halk eğitim merkezine atanan öğretmenler

Kodla Büyü

beekeeper

Üye
ilsis sayfamda yer değiştirme için halk eğitim merkezleri gözüküyor. hem' lerde bilgisayar öğretmeni olarak çalışma şartları nasıl? yaz tatili? mesai saatleri? ek ders ücretleri nasıl?

yaygın eğtim kurumları yönetmeliğini okudum fakat biraz ucu açık kalıyor gibi tam cevabı bulamadım. örneğin aşağıdaki madde 85 e dayanarak hazırlanacak çalışma takviminde beni yazında hem de kalmaya mecbur edebilirlermi anlamadım.

"Öğretmenlerin yıllık tatilleri
Madde 85 — Öğretmenlerin yıllık tatilleri, şartlara göre Bakanlıkça veya valilikçe hazırlanacak yıllık çalışma takviminde belirlenir. Ancak öğretmenler, istekleri hâlinde tatil dönemlerinde açılacak kurslarda da görevlendirilebilirler.
Öğretmenlerin haftalık çalışma süresi
Madde 87 — (Değişik: 09.06.2007/26547 RG) Öğretmenlerin aylık karşılığı, zorunlu ek ders ve isteğe bağlı ücretli ders saatleri, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'a göre belirlenir. Örgün eğitim kurumlarında aylık ve zorunlu ek ders karşılığı görevlerini tamamlayamayan öğretmenlerin ders saatlerini, kadrolarının bulunduğu örgün eğitim kurumlarının tabi olduğu çalışma saatleri içinde merkezlerde tamamlamaları sağlanır."

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Benim başka bir sorum var..
Peki halk eğitimde çalışan bi öğretmen hafta sonu yada hafta içi akşam guplarına kurs açmak zorundamıdır? Yani idare görev verirse almak zorundamı? yoksa bu seçim öğretmenleremi kalıyo? teşekkürler..

İsterlerse sizzi yazın tutarlar hocam. Müdür kaymakamlıktan bi kurs onayı çıkartır. Tüm yaz orda kalırsınız. Hemde çalışmak zor iştir. ben çalıştım 3 sene benim idare ile aram çok iyiydi. Problem yaşamadım. Ancak idare ile takışırsan işin zor o okullarda

Gerçektenmi hocam?
Hocam kadrolu öğretmenlerine yazın kurs veremediklerini duymuştum ama hafta sonu ve hafta içi akşam kursları için çok emin değildim onu öğrenmek istemiştim ama bu iş kafamı karıştırdı şimdi..

Ben tercih yapmayı düşündüğüm Halk Eğitim'in Müdür yardımcısıyla konuştum. Yaz tatiliniz var dedi. Yazın kurs açma isteğe bağlıymış.

mysql' Alıntı:
Ben tercih yapmayı düşündüğüm Halk Eğitim'in Müdür yardımcısıyla konuştum. Yaz tatiliniz var dedi. Yazın kurs açma isteğe bağlıymış.
dediğim gibi hocam bunu böyle duymuştum ama yine yazayım hafta içi akşam ve hafta sonu kursları?

Hafta sonu bilmiyorum, onu sormadım ama hafta içi 18:00-21:00 arası kurslar oluyor dedi. Hafta sonu olursa da benim için sıkıntı olmaz ama yaz tatili önemli tabi.

mysql' Alıntı:
Hafta sonu bilmiyorum, onu sormadım ama hafta içi 18:00-21:00 arası kurslar oluyor dedi. Hafta sonu olursa da benim için sıkıntı olmaz ama yaz tatili önemli tabi.

mysql sen boşuna heveslenme halk eğitimi ben yazmaya karar verdim. Hemde ilk tercihe... Aslında ilk tercihe yazmayacaktım ama sırf sen bana geçende benim bilgisayarbilisim deki kullanıcı adımı bulamazsın dediğin için hem MYSQL i buldum hemde Halk Eğitim Merkezini ilk tercihime yazdım...
Hadi sana geçmiş olsun...

:p :p :++: :puhaha: :puhaha:

Yav zaten bana bırakmazlardı ki halk eğitimi bu puanla. İlk sevinmişim kimse tercih etmiyor diye ama maşallah sonradan çoğalmış taliplisi çoğalmış. Hem yabancı birisi geleceğine sen gel, daha iyi :D Ayrıca sen yine beni bulamazdın da, forumda hiç açık vermiyorum, şu tayin heyecanına yenildim. :p

mysql' Alıntı:
Yav zaten bana bırakmazlardı ki halk eğitimi bu puanla. İlk sevinmişim kimse tercih etmiyor diye ama maşallah sonradan çoğalmış taliplisi çoğalmış. Hem yabancı birisi geleceğine sen gel, daha iyi :D Ayrıca sen yine beni bulamazdın da, forumda hiç açık vermiyorum, şu tayin heyecanına yenildim. :p

sen AYYAŞ değilmisin fazlada heyecan gelmiyor sana

Merkezi bir yerde halk eğitimde akşam ve haftasonu ders olur Çünkü kursiyerleri çoğunlukla çalışan kesim oluşturur. Fakat ben başka bir konuyu merak ediyorum Tanıdığım bir halk eğitimin müdürü bana tayinlerle ilgili garip birşey söyledi. "Hocam halk eğitimler açık görünür ama atama yapmıyorlar pek" dedi. Ne demek istediğini sordum. Geçen yıl bir ingilizce öğretmeni halk eğitimi tercih etmiş , mebbiste açık görünmüş, tercihlerine eklemiş,onaylatmış ama atanamamış. Buraya kadar normal gibi Puanı yetmemiş olabilir Ama! oraya baskası da atanmamış. Bu durumda halk eğitimlerin açık görünmesine pek güvenmemek lazım.

elma' Alıntı:
Merkezi bir yerde halk eğitimde akşam ve haftasonu ders olur Çünkü kursiyerleri çoğunlukla çalışan kesim oluşturur. Fakat ben başka bir konuyu merak ediyorum Tanıdığım bir halk eğitimin müdürü bana tayinlerle ilgili garip birşey söyledi. "Hocam halk eğitimler açık görünür ama atama yapmıyorlar pek" dedi. Ne demek istediğini sordum. Geçen yıl bir ingilizce öğretmeni halk eğitimi tercih etmiş , mebbiste açık görünmüş, tercihlerine eklemiş,onaylatmış ama atanamamış. Buraya kadar normal gibi Puanı yetmemiş olabilir Ama! oraya baskası da atanmamış. Bu durumda halk eğitimlerin açık görünmesine pek güvenmemek lazım.
nasıl yani? öyle şey mi olur hocam... abartı geldi bu dediğin.

İnşallah doğru değildir çünkü ben bazı özel durumlarımdan dolayı akşam ve haftasonu çalışmak zorundayım Bu nedenle halk eğitim düşünüyorum Konuştuğum bazı halk eğitim müdürleri de yıllardır atama yapılmadığını söyledi. Az önce sözünü ettiğim halk eğitim müdürünü yakından tanıyorum. O böyle bir örnekle izah edince önce il atama şube müdürüyle konuştum. O da "Normal eğitim kurumlarında açık varken halk eğitimlere atama yapılmaz" dedi Ben "Ama listede seçim yapabiliyorum,açık görünüyor" dedim. "Ona güvenme" dedi. Bu şube müdürünü de tanıyorum, mübalağa edeceğini ya da yanlış yönlendireceğini sanmam. Tatmin olmadım Ankara'yı aradım. Orada bağlanan memurla görüştüm. O da hocam 2 yıldır açtık halk eğitimleri ,listede görünüyorsa kontenjanı miktarında atama yapılacaktır" dedi. Kafam iyice karıştı. İngilizce öğretmeni o bayan da tercih etmişti, neden çıkmadı, açık görünen okula atama neden yapılmadı bilemiyorum. Tercih yapacağım ama bu durumdan ötürü ümidim iyice azaldı.

Hocam Ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Halk Eğitimi ve ASO'da 4 yıl görev yaptım.

Akşam kurslarında görev verirlerse bu seferde gündüzleyin göreviniz olmaz. Hafta sonlarındaki kurslarda görev aldıysanız, hafta içi iki gün izin verilir.

Ama genel olarak kurslar hafta içi düzenlenir, hafta sonu kursları isteğe bağlıdır.

