Halk eğitimi merkezinde BT laboratuvar şefi olarak görevlendirme

Kodla Büyü

runalone

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar muğlada bu uygulama hakkında bir bilgisi olan yok, hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü ise bu görevlendirmelerin yapılacağını söyledi...
bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır

arkadaşlar Lab şefliği için uzun uğraşlarım sonucunda bakanlıktan uygun olduğuna dair görüş yazısı geldi. bugünde kurumum inha yazısını yazdı.
norm güncellemeleri devam ediyor. bölüm/atölye/laboratuvar sayılarınızı norm modülüne işletmeniz gerekli aksi taktirde şeflik görevlendirmelerini yapmıyorlar

Ekli dosyalar

• 22-09-21 BAKANLIK GÖRÜŞÜ.pdf
    89.5 KB · Görüntüleme: 125
Son düzenleme:
Gayet güzel kazanım. BU konuda çaba gösteren hocamı tebrik ederim.

eyvallah hocam gelecek senede mesleki açık lise açıp alan şefliği isticem

Bizim lisede Muhasebe ve Adalet açık öğretim lisesi var. Bu liselere ve açılacak olan diğer alan liselerine de alan şefliği istenebilir mi? Verlirse ekders ücreti ne kadar?

Son düzenleme:
yani bu yazıya göre halk eğitimlerde laboratuvar şefi olabiliyor muyuz?
..şöle anlatiim.
1-ben ilk 2019 da başvurdum, Lab sayısı MEBBİS norm modülüne işlinmediği için red oldu
2- sonra 2020 de Lab Sayısını norma işledik (ekde ekledim)
3- 2021 de okul görüş isteme yazısı yazdı olup olmadığı hakkında.
4-bakanlık üstteki gibi şefliğin olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini aktardı.
5- il mem e yazı geldi. il mem inha yazısı istedi, ilçede bize yazdı
6- bizde uygun yazısını gönderdik

Ekli dosyalar

• norm.png
    norm.png
    154.4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Bizim lisede Muhasebe ve Adalet açık öğretim lisesi var. Bu liselere ve açılacak olan diğer alan liselerine de alan şefliği istenebilir mi? Verlirse ekders ücreti ne kadar?
verilir hocam, ama o alanın öğretmeni iseniz... mebbise öğrenci sayılarnı ve bölüm/lab/atölye sayılarnı işletmeniz gerekli.. bölüm şefliği ek dersi 10 saat, lab ve atölye 6 saat

Son düzenleme:
Örgünde de var, açık lisede de...
Açık lise ayrı bir kurum gibi değerlendirilir. Yani örgün eğitimdeki bölüm şefini açık liseden sorumlu tutamazsın.
yok hocam örgünde varsa (örneğin lisede) aynı alan için ikinci şef vermiyorlar. bizim gibi yaygın eğitimde öğrenci kayyıtlı olmadığı için, mesleki açık lise adı altında alan normu işletebiliyoruz o şekilde alan şefliği oluyor

verilir hocam, ama o alanın öğretmeni iseniz... mebbise öğrenci sayılarnı ve bölüm/lab/atölye sayılarnı işletmeniz gerekli.. bölüm şefliği ek dersi 10 saat, lab ve atölye 6 saat

Hani veriliyordu, ben de okuldaki arkadaşlara müjde vermiştim :D

Hani veriliyordu, ben de okuldaki arkadaşlara müjde vermiştim :D
hocam örn meslek lisesin de Bil tek alanı şefi varsa (ona zaten öğrenci kayıtlı) ayrıca mesleki açık lise BT alanı için verilmiyor. sanırım yanlış anlaşılma oldu...
halk eğitimlerde hiç öğrenci kayıtlı olmadığından açık lise açılırsa, öğrenci kaydedebildiğimizden veya birden fazla aynı alanda öğretmen olması durumunda alan şefliği veriliyor.

yani benim halk eğitim de alan şefi olabilmem için ya mesleki açık lise açmam gerekli , yada 2. bir BT normu olması gerekli

örgündede olsa mebbiste alan die bir kısım yok, alan/bölüm şefliği yazar yönetmelikte ---alan ve bölüm eşanlamlı zaten
Konunun yanlış anlaşıldığını düşündüğüm için sormuştum hocam. Zaten örgünde bölüm varsa açık liseden dolayı ayriyetten şef gorevlendirilmez diye.

Konunun yanlış anlaşıldığını düşündüğüm için sormuştum hocam. Zaten örgünde bölüm varsa açık liseden dolayı ayriyetten şef gorevlendirilmez diye.
yaw dostum biz zaten halk eğitimde çoğu haklarımızı alamıoduk inşallah bu bir başlangıç olur. tüm türkiyedeki halk eğitimler şimdi muğla il mem i arıomuş bu nedir die...
düşünki il merkezinde halk eğitimin bile bundan haberi yok

yaw dostum biz zaten halk eğitimde çoğu haklarımızı alamıoduk inşallah bu bir başlangıç olur. tüm türkiyedeki halk eğitimler şimdi muğla il mem i arıomuş bu nedir die...
düşünki il merkezinde halk eğitimin bile bundan haberi yok
Inşallah hocam herkes hakkını alsın tabii ki.

yani benim halk eğitim de alan şefi olabilmem için ya mesleki açık lise açmam gerekli , yada 2. bir BT normu olması gerekli
2.BT normunun alan şefliği ile ilgisini anlamadım hocam. Meslek lisesinde bir norm bile olsa alan varsa alan şefi olunur. Bir yerleri yanlış anladım sanırım.

2.BT normunun alan şefliği ile ilgisini anlamadım hocam. Meslek lisesinde bir norm bile olsa alan varsa alan şefi olunur. Bir yerleri yanlış anladım sanırım.
bizde öğrenci olmadıgından anca o şekilde veriliyor, yada tek öğretmensen mesleki açık lise açarsan

Geri