halk eğitim öğretmenlerine nöbet ücreti

Kodla Büyü

coscos

Üye
örgün eğitimdeki ve mesleki eğitimdeki öğretmenlere nöbet ücreti var ama halk eğitim(yaygın eğitim) öğretmenlerine(yaygın eğitim diye birşey göremedim) nöbet ücreti ödenecek mi bilgisi olanlar?

nöbet tutuyormusunuz fiilen ben çalıştım halk eğitimde yok öyle birşey... Yapmadığın işin ücretide ödenmez..

halk eğitim merkezlerrinde de nöbet görevi vardır hocam, çoğu halk eğitimde fiilen uygulanmıyor ama var

Nöbet okuldaki gibi değil ama var para durumu neolur acaba belli olan yazsın

bu yıl atandım halk eğitime, malesef hiç memnun değilim, müşteri bekleyen esnaf gibi kurs açılsın diye müşteri bekliyorsun:), yoksa işin yok. 29 ekimde ek dersimi kestiler benimki ders değil kursmuş. Nöbet ücreti yatırmıycaklarmış... yani normal okuldaki özlük haklarımız malesef yok...

Halk eğitimlerde yazın ve ara tatillerde öğrenci talep ettiğinde kurs açma zorunluluğu var mı?

hocam nöbet tutuyormusunuz, tutuyorsanız alırsınız. tutmuyorsanız, kağıt üstünde tutuyor gözüküyorsanız bence almayın zaten.

ben benim yerime fazladan nöbet tutacak arkadaşa fazladan 2 saat vermeye de razıyım ama kimse uğraşmaz heralde

mevzuat' Alıntı:
Halk eğitimlerde yazın ve ara tatillerde öğrenci talep ettiğinde kurs açma zorunluluğu var mı?
Sayin hocam
Ara tatil ve yaz tatilleri de diğer okullarda ki ogretmenler gibi halk eğitim ogretmenlerininde hakkidir. Eger kurs planlamanizi tatil günlerini kapsayacak şekilde duzenlemisseniz kusru yapmak durumunda kalkrsiniz. Tatil zamanlarinda kurs vermeniz gibi bir zorunluluk yoktur
Iyi çalışmalar.

Halk eğitim merkezlerinde nöbet tutuyoruz ama ücret yok diyorlar örgün eğitim olmadığı için.Nöbet tutup ücret alan var mı?

Geri