Halk Eğitim Merkezi Ek Ders / Maaş Karşılığı

Kodla Büyü

pointer

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,

normal okullarda 30 saat derse girersek 10+3 ek ders alıyoruz. halk eğitim merkezlerinde nasıl, kurs açılıyor deniliyor kursların saatleri nedir ücreti nedir?

kurs sürekli açılıyor mu, hangi saatlerde.

özetle arkadaşlar norm fazlası oldum ve önümde 2 seçenek var biri halk eğitim merkezi diğeri meslek lisesi.

teşekkürler

büyük bir ilçe değilse sürekli kurs açılmaz ve orda başka okulalra görevlendirme olursun yada norm fazlası.
saatler kursiyerlerin isteğine göre akşam isterler öğlen isterler o saatlerde olur.
ekdersin olmaz

Merhaba arkadaşlar,

normal okullarda 30 saat derse girersek 10+3 ek ders alıyoruz. halk eğitim merkezlerinde nasıl, kurs açılıyor deniliyor kursların saatleri nedir ücreti nedir?

kurs sürekli açılıyor mu, hangi saatlerde.

özetle arkadaşlar norm fazlası oldum ve önümde 2 seçenek var biri halk eğitim merkezi diğeri meslek lisesi.

teşekkürler
Halk eğitim normlarını düşürdüler orada da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Meslek lisesi daha doğru bir tercih olabilir ama sizin beklentiniz ve kararınız önemli.

Halk eğitimler malesef ki çiftlik gibi hocam, merkezi ilçelerde daha güzel işliyor sistemler ama diğerlerinde müdürün keyfine kalmış durumda. Aslında halk eğitimlerde kurs açabilirseniz ders anlatmak çok keyifli, gelen herkes istekli oluyor çünkü. benim idarem çok sıkıntılıydı, müdür branşımdan dolayı beni bilgisayar başına sabitleyip memur olarak kullanma çabasındaydı devamlı, kurs açma konusunda çok isteksizdi ve açmamak için her yolu deniyordu. en sonunda ilçedeki 2 okula görevlendirildim, rahat ettim. 3 yılımı doldurup tayin istemiştim hemen. eğer idare böyle davranmasaydı gerçekten çok zevkliydi dersler

küçük bir ilçedeyseniz kesinlikle tavsiye etmem hocam üç sene çalıştıktan sonra bu sene meslek lisesine geçtim bende görevlendirme olarak evet orayı aramıyor değilim ama iyiki okuldayım.kurs saatleri sıkıntılı eğer kendini bilen bir idare yoksa memurda olursun idarecide olursun tamircide olursun diğer usta öğreticilere yardımcıda olursun ne yaptığını bilemediğin her işe seni çağırırlar adın bilgisayarcı sonuçta ama büyük ilçelerde çalışan arkadaşlarım baya memnun kurs sıkıntısı yok adamların okul gibi ders saatlerinde gelip gidiyor başkada hiç bir işe karışmıyor

halk eğitimin yoğunluğuna, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. il ve ilçe merkezlerinde ise sıkıntı olmaz, il merkezindeyim kurumun olduğu yer biraz sapa kaldığı için kursiyer bulmak da sıkıntı yaşıyoruz, 2 kişiyiz norm olarak. ama belediyenin, gençlik merkezlerinin kurslarında öncelik biz de olduğu için oralarda görevlendiriliyoruz. sadece sene başında "ne yapacağız, nerede görev alacağız" türünden sıkıntı oluyor...

arkadaşlar halk eğitimde kurs olmadığı dönemde ne yapıyor öğretmen, kuruma gidip 5 e kadar bekliyoruz mu maaş karşılığı için , bir de kurs açılınca bunun haftalık 15 saati maaşa mı gidiyor

Halk eğitim candır. Halk eğitim sayesinde öğretmen olduğumu hissettim ve mesleki anlamda kendimi çok mutlu hissediyorum. Tabii halk eğitim merkezinin bulunduğu bölgenin nüfusu, kurs açılma potansiyeli, idare vb. gibi etkenler önemli..

halk eğitimin yoğunluğuna, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. il ve ilçe merkezlerinde ise sıkıntı olmaz, il merkezindeyim kurumun olduğu yer biraz sapa kaldığı için kursiyer bulmak da sıkıntı yaşıyoruz, 2 kişiyiz norm olarak. ama belediyenin, gençlik merkezlerinin kurslarında öncelik biz de olduğu için oralarda görevlendiriliyoruz. sadece sene başında "ne yapacağız, nerede görev alacağız" türünden sıkıntı oluyor...

