Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk Eğitim Sınavları ve Değerlendirmesi???

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ilter tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ilter

  ilter Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Mart 2007
  Mesajlar:
  90
  Beğeni:
  0
  Merhaba Arkadaşlar;
  Ben bu dönem HEM'den ilk defa bilgisayar kursu aldım ve kursiyerlere 1'i sertifika sınavı olmak üzere toplam 3 sınav yaptım. Bu durumda size 1-2 soru olacak;
  1- Sertifka Sınavı geçme notu 45 mi yoksa 50 mi? (Yıllardır kurs veren bir arkadaş 50 olduğunu, HEM Mdr. Yrd. ise 45 olduğunu söylüyor.) (Elinizde varsa Yaygın Eğitim Merkezi kurs geçme yönetmeliği mutlaka gönderin. Ben şahsen bulamadım.)
  2- Sertifika sınavı haricinde sınav yapıyor musunuz? Yapıyorsanız bunları değerlendirmeye katıyor musunuz? Katıyorsanız nasıl?

  Teşekkürler...
   
 2. ilter

  ilter Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Mart 2007
  Mesajlar:
  90
  Beğeni:
  0
  Neyse arkadaşalar ilginiz için tekkür ederim. Kendim sorayım kendim cevaplayım öyleyse,
  Yaygın Eğitim Yönetmeliğinde değişikliğe gidilmiş. Buna göre;
  Artık değerlendirme yalnızca sertifika sınavına göre yapılmıyor. Yapılan değerlendirmelerin ve sınavların aritmetik ortalaması alınarak başarı notu belirleniyor. Başarı notu 45 ve üzeri olanlarsa geçiyor.
   
 3. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.032
  Beğeni:
  98
  bilgi için teşekürler. bana da 60 demişlerdi :S halk eğitim de. Ben de biri sertifika sınavı olmak üzere 4-5 sınva toplam apacağım. En yüksek notlardan 2-3 tanesinin oralaması ile not veririm. Bir de bana herkes en az 60 alacak şekilde kolay sorun dediler! İyi tmam kolay sorayım da her kursta herkes geçemeyebilir. Benim sınıfımda da bir iki kişinin geçmesi şüpheli bence. Bu ara sınavları da sırf onlara not çıkarabilmek için yapırum. Aldığım paraya değmiyor bu kurs. Bilenler bi taraftan bilmeyenler bi taraftan. Hocam ETA anlatcak mısınız (sanki muhasebeciyim ben ALLahım) fotoşopa ne zman geceriz(operatorluk kursuna geldim sen alo :D web tasaarım flan deil uyan yanlış geldin heralde) hocam bu farede nereye tıklıyoduk açarken (3 haftadır gözlerine soktum tahtaya resimle çizdim perdeye yanısttım bilgisayarımda yaptıklarımı tek tek kontrol ettim tıklattım hala sol mu sağ mı soruolar. uff bana ne siyasi görüşünüzden sizin. :evil: )

  yok bi daha halk egitim kursu mursu vermem. verirsem de ya hepsi bilenler gelsin ya hepsi bilmeyenler gelsin. Karışık olsu mu berbat :S
   
 4. berra_u

  berra_u Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  420
  Beğeni:
  2
  güncell.

  okullar hayat olsun kapsamında velilere kurs açtım. temel bilg. okuryazarlığı 32 saat... kaç tane sınav yapmam gerekiyor, geçme notu 50 mi? tecrübeli arkadaslar cvp verebilir mi? :roll:
   
 5. yıldırım

  yıldırım Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  ben de bi soru sorayım belki bilen vardır...
  okullar hayat olsun kapsamında 5 ten sonra kursum ek dersim gündüz açılanlarla aynı mı olur?
   
 6. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.032
  Beğeni:
  98
  Beşten sonra gece tarifesi başlar hocam.

  Her modül için bir sınav yapmanız gerekiyor yeni sistemde. Modül sayınıza göre yapacaksınız.
   
 7. erva

  erva Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  71
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bu e-yaygında not verirken pratik puanı neye göre veriyorsunuz?ben bütün modüller için teorik sınav yaptım ama her modülde uygulama sınavı yapmadım.birde bu teorik sınavın evraklarını teslim ediyoruz ama uygulama için aynı şey geçerli mi?bilgi verirseniz sevinirim.
   
 8. rasim535

  rasim535 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2008
  Mesajlar:
  577
  Beğeni:
  0
  HALK EĞİTİMİ
  FAALİYETLERİNİN UYGULANMASINA DAİR YÖNERGE

  Başarının değerlendirilmesi ve belgelendirme

  MADDE 16- (1) Merkezde ve merkezin iş birliği ve gözetiminde düzenlenen bütün kurslarda başarının değerlendirilmesi ders öğretmeni tarafından yapılır.
  (2) Modüler öğretim programı uygulanan kurslarda her modülün sonunda değerlendirme yapılır. Modüller, öğrenme faaliyetlerindeki teorik ve uygulamalı tüm içeriği kapsadığından teorik/pratik ayrımı gözetilmeksizin tek değerlendirme yapılır. Değerlendirme yapılırken ürün veya süreç de dikkate alınır. Değerlendirmeler ders öğretmeni tarafından Ek-10’daki forma işlenip imzalandıktan sonra merkez yönetimine teslim edilir.

  http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2645_0.html
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal