Halk Eğitim Merkezinde göreve Başlama ve Seminer Dönemi

Kodla Büyü

SogukSabah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Halk Eğitim Merkezine atanan arkadaşlar göreve ne zaman başlayacaklar 1 temmuza kadar gitmek mecburi mi seminer dönemi uygulaması var mı? yoksa hemen başlayıp tatile mi giriyorlar...

Arkadaşlar bende halk eğitime atadım.28 ne kadar okulda durcam sonra halkğitime başlıcam. ama ayrıntılı bilgisi olan varsa bizimle paylaşssın.

şuan görev yapan ve net bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi? Birde bu konuda Hangi yönetmelik incelenmeli 1 Temuuza kadar zorunlu ifadesi bir yerde yazıyor mu?

bende hem de çalışıyorum. göreve başlar ve izin istersiniz kibarca, yeni atanmış öğretmene kimsenin sıkıntı vereceğini sanmam. bundan sonraki senelerde zaten sıkıntınız olmaz, o dönemleri kurs vererek geçirirsiniz. benim kursların biri bu hafta bitiyor biride sonraki hafta.

yönetmelikte konuyla ilgili detaylı bilgi yok.

yaygın eğitim kurumları yönetmeliği 21 Mayıs Cuma 2010
madde 37
Yıllık çalışma süresi

Merkezlerdeki etkinlikler, yıl boyunca sürdürülür. Kursların açılış ve kapanış tarihleri, kutlanacak veya anılacak belirli gün, haftalar ve tatil zamanları, il hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve işbirliği komisyonunca önceden planlanır. Etkinlikler, il milli eğitim müdürlüğünce hazırlanan öğretim yılı çalışma takviminde belirtilir.

mrb arkadaşlar bende halk eğitimde çalışıyorum. son güne kadar okulda durup ekdersinizi alıp son günde halk eğitime başlayabilirsiniz. çünkü halk eğitimde ekders yok seminer dönemi için. 1 temmuz itibari ile de tatiliniz başlar. isterseniz kurs alabilirsiniz. hayırlı olsun atanan arkadaşlara.

esfuny' Alıntı:
mrb arkadaşlar bende halk eğitimde çalışıyorum. son güne kadar okulda durup ekdersinizi alıp son günde halk eğitime başlayabilirsiniz. çünkü halk eğitimde ekders yok seminer dönemi için. 1 temmuz itibari ile de tatiliniz başlar. isterseniz kurs alabilirsiniz. hayırlı olsun atanan arkadaşlara.

Yanlışınız var günlük 3 er saat ek ders veriliyor. İlgili yazıyıda bir üstteki mesajda verilen linkte paylaştım.
Ama burada verilen 3 saat ekders, seminer konusu verilip 1 saatte bitirip 2 hafta ekders alma şeklinde değil
mahalle mahalle, sokak gezip alan taraması yapma, istenilen kursları talepleri öğrenme şeklinde...

rasim535' Alıntı:
esfuny' Alıntı:

Yanlışınız var günlük 3 er saat ek ders veriliyor. İlgili yazıyıda bir üstteki mesajda verilen linkte paylaştım.
Ama burada verilen 3 saat ekders, seminer konusu verilip 1 saatte bitirip 2 hafta ekders alma şeklinde değil
mahalle mahalle, sokak gezip alan taraması yapma, istenilen kursları talepleri öğrenme şeklinde...

Hocam sizin yanlışınız var ek ders yönetmeliğinde 2006 da sanırım yapılan bir değişiklik daha doğrusu 1-2 maddenin kaldırılması sonucu seminer dönemi ek ders ücreti kaldırıldı. Bizim kurumda ödenmiyor ancak ödeyen halk eğitimler var . Yönetmeliğe göre ödenmemesi gerekiyor. O yüzden arkadaşlar okulda devam edin son gün ne zaman o zaman o gün göreve başlayın. 1 Temmuz 1 eylül arası isterseniz kurs açarsınız tamamını maaş karşılığı gözetilmeksizin ek ders ücreti olarak alırsınız. istemiyorsanız tatil yaparsınız benim gibi.

hocam seminer olarak alınmıyor zaten alan taraması yaparak alınıyor
veriğim linkte yazıyı paylaştım bir okuyun isterseniz tarih şubat 2011
biz yarından itibaren alan taramasındayız ve ekdersimizi alacağız

Ekli dosyalar

• alantaraması.JPG
    alantaraması.JPG
    119.7 KB · Görüntüleme: 3,678
Arkadaşlar Ek ders yönetmeliğinde ek ders görevi ile ilgili olan maddede şöyle diyor.
Madde 6- c fıkrası 3 bendine göre

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;
.....
.....
.....
.....

(3) Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.

Gayet Açık ve net bunu müdürün masasına koyun ve ek ders ücreti alabileceğinizi söyleyin.

Arkadaşlar Ek ders yönetmeliğinde ek ders görevi ile ilgili olan maddede şöyle diyor.
Madde 6- c fıkrası 3 bendine göre

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;
.....
.....
.....
.....

(3) Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.

Gayet Açık ve net bunu müdürün masasına koyun ve ek ders ücreti alabileceğinizi söyleyin.

yaw bu personel genel müdürülüğünün yazısına göre de verilmes diyorlar ne ayak bu

Hocam Halk Eğitimler, Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı, oradan dolayı bir farklılık oluyor sanırım. Halk Eğitimlerde seminer yok "Alan Taraması" var, eğer kurs açacak öğretmenler bu tarihlerde alan taraması yaparsa ekders ücreti alıyor, seminerle aynı. Ama HEM müdürleri bunu genelde işletmiyorlar ve ekders vermiyorlar. O tarihlerde de kurumda bulunulması gerektiğini söylüyorlar. Eğer benim gibi cesursanız (ama fazla cesaret iyi değil, biraz da eyvallah demek lazım, zaten herşeyi merak edip yazı istediğim için bir sürü eziyetle karşılaştım) "kurumda beklememiz gerektiği ile ilgili yazıyı bana tebliğ edermisiniz" deyin, böyle bir tebliğ yapamayacağından sonrasında ne deyip nasıl bir tavır takınacaktır bilemiyorum.

yazı var arkadaşlar ben kendim buldum hatta facede bile var halk eğitim merkezi yöneticileri sayfasında

Geri