Halk Eğitim Merkezlerinde Ders Saati 40 Dakika olacak mı????

Kodla Büyü

shain30

Üye
Merhaba arkadaşlar. Değişen yönetmelikler kapsamında liselerde ve mesleki eğitim merkezlerinde 45 dakika olan ders süreleri 40 dakikaya düştü.Bu değişiklik hayat boyu öğrenme genel md. bağlı halk eğitim merkezlerini de kapsayacak mı? Bilgisi olan arkadaşımız var mı?

Hocam işlerine geldimi ortaöğretim kurumlarının yönetmeliklerine göre hareket ediyoruz diyorlar, bazen de mesleki eğitim merkezlerine göre hareket ediyoruz diyorlar.görecez bakalım ne yapacaklar. 45 + 45 iki blok halinde toplam 180 dakika ders aralıksız kursiyerde ne dikkat kalıyor ne iştah.

MADDE 40 – (1) Bir ders saati süresi 45 dakikadır. Kurslarda blok ders yapılabilir. Dinlenme süresi en az 5, en fazla 15 dakikadır.

değişen birşey görünmüyor yaygın eğitim yönetmliğinde. yada güncellememişler.

Hocam eski yönetmelikte 40 dakikaydı.2010 da değişen yönetmelikle birlikte liselerle uydunluk sağlamak için 45 dakika yapmışlar.Şimdi de aynısını yaparlar mı acaba?

tam gün tam yıl kapsamında akşam dersi almayı zorunlu tutuyolar.işlerine öyle geliyor çünkü. bu uygulamada gelir mi bilinmez.

Geçen meslek lisesinden bir arkadaş diyordu bizde bile dersler 40 dakika sizde neden hala 45 dakika diye? var mı bizde değişiklik?

Halk eğitimde dersler hala 45 dakika. Değişiklik yok. Ama bize yeni yönetmeliklerle ilgili söylenen derste uygulama sınavı ile geçireceğiniz kişileri 45 ile değil 50 ile geçirin. Çünkü normal okullarda bu değişti. Yarın bir gün bir ihtimal bizde de geçerli olduğu söylenir ise zorluk yaşanmasın.

Geri