Halk Eğitim Merkezi Ücretsiz ASP-PHP Hosting+Alan Adı

Kodla Büyü
Bakanlık Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri için dinamik içerikli alan sağlayabiliyor. Talebiniz durumunda http://............hem.meb.gov.tr adını ve alanını kurumunuza sağlayabiliyor. ASP veya PHP tercihinizi internet@meb.gov.tr adresine bildirmeniz yeterli.

Bunun yanı sıra meb.k12.tr yi de halk eğitim merkezleri için kullanabiliyorsunuz..

Not: Bu talep kurumunuz yada İlçeniz Milli Eğitim Müdürlüğü resmi e-posta adresinden yapılması gerekmektedir.

İlçe milli eğitime yaptık bu şekilde asp/php destekli. Ağzımızdan burnumuzdan geldi. 3 Joomla ustası işin içinden çıkamadık. Her şeyi hata. Her şeyi hata. En sonunda telefon ettik, defalarca görüştük falan anca düzelttiler. Umurlarında bile değil. Git parayla al diyorlar resmen. Yalvar yakar iş yapıyorlar.

Bu halk eğitim merkezleri için asp-acces veri tabanlı bir site yapacak olsak, klasör izinleri, veri tabanına erişim izni falan ayarlamak için paneli var mı yoksa bir yerlere söyleyip açtırmamız mı gerek?

İlk kez meb'in asp alanını kullanacağım, henüz şifre falan almadım kurcalama imkanım olmadı bir ön bilgim olsun diye soruyorum...

Hocam internet@meb.gov.tr ye mail atıyorsunuz izin verilmesini istediğiniz veri tabanlarını söylüyorsunuz..

FTP ye filezilla ile bağlanabilirsiniz. File Zilla da ayarlar da aktif ftp kullan seçeneği seçili olmalı..

Hızlı ve sorunsuz bir FTP bağlantısı için Aktif FTP bağlantısı olmalıdır. Ayar için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Dreamweaver programı için;

Site>Manage Sites>Edit Site>Servers>Edit>More Options>Use Passive FTP işaretli olmayacaktır.

Filezilla;

Site Yöneticisi>Aktarım Ayarları>Aktif işaretli olmalıdır.

İnternet Explorer;

Araçlar>İnternet Seçenekleri>Gelişmiş>Tarama>Pasif FTP kullan işaretli olmayacaktır.

Geri