Hocam,ben de halk eğitimde çalışıyorum iki öğretmeniz,3 dönem üstü üste kurs açtım ama son kursta kayıtlar dolmadı.Bulunduğum ilçede iki farklı belediyeye ait kurs merkezi var ve usta öğreticiler çalıştırılıyor.Şimdi sorum;oradaki ders bana mı verilmeli?Bana verilmezse akibetim nasıl olur?Toplamda 489 saat derse girmiş olacağımdan 1 senede maaş karşılığını dolduramamış oluyorum ,Normumu mu düşürürler?

maaş karşılığı 20 saat, resmi tatillerde ücret alamazsın(Kurs resmi tatili atlar), seminer döneminde kurs açamazsın, nöbet ücreti yok, kursun son günü 3 saat olur (dolayısıyla ek dersin yine düşer) Müdürün keyfine göre diğer kurs merkezlerine (Belediye, cezaevi) görevlendirilebilir sin, Bilgisayar lab. Muhasebe ve Büro yönetimi hocalarına verebilir, Bilgisayar lab. ders anlatmak kolay diye Müdür yardımcısı tarafından kurs açılarak elinden alınabilinir, Hiç kurs açılmayan alanlara norm veren bakanlık, bilişim alanına norm vermeye bilir, verildi ise heran geri alabilir.

10+1 dediğimiz her 10 saat yüz yüze ders için 1 saat planlama ücreti ödeniyor mu?

Hocam,ben de halk eğitimde çalışıyorum iki öğretmeniz,3 dönem üstü üste kurs açtım ama son kursta kayıtlar dolmadı.Bulunduğum ilçede iki farklı belediyeye ait kurs merkezi var ve usta öğreticiler çalıştırılıyor.Şimdi sorum;oradaki ders bana mı verilmeli?Bana verilmezse akibetim nasıl olur?Toplamda 489 saat derse girmiş olacağımdan 1 senede maaş karşılığını dolduramamış oluyorum ,Normumu mu düşürürler?

Devam etmekte olan kursu size aktarabilirler mi bilmiyorum hocam. dönem başında olsaydı size vermek zorundalardı. idare ile konuşmanız lazım. hocam bir şekilde bilgisayar işletmenliği kursu açmaya çalışın derim. bildiğim kadarıyla böte mezunu olarak 1 sene boyunca 500 saatin üzerinde kurs açmak zorundayız. yoksa norm sıkıntıya düşüyor.
ya da kısa süreli bir kaç kursta açabilirsiniz. kendi personelinize veya diğer kurumlardaki personele de müdürünüzün bağlantısıyla kurs açabilirsiniz.

Arkadaşlar halk eğitimlerde ne zaman kurs açılırsa o zaman gelmek zorundasın gibi bir zorundalik ve buna ait yazı var mı

Ek ders istemeyen için halk eğitimde çalışmak rahat olabilir ama nöbet ücreti yok,ara tatillerde de ek ders ödemesi yapılmıyor diye biliyorum,kursların açılmaması yada 8kisinin altına düşünce kapanması gibi nedenlerden dolayı ek ders olamıyor
Bana kurs açılmıyor dedikleri için btr görevi istedim bir ortaokulda gorevlendirildim su an bir ek dersi alıyorum ama 21 saat kursun olursa btr görevin iptal olur dediler,yani ek ders zor

Arkadaşlar halk eğitimlerde ne zaman kurs açılırsa o zaman gelmek zorundasın gibi bir zorundalik ve buna ait yazı var mı
Evet hocam kursiyer hangi saatte talep ederse o saatte kursu açarsanız.Genelde gece kursu olur iş çıkışı insanların gelebilmesi için ve akşam kursları maaş karşılığına sayılır

Ek ders istemeyen için halk eğitimde çalışmak rahat olabilir ama nöbet ücreti yok,ara tatillerde de ek ders ödemesi yapılmıyor diye biliyorum,kursların açılmaması yada 8kisinin altına düşünce kapanması gibi nedenlerden dolayı ek ders olamıyor
Bana kurs açılmıyor dedikleri için btr görevi istedim bir ortaokulda gorevlendirildim su an bir ek dersi alıyorum ama 21 saat kursun olursa btr görevin iptal olur dediler,yani ek ders zor
nöbet ücreti var hocam btr olmazsanız

nöbet ücreti veriliyor sayın hocam. geçen yıl btr olarak başka okula görevlendirildiğim için ben alamadım. ama halk eğitimde kurs açanlara ödendi

bilmiyorum hocam geçen sene bir ara konuşmada da geçmişti ben 5 gün btr görevlendirildiğim için yazmıyoruz sana dediler ben de önemli değil demiştim. bugün siz ödenmez deyince araştırdım ödenmez yazıları çıkıyor internette

Geri