Zaman zaman gündüz kurslarında yeterli kursiyer kayıt yaptırmadığı için kurs açılmıyor, o yüzden akşam kursu varsa orada görev alırsınız, gündüz kurs olmadığı için okula gelmezsiniz.

Diğer bir husus mebbis sisteminde kontenjan gözüküyorsa yani boş kadro varsa tercih üstünlüğünüze göre buralara atanırsınız.

Şimdiki yer değiştirme başvurularında bulunduğum ildeki halk eğitimlerde boş kadrolar olmasına rağmen mebbis'de gösterilmemiş fakat başka illerde mebbis sisteminde bu kontenjanlar gösterilmiş durumda.

arkadaşlar şehir efsanelerine pek inanmayın derim, atamalar tamamen puana göre yapılıyor, açık göründü atanamadı olaylarıda belki ilin kontenjanı dolmuştur başka bir hata olmuştur. ben şubat eş durumunda 23 puanla il heme atandım. ayrıca atama sonuç ekranında önceki tercihlerinize kaç puan ile atanıldığı yazıyor.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar Umarım dediğiniz gibidir İstanbulda hemen her ilçedeki halk eğitimler açık ve kontenjanları 3-4-5-6-7 gibi rakamlar. Puanım 69 inşallah yeterli olur.

elma' Alıntı:
Teşekkür ediyorum arkadaşlar Umarım dediğiniz gibidir İstanbulda hemen her ilçedeki halk eğitimler açık ve kontenjanları 3-4-5-6-7 gibi rakamlar. Puanım 69 inşallah yeterli olur.
Hocam bu kontejanların sayısını nereden öğreniyorsun?

bende şunu merak ediyroum arkadaşlar, halk eğitimde çalışan pc öğretmeni şunu demişti. ben teknik eğitim mezunuyum ve 20+24 ekders alabiliyroum maximum..hafta sonuda kurs açılırsa +10 saat ekders alabilirsin diye bilyirodum ben ama hafta içi eğer full giriyrosan hafta sonu girdiğin +10 saatin ücretini alamzsın dedi.Doğrumudur bu?
yani kadrosu okullarda olan bizler hafta içi okulda full ekders alsakta hafta sonu +10 saat halk eğitimden ekders alabiliyorken kendi öğretmenine vermiyor mu?

tcoalngsau' Alıntı:
bende şunu merak ediyroum arkadaşlar, halk eğitimde çalışan pc öğretmeni şunu demişti. ben teknik eğitim mezunuyum ve 20+24 ekders alabiliyroum maximum..hafta sonuda kurs açılırsa +10 saat ekders alabilirsin diye bilyirodum ben ama hafta içi eğer full giriyrosan hafta sonu girdiğin +10 saatin ücretini alamzsın dedi.Doğrumudur bu?
yani kadrosu okullarda olan bizler hafta içi okulda full ekders alsakta hafta sonu +10 saat halk eğitimden ekders alabiliyorken kendi öğretmenine vermiyor mu?

Doğru değil.
20+24 alıp; ister akşam 18:00'dan sonra ister hafta sonu +10 saat alabilirsin.

dünden beri araştırıyorum benim yazdıgımı doğrulayan yazıalrda var hocam.ama sizin yazdıgınızı yazanlarda var..

compuman' Alıntı:
İsterlerse sizzi yazın tutarlar hocam. Müdür kaymakamlıktan bi kurs onayı çıkartır. Tüm yaz orda kalırsınız. Hemde çalışmak zor iştir. ben çalıştım 3 sene benim idare ile aram çok iyiydi. Problem yaşamadım. Ancak idare ile takışırsan işin zor o okullarda

öylr şey olur mu hocam isterse yazın 15 tatilde tutmak gib bişey olamaz.. ben 5 yıl halk eğitimde çalıştım. kurs planlamaları yapılırken kurs 15 atile geliyorsa ya kurs ara verilir ya da 15 günlük ücretli öğretmene görev verilir.. tabi sen ben kalacagım ek dersimi alacagım diyorsan kalırsın çalışırsın... yazın daaynı şekildedir. halk eğitim olması senin öğretmen oldugun gerçeğini ve tatil hakkın oldugunu değiştirmez.

Geri