Halk Eğitim İle İlgili Bir İki Soru

Kodla Büyü

analyzer20

Üye
1) Halk Eğitim Merkezlerinde sabah(4 saat)-öğle(4saat) ve akşam 4 saat şeklinde kurs açılması mı zorunlu mudur? Yoksa sabah(5)-öğle(5) ve akşam(5) saat şeklinde ayrı kurs grupları açılabilir mi?
2) Hafta sonu iki gün toplam 16 saat derse giren bir bilgisayar öğretmeni hafta içi maaş karşılığı halk eğitime gelmek zorunda mıdır?
3) E-Yaygın sisteminde kurs kayıt süresi dolan bir kursa sonradan kursiyer kayıt etmenin bir yolu var mı?

1)bir günde en fazla 10 saat derse girilebilir.
2)gelmek zorunda değil istediğiniz zaman kurs açabilirsiniz.
3)kurs açıldıktan sonra 10 gün içinde kayıt yapılabilir. Sonrasına çare yoktur.

Yukarıdaki aldığım duyumlar halk eğitimde çoğu uygulama net değildir. Halk eğitimdeyim ama BTR olduğum için de hiç der vermedim.

1) Bir günde en fazla 8 saat derse girilir ( ama bazen daha fazlada olabilir)

2) bence gelmek zorundasın çünkü hafta sonu girilen dersler maaş karılığı değil ekders karşılığı geçer.

3) Eğer müdürün kendisine soruşturma açılmasına izin verirse sistem üzerinden ekleme yapabilirsin. yoksa hayır.

Maaş karşılığınız dolmasa bile kuruma gitmek zorunda değilsiniz. Dersi olmayan branş öğretmeninin kurumda ne işi olacak? İdari görev tanımı kaldırıldı. Eskiden ona istinaden çağırıyorlardı. Nöbet varsa, toplantı varsa gidersiniz. Bunlar dışında yazı tebliğ edeceklerse çağırırlar bakarsınız. Gidip ne yapacaksınız? İdarecilerin zaten yapmak için ek ders ücreti aldıkları işlere yardım etme niyetiniz varsa onu da siz bilirsiniz tabi.

omd' Alıntı:
Maaş karşılığınız dolmasa bile kuruma gitmek zorunda değilsiniz. Dersi olmayan branş öğretmeninin kurumda ne işi olacak? İdari görev tanımı kaldırıldı. Eskiden ona istinaden çağırıyorlardı. Nöbet varsa, toplantı varsa gidersiniz. Bunlar dışında yazı tebliğ edeceklerse çağırırlar bakarsınız. Gidip ne yapacaksınız? İdarecilerin zaten yapmak için ek ders ücreti aldıkları işlere yardım etme niyetiniz varsa onu da siz bilirsiniz tabi.
Dersi yoksada maaş karşılığını doldurmak için 15 saat kurumda bulunmak zorunda.Ayrıca dersin yoksada hadi kurs aç şöyle mahalleleri köyleri dolaş kursiyer ara cümlelelriyle çok defa muhattab olursunuz

omd' Alıntı:

Hocam buradan şu sonuç çıkıyor, kurs açıl(a)mayan bir Halk Eğitim Merkezinde kadrolu öğretmenseniz, kurs verme gibi bir durumda yoksa kuruma gitmeye gerek yok öyle mi?

İdari görev tanımı kaldırılsa bile, öğretmen maaş karşılığını doldurmak için teoride 15 saat (teknik değilse) pratikte 3 gün kuruma gitmek zorunda kalıyor, kendim kaldım oradan biliyorum.

