Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk eğitime bağlı okulda öğrencilere açılan kurs için

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında aysegul_ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aysegul_

aysegul_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar onay gelmiş... Bu haftadan itibaren, öğrencilere yönelik bilgisayar okur-yazarlığı kursu başlıyor... 80 saatlik...

Bana bir plan örneği verdiler ama, xp ye göre yapılmış.... Benim bilgisayarlar 98... aslında bu kursun açılmasının bir mantığı da yoktu ama, istendiği için mecburen yapılacak..
    2 aya göre uygun şekilde dağıtmam gerekiyor konuları...

Eğer daha önceden bu kursu açmış olan varsa, bilgilendirebilir mi... planlar ve diğer konularda...

2. hgumus

hgumus Üye

ayşegül ne onayı anlamadım bu kurs ne zamanları açılacak bende afyonda görevliyim haberim yok

3. aysegul_

aysegul_ Seçkin Üye Seçkin Üye

kurs açmak isteyen okullar halk eğitime başvuru yapıyor... okul müdürünün isteğiyle bizde başvuru için gerekli belgeleri göndermiştik... onlarda kabul etmiş açılmasını, onun onayı geldi...

eğer siz de kurs açmak istiyorsanız, halk eğitime başvuru yapmanız gerek...

4. emrah0026

emrah0026 Site Gezgini

ayşegül hocam halk eğitime hangi evraklarla başvurdunuz? birde kurs planını gönderebilirmisiiniz? teşekkürler.

5. boteonur

boteonur Üye

Öğrenciye kurs açılması tamamda bu işte ücret alınacak mı?

6. vsenol

vsenol Üye

tüm il ve ilçelerde geçerlimi yoksa Afyon'a özel bir durummu?

7. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

bizde duymadık böyle birşey siz mi talepte bulundunuz varsa talep belgelerini paylaşırsanız sevinirim

8. esteban_46

esteban_46 Üye

Arkadaşlar bu kursu hangi saatte açacaksınız mesai saatleri içinde açılabiliyormu, yani mesai saatleri içinde ek ders ödeniyormu

9. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

arkadaşlar muhtemelen diğer derslerin yaptığı etüt gibidir. haftada 6 saat kadar bir süreyle. Ek ders kadar oluyor sanırım ücreti. toplam 80 saatten yaklaşık 80x5=400 lira gelir tahminimce.

10. rusensahin

rusensahin Seçkin Üye Seçkin Üye

İlginç bizde talepte bulunsak iyi olur saınırm... 8)

11. mkpatriot

mkpatriot Aktif Üye

arkadaşlar bildiğim kadarıyla açılan bu kurslar genelde mesai saatleri dışında oluyor,yani 5 den sonra ve hafta sonlarıda isteğe bağlı olarak yapılıyor.Eğer sizler kurs açmak isterseniz halk eğitim merkezine gidip öğrenci sayısını ve talep edilen bir dilekçeyi bırakmanız gerekiyor zaten oraya gittiğinizde size gerekli prosedürleri anlatırlar.

12. niki77

niki77 Site Gezgini

evet gzl miş ama başvuru ve plan örneklerini gönderirseniz çok ii olur

13. bilim

bilim Üye

Arkadaşlar öğrencilere kurs açamıyoruz.Ben sordum..Ama illere göre değişiyor olabilir..

14. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

Halk eğitim destekli kurs açılabiliyor ama diğer derslerin egzersizlerinden farklı olarak , katılımcılardan ücret alınması gerekiyor. öğretmen ek ders ücretinin halk eğitim üzerindne alıyor bizim halk eğitimde katılımcılardan 50 ytl aldı

15. MiraCle

MiraCle Üye

Okadar yorum yapılmış ortada planla ilgili konuşan yok. Arkadaşlar plan yokmu banada lazım...

16. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

geçenlerde geçerken bir uğrayıp bu işi sorayım dedim halk eğitim bana öğrencilere kurs açamazsınız dedi yalnız halka açabilirsiniz dedi birde espri yaptı "adı üstünde burası HALK eğitim " dedi :lol:

17. pakers

pakers Aktif Üye

planı halk eğitimden alıyorsunuz.
    bilişim teknolojileri sınıfı olan her okul halk eğitimle görüşerek kurs açabilir. Fakat okul öğrencilerine değil. müdürünüzden yazı alıyorsunuz halk eğitime yazılmış o yazıya okulda çalıştığınıza dair görev yazısı diploma nufüs cüzdan fotokopisi ekliyorsunuz. Okulda haftada 30 saat ders veriyorsanız halk eğitime bağlı olarakta 10 saat verebilirsiniz. Bilgisayar okur yazarlığı kursları ücretsiz 110 saat veriliyor.Ama halk eğitimdn ücreti alıyorsunuz.bende planlar var ama okur yazarlık için :) ekliyorum umarım işinize yarar.

18. pakers

pakers Aktif Üye

bu arada öğrenci sayısı 12 kişiden az olamaz.bilgisayar işletmenlik kursunda katılımcılardan para alınıyor.

19. erdem12

erdem12 Site Gezgini

Harbiden o müdürün esprisi ilginç geldi. Öğrenci olunca "halk" sınıfına alınmama gibi birşey olmuş. Sen git öğrencisin halktan sayılmazsın.

Halk eğitimler 2000'den fazla kurs açabiliyor. Bunlardan sadece "okuma-yazma" kursu ilköğrenim çağı içindekilere 15 yaşına kadar olanlara açılmaz.
    Benim çalıştığım yerde OKS- OSS hazırlık. Bilgisayar kursu. Ingilizce kursu Halk eğitim tarafından istekli okullara açılmış ve öğretmenler mesai dışında derse giriyorlar.

20. Must@f

Must@f Aktif Üye

Bende Halk Eğitimi Merkezinde görev yapıyorum ve Halk Eğitimi Merkezi Bilgisayar öğretmeniyim.

Halk eğitime bağlı olarak, okulunuzda Bilişimle ilgili kurslar herkese açabilirsiniz. Öğrenci veya veli farketmez. Kursta istekli olan herkes bu kurslara kayıt yaptırabilir.

Bizim ilimizde öğrencilere ve velilere ve okullardaki öğretmenlere Bilgisayar ve İngilizce kursları açılıyor. İstek de çok.

Kursların tamamıda ücretsizdir. Zaten ücretsiz olduğu için talep çok. Bu konuda biraz tanıtım yapılması yeterli. Birkaç broşür hazırlayıp mahalle bakkallarına, kahvanelere, eşinize ve dostunuza dağıtmanız yeterli.

Gerçekten herkes çok istekli.

21. beyaz24kartal

beyaz24kartal Seçkin Üye Seçkin Üye

Re:

Bu gün çok konu hortlattım ama yeni başlık açmaktan iyidir diye düşünüyorum. Bu broşür örneklerinden elinde olan varsa paylaşabilirmi uyarlama yapılabilecek hallerini. *.psd gibi...
    Herkeslerden Allah Razı olsun..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal