Halk Eğitim Merkezleri Durumu

Kodla Büyü

csevercan1

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba eşim yapılacak olan eş durumu tayininde Halk Eğitim Merkezi yazmayı düşünüyor. Bilişim öğretmeni olarak sizce halk eğitim merkezi yazılır mı? BTR görevlendirmesi oluyor mu? Ek ders sıkıntısı oluyor mu? Çalışma saatleri nasıl? Görev yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Bu konu hakkında bilgi banada lazım. Görev yapan arkadaşlar buyrun söz sizde. Şimdiden teşekkürler :)

Halk eğitim merkezlerinde ek ders konusunda çoğu zaman sıkıntı olabiliyo. Btr görevlendirmeleri yapmayabiliyorlar.en iyisi ortaokullar

yazacagınız halk egıtımın cevresı cok onemlı , kursıyer demek sızın ekdersınız demektır eger halk egıtım aktıf ve cok kursıyerlı bır merkez se yanı bulundugu mahalle ılce semt il halk talep olarak halk egıtımlere yonelıyorsa supersınız , ama olaki kucuk bır ılcedesınızz halk egıtımde bılgısayara talep yok bu sefer maas karsılıgını doldurmak ıcın kapı kapı afısle kursıyer toplarsınız ben sırf maas karsılıgını doldurmak ıcın cezaevınde kurs actım baska care yoktu, diğer ımkanlarına gelınce rahatsınız gırıs cıkıs derdınız yok ısteyen ıstedıgı saatte gıder gelır üniversitedeki hoca mantıgı ıste.ben fazla duramadım ortaokula gectım tekrardan ekders kaybım cok oluyordu

Başvurmak istediğiniz HEM'de bir önceki yıla ait bilgisayar kurs sayılarına bakın size yardımcı olacaktır. haftada 15 saatlik maaş karşılığı kurs vermelisiniz. yani; günde 5 saatlik bir kursa varsa 2 ay da bir açılan; 5*5=25 saat haftada yapar. 15 maaş karşılığına gider geriye 10 saat kalır ayda 40 saat ekdersiniz olur. 40 saat bana yeter çocuk gürültüsü istemiyorum derseniz, HEM tercih edin hiç düşünmeden.(il merkezinde kurs işi sıkıntı olmaz ama küçük ilçeyse biraz problem olacaktır.)

İlçe 50 bin nüfuslu. İki orta okul var ikisinde de lab yok BBirinde 16 birinde 8 saat ders var. Bir de halk eğitim var yılda 15 16 bilg kursu açılıyormus. Gece ve hafta sonu çalışmak istemiyorum ne dersiniz? Halk eğitim mi ortaokul mu?

4 yılını halk eğitimi merkezlerinde çalışmış birisi olarak biraz tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle meslek öğretmeni iseniz, 20 maaş karşılığı bir kurs açılır, eğer talep olursa 2. kurs açılır oda ek ders olur.
Gitmek istediğiniz yerdeki talepler çok önemli, ben kuşadasında çalışıyorum, bazen sabah+öğle açıldı, bazen sabah+hafta sonu, bazen sabah+akşam şeklinde anlayacağın bulunduğum yerde talep çok ama farklı zaman dilimleri, ve şuda var hep bilgisayar kullanımı kursu talep oluyor.Bu durumları düşündüğünüzde sorun değilse karar sizin.
Ayrıca nöbet yok denebilir, rehberlik yok, zil yok :D
Meslek öğretmeni iseniz atölye şefi olursunuz, ama meslekçi değilseniz btr yok bildiğim kadarıyla...

benim aklıma gelenler bunlar ayrca başka sorunuz varsa cevaplayabilirim, hayırlısı olsun inşallah..

Hocam anasınıfı öğretmenleri ne iş yapar hemlerde bilginiz var mı? eşim yazmayı düşünüyor da.

her yerde ne yaparlar bilmiyorum ama on uygun kurs bulunması lazım, mesela burda özürlüler derneği var ÖZEL EĞİTİM GEREKTİREN BİREYLER AİLE DESTEK kursu açıldı ama sanırım ücret sıkıntısı olur..

esinsahan' Alıntı:
her yerde ne yaparlar bilmiyorum ama on uygun kurs bulunması lazım, mesela burda özürlüler derneği var ÖZEL EĞİTİM GEREKTİREN BİREYLER AİLE DESTEK kursu açıldı ama sanırım ücret sıkıntısı olur..
Teşekkürler hocam...

mtokcan' Alıntı:
esinsahan' Alıntı:
Teşekkürler hocam...

Hocam ama düşündüğünüz halk eğitimi mutlaka arayın yanlız...

Bi halk eğitimi aradım ders durumunu sormak için, adamların usta öğreticileri varmış, dersi o veriyormuş, 1 bilgisayar labı varmış . vay efendim ders olmazmış kurs açılmazmış , nasıl yaparsınız bilmem hocam dedi....
Ha çok istediğim için değil durumu merak ettiğim için aradım sordum aldığım cevabın sonrasında tek tercih olarak o HEM'i yazıp Tatar Ramazanlık yapasım geldi...

Re: Ynt: Halk Eğitim Merkezleri Durumu

erdcannet' Alıntı:
Bi halk eğitimi aradım ders durumunu sormak için, adamların usta öğreticileri varmış, dersi o veriyormuş, 1 bilgisayar labı varmış . vay efendim ders olmazmış kurs açılmazmış , nasıl yaparsınız bilmem hocam dedi....
Ha çok istediğim için değil durumu merak ettiğim için aradım sordum aldığım cevabın sonrasında tek tercih olarak o HEM'i yazıp Tatar Ramazanlık yapasım geldi...
Valla inadına yazılır :)

erdcannet' Alıntı:
hocam yazın problem değilde önemli olan huzur diye düşünüyorum. Huzur derken onlar kaçırır demiyorum sadece öğretmenlikten zevk alamazsınız tabiki tercih sizin..

Peki halk eğitime atandık diyelim. Halk eğitim de kurs açmadan ya da açamadan ilçede bulunan liseye BTR görevlendirmesi olur mu?

ksinang' Alıntı:
Açabileceğin kurs yoksa BTR görevlendirmesi tercihine göre olabilir.

Gitmeyi düşündüğüm ilçe biraz küçük, o yüzden en baştan kurs açamama durumu oluşmadan Btr istesem daha iyi mi olur acaba diyorum.

BTR yi her halükarda iste bence. Kurs açma durumun olursa yine açarsın. BTR olman kurs açmana engel olmaz. Haftara 15-20 saat kursun olsa kalan saatlerinde de BTR olursun. Ya da gündüz BTR olursun kursu akşam açarsın haftada 10 saate kadar ayrıca ücret almış olursun.

esinsahan' Alıntı:
4 yılını halk eğitimi merkezlerinde çalışmış birisi olarak biraz tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle meslek öğretmeni iseniz, 20 maaş karşılığı bir kurs açılır, eğer talep olursa 2. kurs açılır oda ek ders olur.
Gitmek istediğiniz yerdeki talepler çok önemli, ben kuşadasında çalışıyorum, bazen sabah+öğle açıldı, bazen sabah+hafta sonu, bazen sabah+akşam şeklinde anlayacağın bulunduğum yerde talep çok ama farklı zaman dilimleri, ve şuda var hep bilgisayar kullanımı kursu talep oluyor.Bu durumları düşündüğünüzde sorun değilse karar sizin.
Ayrıca nöbet yok denebilir, rehberlik yok, zil yok :D
Meslek öğretmeni iseniz atölye şefi olursunuz, ama meslekçi değilseniz btr yok bildiğim kadarıyla...

benim aklıma gelenler bunlar ayrca başka sorunuz varsa cevaplayabilirim, hayırlısı olsun inşallah..

Hocam nasıl oluyor bu şeflik işi. Ben de başvurmak istiyorum.

Geri