Halk Eğitim Yöneticileri Ek Dersleri Nasıl Yapıyorsun?

Kodla Büyü

SogukSabah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan yönetici arkadaşlar;
Kadrolu ve usta öğreticilerin ekders puantajlarını nerede nasıl hazırlıyorsunuz? Öğretmenlerin kursları sürekli açılıp kapandığından excell de takibini yapmak çok zor oluyor. Bunun için kullandığınız sağlıklı çalışan bir program veya excell de hazırlanmış güzel bir uygulama var mı elinizde?
Ayrıca;
SGK giriş çıkış işlemlerini hangi programdan veya elle mi takip ediyorsunuz? Kursu biten Usta öğreticinin SGK işten çıkış işlemini hemen mi yoksa ay sonunda mı alıyorsunuz?
Bu Konuda bu başlık altında bilgi paylaşımlarında bulunursak çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Paylaşımda bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Bilişim Teknnolojileri Öğretmeni olup Halk Eğitim Merkezinde idareci olarak çalışan yok mu?

Hocam herhangi bir halk eğitimi telefonla arayarak gerekli yardımı alabilirsiniz. Ogreticilerin puantajlarini e yaygın sisteminden raporlar bölümünden alabilirsiniz

Excel de yapılmış puantaj var. istersen yükleriz.
İnternette HEM otomasyon programları var (Ücretli-Ücretsiz)
Benim çalıştığım yerde excel de yapıyorlar. Sonra elle kbs ye giriyorlar.

Arkadaşlar internetteki programları bulabildiğim kadarıyla inceledim. Tam anlamıyla hatasız çalışan bir programa denk gelemedim. Aymi Bilgisayarın hazırlamış olduğu program kurumda var ancak Ekders hesaplamalarında hatalı sonuçlar veriyor. Bu yüzen Excell de hazırlanıyor. Bu da çok zahmetli ve defalarca üzerinde teyit gerektiriyor.
Okulunda kurumunda Kullanan ve hatasız olduğunu düşünen arkadaşlar varsa bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim.

Hocam sadece usta öğreticilerin ek ders puantajlarını hazırlayacaksanız kursplani.com sitemiz de böyle bir modül mevcut, usta öğreticilerin kurs başlama, bitiş ve kurs günlerini sisteme işleyerek ay sonunda puantajı excel formatında alabilirsiniz.

http://www.kursplani.com/ek-ders-hazirla

Yakın zamanda kadrolu öğretmenler için de ek ders hazırlama modülü, usta öğreticiler için de bordro modülü hazırlamak istiyorum kullanım durumuna göre.

bizim idareciler pes diye bi program kullanıyrlar paralı pes hem diye aratırsanz googlede bulursunuz memnunlar ama çok bilgim yok

Pes kullanılıyormuş ama çok doğru sonuçlar vermiyor? hatalı hesaplama yapıyor. geliştirilmesi lazım.

Hocam PES sadece kadroluların ek derslerinde sıkıntılı. Bizde kadrolu 10 kişli var toplam o yüzden çok sıkıntılı olmuyor benim için. Kadrosuzlarda sıkıntılı değildir PES.

doğru hocam ücretli usta öğreticiler pes te yapılabiliyor ancak 80 civarında kadrolu öğretmen var excellde takip zor oluyor. Pes ise doğru hesaplamıyor. O yüzden Araştırma içerisindeyim.

Biz bordroyu excell de hazırlıyoruz hocam. SGK giriş çıkışlarını da manuel olarak yapıyoruz. Tabi bizim ustaöğretici sayımız az olduğu için pek programa filan gerek kalmıyor.

Geri