Halk Eğitimde Seminerin İkinci Haftası

Kodla Büyü

applet61

Aktif Üye
Arkadaşlar merhabalar.

Bildiğiniz üzere 2015-2016 haziran dönemi seminerlerinin ikinci yarısı istenilen ilde alınabiliyor. Fakat idareden bana söylendiğine göre Halk Eğitimler için bu geçerli değilmiş. Biz iki haftasını da kadromuzun olduğu Halk Eğitimden almak durumundaymışız. Sizde de durum böyle mi? Bilginiz var mı? Teşekkürler.

applet61' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar.

Bildiğiniz üzere 2015-2016 haziran dönemi seminerlerinin ikinci yarısı istenilen ilde alınabiliyor. Fakat idareden bana söylendiğine göre Halk Eğitimler için bu geçerli değilmiş. Biz iki haftasını da kadromuzun olduğu Halk Eğitimden almak durumundaymışız. Sizde de durum böyle mi? Bilginiz var mı? Teşekkürler.

Ücret ödeyemedikleri için :) Kategoride ki diğer başlıkları kontrol ederseniz yazılmıştı.

Halk Eğitim Merkezinde birinci yarı ikinci yarı yok aslında, aşağıdaki maddeye göre eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışması yapılıyor. Kursunuzu açacağınız ilçe dışında böyle bir ihtiyaç belirleme çalışması mantıksız olurdu. İki haftanın bölünmesindeki mesleki çalışma ifadesi şimdilik Halk Eğitimleri kapsamıyor. Yapılan çalışmaların da ortada bir mahkeme kararı olmasına rağmen ücreti ödenmez diye görüş geliyor. Diğer Meb kurumlarından farklı görmek lazım mevcut haliyle, aslında acil düzenleme yapılması lazım, ihtiyaç belirleme çalışması yapılacaksa da ücretinin belirlenmesi gerekir.

Eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları ve uygulanacak yöntemler
MADDE 23 – (1) Kurslar, çevrede yapılacak kapsamlı eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları sonucuna göre planlanır ve düzenlenir. Merkezlerdeki öğretmenler, eğitim ihtiyaçlarını belirlemek için toplantı, görüşme, anket, gözlem ve benzeri bilimsel yöntemlerle öğretim yılı başında ve sonunda eğitim ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları yaparlar.

Geri