1) Kursları kursiyerin talebine, sizin durumunuza, mekana göre vs.. açabilirsiniz. Ek ders kararı tüm öğretmenleri kapsadığına göre, meslek liselerinde 10 saat derse girilebildiğinde göre sizde açabilirsiniz 5+5 saat.
2) Hocam halk eğitimlere son gelen görüş yazısına göre hafta sonları geldiğiniz kurslar ek dersten sayılıyor, maaş karşılığınız dolmadan ek ders alamazsınız, idareniz ya önce hafta içi kurslarınızı doldurup sonra hafta sonuna açar, ya da 15 veya 20 saat maaş karşılığı gider gelirsiniz kuruma.
3) Hocam devamsızlık süresi dolduğunda sistem otomatik olarak kapanıyor, kayıt yapma şansınız zaten yok.

Tus' Alıntı:
omd' Alıntı:

Hocam buradan şu sonuç çıkıyor, kurs açıl(a)mayan bir Halk Eğitim Merkezinde kadrolu öğretmenseniz, kurs verme gibi bir durumda yoksa kuruma gitmeye gerek yok öyle mi?

İdari görev tanımı kaldırılsa bile, öğretmen maaş karşılığını doldurmak için teoride 15 saat (teknik değilse) pratikte 3 gün kuruma gitmek zorunda kalıyor, kendim kaldım oradan biliyorum.
maaş karşılığını doldurmak için gitmek diye bir ibare bizimle ilgili hiçbir yerde geçmiyor. Varsa bilen getirsin görelim arkadaşlar. Sizi zorlayan idareye de yazılı olarak resmi yolla tebliğ etmesini isteyin. Bakalım kafasına göre mi yazacak yoksa bir resmiyete dayandırabilecek mi.

ersan3333' Alıntı:
omd' Alıntı:
Dersi yoksada maaş karşılığını doldurmak için 15 saat kurumda bulunmak zorunda.Ayrıca dersin yoksada hadi kurs aç şöyle mahalleleri köyleri dolaş kursiyer ara cümlelelriyle çok defa muhattab olursunuz
zorunda olduğumuzu ispatlayın biz de bilmiyorduk öğrendik diyelim.

analyzer20' Alıntı:
1) Halk Eğitim Merkezlerinde sabah(4 saat)-öğle(4saat) ve akşam 4 saat şeklinde kurs açılması mı zorunlu mudur? Yoksa sabah(5)-öğle(5) ve akşam(5) saat şeklinde ayrı kurs grupları açılabilir mi?
2) Hafta sonu iki gün toplam 16 saat derse giren bir bilgisayar öğretmeni hafta içi maaş karşılığı halk eğitime gelmek zorunda mıdır?
3) E-Yaygın sisteminde kurs kayıt süresi dolan bir kursa sonradan kursiyer kayıt etmenin bir yolu var mı?

1.Günlük ders saati sınırı yok diye biliyorum.KAdrsuz usta öğreticiler için 8 saat ama kadrolu öğretmenler hangi güne kurs varsa o kadar ders verir.
lisede günlük 16 saat derse girmiştim.
2.maaş karşılığı olan dersleri hafta içi verme zorunluluğu vardı ama son gelen yazıda haftasonu kursları da maaş karşılığı sayılabilir diye bir ibare varmış o yazıyı busam eklerim buraya.
3.Kurs kayıt süresi kursun başlamasından sonra 10 gün yada kursun 5 te 1 oranında ders işlenirse kayıt yapamazsınız.once hangisi dolarsa

Dediğim gibi yönetmelik gereği dersiniz yoksa size ders bulmak zorundalar. İdari otura görevi diye birşey yok arkadaşlar. Başka bir alandan alınacak eğitimin de yönetmelik doğrultusunda isteğe bağlı olduğuna da dikkat edelim. Zorla kimse size branş dışı bir eğitim veremez ve kurs açtıramaz.

3 yıldır hemde çalışan böteli olarak yanıtlıyorum
kurs kursiyerlerle beraber karar alındıkça hatta biz onlara sormadan karar alıyoruz bazen günlük 4 bazen 5 baz<en de 6 saat açıyoruz

haftasonu maaş karşılığı doluyor diye gelmek zorunda değilsin hocam

kurs süresinin %20 si dolunca sistem kendini kapatır ne yapsan da kaydedemezsin

Geri