Halk Eğitim Ek Ders Sıkıntısı

Kodla Büyü

hanzalaa

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar ben 2016 şubat atamasıyım halk eğitim merkezine atandım. hafta içi kursum yok ancak aday olduğum için 8-5 kurumdayım hafta sonu 16 saat kursum var ancak ek ders olarak sadece 4 saat ek ders yatmış müdüre bu durumu sorduğumda hafta sonu 15 saati maaş karşılığı sayıldıgını hafta içi çalışmalarımın adaylık eğitimi olduğunu söyledi ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

Normal de hafta içi dersiniz yoksa bile yapacağınız ilk kursun saatleri maaş karşılığınıza sayılır diye biliyorum.. Maaş karşılığını 15 saat düşünürseniz ek ders olarak sadece 1 saat ek ders alırsınız.. Ayrıca sizin atama döneminizdeki öğretmenler aday öğretmenlik uygulamasından dolayı çok çelişki yaşanıyor.. İlk defa uygulandığı için çoğu okul müdürü kafasına göre yorum yapıyor..

netame' Alıntı:
Hocam http://reyhanli.meb.gov.tr/meb_iys_dosy ... 101_ek.pdf bağlantıdaki yazıyı, özellikle son sayfasını çıkarıp önüne nazik bir şekilde bırakın, hocam bir inceleyebilir misiniz diye. Sonra görüşlerini alırsınız.

Vermedikleriyle birlikte bundan sonra hafta sonu açılan kurslarınızın hepsini ek ders olarak verir.

hocam yazı için çok teşekkür ederim benim müdürüm biraz anlayışsız.. bir ton mazeret uydurur bu yazıya direk şube müdürünün yanına gidecem

Geri