Halk Eğitimde maaş karşılığı çalışmak

Kodla Büyü

dcım

Üye
Arkadaşlar merhaba ,herkese iyi çalışmalar dilerim.
Maaş karşılı 16 saat derse giriyorum.Gündüz ve akşam grupları olmak üzere.Akşam dersleri de maaş karşılığına girmekte diye biliyorum .Müdür bir kurs daha açmamı istiyor?Ben düşünmüyorum.İlçeye yazarım görevlendirme çıkar açmazsan diyor?16 sa niçin yeterli değil mi maaş karşılığına anlamış değilim?????
Cevaplarsanız çok sevinirim.

Normal eğitim kurumlarında 15+6=21 saate kadar zorunlu ders verilir gibi bir durum var diye biliyorum. Halk Eğitim de bu duruma tabi değil mi ki?

5 saat için başka bir okula görevlendirmenizi isteyebilir. Ama daha fazlasına isteğiniz olmadan görevlendiremez.
Sizin de girmenizin zorunlu olduğu ders saati 21 saat. Atölye ve lab. Öğretmeni değilseniz.

bir de şöyle bir durum var. kadrolu öğretmenin ders saatlerini doldurmadan usta öğreticilere kurs görevi vermeleri "devleti zarara uğratmak" olarak görüldüğü için, eğer ki görev bekleyen usta öğretici varsa onun zorluyor olabilir.

5 saat için başka bir okula görevlendirmenizi isteyebilir. Ama daha fazlasına isteğiniz olmadan görevlendiremez.
Sizin de girmenizin zorunlu olduğu ders saati 21 saat. Atölye ve lab. Öğretmeni değilseniz.
HEM deAtölye veya lab öğretmeni nasıl olunuyor hocam artıları eksileri neler?

Geri