halk eğitime atandım

Kodla Büyü

deryabote

Aktif Üye
çoğu kişi hayırlı olsun deyip olumsuzluklardan bahsetse de ben iyi olacağını düşünüyorum müdürü bana özlük haklarınız aynı yaz tatiliniz var akşam kurslarını da maaş karşılığı dolduramazsınız kurs olmasa bile demişti. İnşalllah iyi olur mutlu olurum

Hayırlı Olsun Sayın Hocam.. İl İçinde 2009 dan beri bana hiç açılmadı halk eğitim..:(

Hayırlı olsun hocam normalde açmamışlardı.. Bu Atama döneminde atanmak isteyen arkadaşları mağdur edeceklerdi. İyi ki sorun çıkmamış tekrar hayırlı olsun...

çok teşekkürler öğretmenlikten memurluğa geçmeyi düşünüyordum halk eğitim açılınca hiç artı eksi düşünmeden yazdım

:) Hayat ne garip... Facebooktan BÖTE mezunu bir memur arkadaş Öğretmenliğe geçmek istediğini ne olursa olsun öğretmenlik memurluktan çok daha iyi demişti :) Halk eğitimlerde istekli olan kursiyerler geleceğinden mevcut öğrencilerden daha huzurlu bir ortamda olacağınızı düşünüyorum ama ekders açısından birşey diyemeyeceğim...

https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

arkadaşlar ben 15inde ilişik kesip halk eğitimde başlasam orda 1 temmuza kadar seminer dönemi ve ekdersi varmı acaba

deryabote' Alıntı:
arkadaşlar ben 15inde ilişik kesip halk eğitimde başlasam orda 1 temmuza kadar seminer dönemi ve ekdersi varmı acaba

Sayın Hocam, halk eğitimde de durum aynı okullardaki gibi. Farklı bir durum söz konusu değil.

Hayırlı olsun hocam bende bu sene halk eğitime başlayacağım birde bizler deneyelim görelim ne olacak.

deryabote' Alıntı:
size de hayırlı olsun hocam inş halk eğitim ilköğretimden çok daha iyi olur

İnşallah hocam lisede göreve başladım orta okula geçtim şimdi halk eğitim birde bunu görelim. Ama benim halk eğitim çok yoğunmuş eskiden çalışan öğretmen öğle diyor bakalım hayırlısı

halk eğitime atanan arkadaşlara hayırlı olsun bense halk eğitimden tekrar okula geçtim sıkıntısı çok halk eğitimlerin önce idarecileri eğitmek lazım

Hayırlı olsun hocam inşallah istediğiniz gibi olur. Bende geçmek istiyorum ama gidenler isteme diyor. Anlamadım gitti

Arkadaşlar bana da il dışına halk eğitim merkezleri açık ama çalışma koşulları nasıl bilmiyorum. Çok kararsız kaldım. Yer olarak çok iyi ama halk eğitim olunca bilemedim napsam?

iki yıldır hem deyim memnunum kararsız kalmanıza gerek yok tabi gideceğiniz yerin idaresi de önemli

Halk eğitimlere atama yapılmıyor gibi şeyler okudum bazı yerlerde.Sistemde açık görünüp de atama yapılmaması gibi bişey söz konusu olabilir mi acaba?

Hocam çok şükür ilgili BÖTEli arkadaşlarla il içi zamanında BİMERe başvuru yaparak düzelttik... Şimdi sorun Mesleki Eğitimler için söz konusu;Tüm ilgili arkadaşların atamacı olmasa da BİMER üzerinden destek vermesi önemli... https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

Halk egitimde sinav gorevlerinden ucret alinmakta midir
Doner sermayesinden bizlerede veriyorlar mi yoksa idareciler kendi aralarinda mi hallediyorlar

aydınDr' Alıntı:
Halk egitimde sinav gorevlerinden ucret alinmakta midir
Doner sermayesinden bizlerede veriyorlar mi yoksa idareciler kendi aralarinda mi hallediyorlar

Sınav görevi ücreti alırsınız.

Döner sermaye varsa öğretmenlere de verilmek zorunda. Ama olan yer yoktur bence.

Geri