Halk Eğitim Müdürü Ek Dersimi Yatırmıyor

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Eş durumu tayini ile halk eğitim merkezine atandım ama sonuçlar açıklanmadan önce seminer döneminde olduğumuz için başka bir ortaokulda 4 gün seminere katıldım. O zaman sen benim öğretmenim değildin diyor müdür ısrarla yatırmıyor ek dersimi ne yapabilirim?

hocam önceki kurumunuzdan puantaj alıp, şimdiki kurumunuza vereceksiniz. ancak bu şekilde ödemeyi yapabilirler diye biliyorum.

hocam ekdersinizi ödememesinin nedeni halk eğitimlerde seminer ücreti ödemesi yapılmamasıdır. Halk eğitimlerde alan taraması yapılır, ondan da ücret ödenmez diye biliyorum.

elinizde eski okulunuzdan puantaj varsa ödemeleri gerekir, ama eski okulunuzun da ekdersi yapması gerekirdi, ya da puantaj vermesi gerekir.

arpendos' Alıntı:
hocam ekdersinizi ödememesinin nedeni halk eğitimlerde seminer ücreti ödemesi yapılmamasıdır. Halk eğitimlerde alan taraması yapılır, ondan da ücret ödenmez diye biliyorum.

elinizde eski okulunuzdan puantaj varsa ödemeleri gerekir, ama eski okulunuzun da ekdersi yapması gerekirdi, ya da puantaj vermesi gerekir.
Halk eğitimde seminer ücreti ödemesi yapılmadığını bende biliyorum ama ben tayinimin halk eğitime çıkacağını bilmiyordum onun için ortaokula seminere gittim tayinim belli olana kadar. Kendi okulum dışında başka bir şehirde seminer yapmıştım. Oradan 4 gün seminere katıldığıma dair belge aldım. O belgeyi vermeme rağmen yapmıyor müdür. O zaman benim öğretmenim değildin diyor ama eski okulumla ilişiğimi kestim onların yapma ihtimali yok.

yenibilisim' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
Resmi dilekçeyi verirsin bak bakalım yatırmıyor mu yatırıyor mu
Dilekçeyi nereye vereyim küçük bir ilçedeyim bizzat milli eğitim müdürüyle konuştum kafanı takma diyor.

Hocam siz dilekçenizi her durumda okulunuza (halk eğitime) vereceksiniz. Evrak Kayıt defterine işlendiğinden emin olun ve kayıt numarasını alın. size cevap vermek zorundalar. o cevaba göre hukuki yola başvurabilirsiniz. (elinizde puantaj olduğunu söylediniz). sendikalı iseniz sizin için bu işi sendikanız yürütür. hak edilen ek ders ücretinin ödenmemesi büyük suçtur hocam. biraz zamanınızı alır ama müdürünüzün başı yanar.

hocam muhtemelen sizi eski okulunuzdan şimdiye kadar çoktan silmişlerdir eski okulunuzla aranız iyiyse
şöyle yapabilirler

sizin ek ders puantajınızı isterler kbs den dış personel olarak tanımlayıp ek dersinizi yatırırlar , hesap numaranızı vermeyi unutmayınız.

Geri