Halk Eğitim üzerinden egzersiz Açma

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istediğim konu halk eğitim üzerinden egzersiz açabilir miyim cumartesi günleri 10 saat açık lise derslerim var bazı arkadaşlar açabilirsin dediler bazıları açamazsın dediler açamazsın diyenlerin savunması haftada 10 saatten fazla egzersiz açamazsın diyorlar açarsın diyen arkadaşların savunması ise halk eğitim ayrı açık lise egzersiz değil diyorlar sizin görüşleriniz nedir acaba?

Hocam açamazsınız. Normal ders yükünüze ek olarak en fazla 10 saat (kurs, egzersiz) alabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istediğim konu halk eğitim üzerinden egzersiz açabilir miyim cumartesi günleri 10 saat açık lise derslerim var bazı arkadaşlar açabilirsin dediler bazıları açamazsın dediler açamazsın diyenlerin savunması haftada 10 saatten fazla egzersiz açamazsın diyorlar açarsın diyen arkadaşların savunması ise halk eğitim ayrı açık lise egzersiz değil diyorlar sizin görüşleriniz nedir acaba?
Egzersiz ve dersin limitleri farklı diye biliyorum ben hocam. Egzersiz Max ders yükünden hariç veriliyordu normalde

Egzersiz ve dersin limitleri farklı diye biliyorum ben hocam. Egzersiz Max ders yükünden hariç veriliyordu normalde
Hocamız kurs ile egzersizi karıştırıyor galiba. Hocamız açık öğretimin yanında bir de Halk eğitim bünyesinde bir kurs açmak niyetinde ise bu mümkün değil zira ikisinin toplamı 10 olacak.
Fakat açık öğretimin yanında bir de izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlar gibi dallarda egzersiz açmak niyetinde ise bu mümkün.

Hocamız kurs ile egzersizi karıştırıyor galiba. Hocamız açık öğretimin yanında bir de Halk eğitim bünyesinde bir kurs açmak niyetinde ise bu mümkün değil zira ikisinin toplamı 10 olacak.
Fakat açık öğretimin yanında bir de izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlar gibi dallarda egzersiz açmak niyetinde ise bu mümkün.
Dediğiniz gibi olabilir evet
Kurs açarsa olmaz çünkü ek 10 saat limiti açık lise ile dolu.
Ama egzersiz farklı bir kavram ve kendi okulunda öğrenci için açılıyor.
Bir de şu anda egzersiz açılmıyor heralde. Okul açıldığı dönem başvurular alındı ve başlandı.

Hocam açamazsınız. Normal ders yükünüze ek olarak en fazla 10 saat (kurs, egzersiz) alabilirsiniz.
Hocam neye dayanarak 10 saat diyorsunuz. Egzersiz ders yükünden bağımsız olarak hafta da maksimum 6 saat açabilirsiniz. Egzersiz açmak için halk eğitime ihtiyacınız yok hocam. Kendi okulunuz bünyesinde açabilirsiniz. Egzersiz her dersten açılamaz. Egzersiz yönergesinde her şey yazıyor. Bir öğretmenin ders yükü farklıdır. Kurs egzersiz farklıdır. Bizim okulda 250 saat ek ders alan hocalarımız var. Maksimum 10 saat olsa bu mümkün olur mu?

Hocam neye dayanarak 10 saat diyorsunuz. Egzersiz ders yükünden bağımsız olarak hafta da maksimum 6 saat açabilirsiniz. Egzersiz açmak için halk eğitime ihtiyacınız yok hocam. Kendi okulunuz bünyesinde açabilirsiniz. Egzersiz her dersten açılamaz. Egzersiz yönergesinde her şey yazıyor. Bir öğretmenin ders yükü farklıdır. Kurs egzersiz farklıdır. Bizim okulda 250 saat ek ders alan hocalarımız var. Maksimum 10 saat olsa bu mümkün olur mu?
Hocam normal ders yükü +10 saat sınırı yönetmelikte var. Bu sınır ders yükü için . Ekstra 6 saat egzersiz olabilir.
Sizin okulda ayrıca belletmenlik vb varsa ders ücret yükü artabilir ama normal ders yükü olarak yasal Max ders üzerine 10 saati geçemez kurs veya açık lise gibi ekstralar için. Yönetmelik böyle. Eğer buna uymadan fazla ders ücreti tahakkuk ediyorsa açıkça yanlış yapılıyordur.

Hocam egzersiz ders dışı eğitim çalışmaları kapsamında ek ders yönetmeliğinde ayrı değerlendirilen bir faaliyet olup okulda açılacak egzersizlerin toplam ders saati okuldaki bir ders yılındaki toplam ders saatinin %6 sını geçmeyecek şekilde 6 saate kadar egzersiz açılabilir.
Egzersizin halk eğitimle ve öğretmen girdiği ders kurs saati vs hiç bir ilişkisi yoktur.Başlığınız da hatalı bu bağlamda.

2 faklı görüş yazısı var. birinde açabilirsin diğerde açamazsınız. açmak istediğiniz halk eğitimin hangisini dikkate aldığı önemli.

Mesleki açık lise dersleri veriyorum hafta sonu 10 saat pazar günü de halk eğitim üzerinden ders/kurs/egzersiz (hangisi doğru ise) onu açmak istiyorum e yaygın sitesi üzerinden kayıt yaptım ancak gidip görüşmedim bazı hocalarımız halk eğitim üzerinden açamazsın bazıları açarsın dediler kafam karıştı hocalarım açıkcası

Mesleki açık lise dersleri veriyorum hafta sonu 10 saat pazar günü de halk eğitim üzerinden ders/kurs/egzersiz (hangisi doğru ise) onu açmak istiyorum e yaygın sitesi üzerinden kayıt yaptım ancak gidip görüşmedim bazı hocalarımız halk eğitim üzerinden açamazsın bazıları açarsın dediler kafam karıştı hocalarım açıkcası
Hocam 10 saat açık lise alıyorsan Halk eğitimden hiç bir şey acamazsin. Sadece kendi okulundan ders dışı egzersiz açabilirsin. Onun içinde açılabilecek konulardan sertifikanız olması gerekir.

Tabi bu kurslar ders yılı içinde yapılırsa 10 saat sınır var. Fakat bir de Yarıyıl ve Yaz tatillerinde açılan okuma-yazma kursu ile açık öğretim öğrencilerinin gördüğü yüz yüze derslerde bu 10 saat sınırı meslekçilerde 44 e kadar, diğer öğretmenlerde 30 saate kadar çıkıyor.

Geri