halk eğitim kurslarında bir günde en fazla kaç saat derse gi

Kodla Büyü

alikim83

Üye
arkadaşlar ben pazar günleri 12 saat ders vermek istiyorum 2 ayrı gruba 6+6 olarak sizin oralarda buna engel bir durum varmı merak ettim?

birde arkadaşlar okulda haftada 12 saat derse giriyorum bu halk eğitim kursuna girince 3 saat ücretim boşamı gider onu merak ediyorum???

hocam, öncelikle kurs ile okul ayrı değerlendirilir. 3 saatin kesilmez. ikincisi de bildiğim kadarıyla halk eğitimde haftada en fazla 10 saat ek ders verilir. ama ayrı gruplar olunca değişebilir.

Halk eğitim Merkezleri 40 saate tamamlayacak şekilde size ders verebilir.
İlgili konu 16/12/2006 tarihli ek ders yönetmeliğinde açıkça var.
Daha önce yazdığım yorum hatalıydı, özür dilerim

olur mu arkdaşlar bizzat ben haftada 20 saat halk eğitimde kurs veriyorum okulda da 20 saatim var toplam 40 saat.Yönetmelikte öyle yazıyor zaten

Evet en fazla 10 saat...Ayrı gruplar olsa bile fazla olan saatlerin ücretlerini alamıyorsunuz...Benim başıma gelmişti bi kere:(

10 saat alırsınız. Fazlası olmaz. eğer kadrolu değilseniz haftada 40 saate kadar alırsınız. (Arkadaşlar masai saatleri içinde 2 den sonra kurs açabiliyormuyuz) Yani mesai saatleri içinde ek ders ödenirmi??

kurslar ve okulda dahil olmak üzere haftada en fazla 25 saat ek ders ücreti ödenir. Yani haftada 10 saatden fazla kurs verebilirsiniz. Ben haftada 20 saatlik kurs veriyorum arkadaşlar. Haftada 10 saatten fazla kurs ücreti verilmez diye birşey yok. Yönetmelikdede yok.

ancak maaş karşılığını dolduramıyorsunuz maaş karşılığını tamamlayan derslerin ücreti ödenmiyor.

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi

MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.

Burdan çıkan sonuç;
Müdür veya Müdür Yardımcısı iseniz en fazla 10 saat
Öğretmen iseniz Okul Dersi + Halk Eğitim = 40 saat olacak

Bu konuyla ilgili kesin bir bilgi yokmu herkes farklı düşünüyor. Uygulama heryerde aynı değilmi?

arkadaşlar ben sözleşmeli bilgisayar öğretmeniyim. toplamda haftada 15 saati maaş karşılığı 2 saat ek ders olmak üzre 17 saat derse giriyorum.Halk eğitimde kurs açıcam.Hafta 20 saat kurs açmayı planlıyorduk ilçe milli eğitim müdürü halk eğitim kurslarında haftada en fazla 10 saat derse girebilirsin dedi.Bizimde baya kafamız karıştı bu konuyla ilgili herhangi resmi bir yazı varmı? teşekkürler

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/derssaat ... aat_1.html

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi

MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.

Geri