eğitim öğretim tazminatı ile ilgili görüş yazısı geldi buna göre BÖTE mezunu olup halk eğitimi merkezlerinde görev yapan öğretmenlere İlave Eğitim Öğretim Tazminatı ödenmeyecek. Daha önce bu tazminatı alanlardan ücretler geri alınacak.

Size son paragrafı gönderiyorum.

" Bu çerçevede, Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kararına göre mezuniyetleri itibarıyla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanmaları mümkün olmadığından atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni kapsamında değerlendirilmeleri de mümkün bulunmayan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü mezunları bilişim teknolojileri alan öğretmenlerinin, ilave eğitim öğretim tazminatından yararlandırılmaları mümkün bulunmamaktadır."

Daha önceden aşağıdaki karara istinaden bu ücretler ödeniyordu.

2006/10344 DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR

"Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez."

Not: Ben de BÖTE mezunuyum,

Son düzenleme: 14 Haziran 2019 10:49
  2. katafalk

katafalk Site Gezgini

Mantıklı. BÖTE mezunları teknik öğretmen değildir. Bunu bir kabullenemediler gitti.

3. hugo4545

hugo4545 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam konu BÖTE/Teknik Öğretmen tartışmasından ziyade., il/ilçeler arasındaki farklı uygulamalar nedeniyle bu ücreti alan bilişim teknolojileri öğretmenlerden bu ücretlerin, belki de faizi ile birlikte, geri istenmesi.

4. katafalk

katafalk Site Gezgini

Hocam mevzuatta açık olan konularda bile ilden ile, ilçeden ilçeye fark oluşuyor maalesef haklısınız.
    Adaletli olan ise, bu farkın, tazminatı işleyen memurdan alınmasıdır. Hatayı yapan öğretmen değil, memur/idareci oluyor ve olay öğretmene patlıyor.

5. moa

moa Site Gezgini

Bu sacmalik artik yetti. Cok hasmetli teknikcilerin is atama ve tayine gelince botenin atandigi okullari kullanipta sonra da burda ukala ukala yazi yazmalarina sinir oluyorum.
    Bote ve teknikte ayrilsin ilk mat ve lise mat gibi onlarda meslek lesesi harici baska kuruma atanamamasi yonunde dilekce verecegim bugun sendikaya.
    Artik onlar ugrassin hepimiz bilisimciyiz diye.

katafalk bunu beğendi.
  6. katafalk

katafalk Site Gezgini

Bence süper olur hocam ayrılırsa :) Ben bir sürü elektronik malzeme aldım proje vs yaptım. Böte mezunu arkadaşlarım slayt ile ders geçmişti :) Klasmanımız farklı.

7. halilturkoglu

halilturkoglu Seçkin Üye Seçkin Üye

Yalnız değerli arkadaşlar, ödemeyi yapan il ve ilçeler ilgili yönetmelikte mezuniyet alanı değil branş belirtildiği için ödeme yaptılar. Yani orada Teknik Eğitim Fakültesi mezunu değil, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni yazıyor. Bu nedenle BÖTE/TEF ayrımı ile ilgisi yok konunun.

8. BARAN38

BARAN38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Herkes kaynak okullarına döndüğü,herkes işini yaptığında ,kim fazla oluyorsa olsun,fazla olunca kimin klasmanı farklı kimin değil görelim. Ortaokul/lise'de çalışan bir sürü tef mezunu norm fazlası olunca klasman bakalım söküyor mu?

9. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Mevzu ne olursa olsun hatayı yapan öğretmenler değil. Memur görevli vs kimse ondan geri istenmelidir.

10. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar biz verilmesi uygun değildir dediğimizde herkes kızıyordu ve uygun olmayan ödeneği almak için bir sürü dilekçe başvuru vb. Yapıldı. Bu durumda parayi alan değil de islemi yapan memur geri versin demek çok saçma.

OZOGUL ve katafalk bunu beğendi.
  11. katafalk

katafalk Site Gezgini

Adaletin kestiği parmak acımaz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal