Halk Eğitim Akşam Dersler Maaş Karşılığına Sayılabilir

Kodla Büyü
gZM3gN.png

http://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyala ... screti.pdf

şimdi benim okulda 7 saat dersim var be BTR yim.. ben hafta içi veya hafta sonu halk eğitimde kurs versem ekdersini alamayacakmıyım? birisi açıklar mı

Aksam ders ücreti farkli degil mi. Maaş karşılığının doldurulmasindaki hesaplama nasil olmaktadir

tcoalngsau' Alıntı:
şimdi benim okulda 7 saat dersim var be BTR yim.. ben hafta içi veya hafta sonu halk eğitimde kurs versem ekdersini alamayacakmıyım? birisi açıklar mı
Hocam siz BTRsiniz. 1 saat dersiniz bile olsa maaş karşılığını dolduruyorsunuz. Mesai saatleri dışında kurs verdiğiniz sürece verdiğiniz kurs ekders sayılır. Yanlız Hafta içi aksam 17.00'den önce verdiğiniz tüm dersler maaş karşılığı sayılır.

hasan' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
Hocam siz BTRsiniz. 1 saat dersiniz bile olsa maaş karşılığını dolduruyorsunuz. Mesai saatleri dışında kurs verdiğiniz sürece verdiğiniz kurs ekders sayılır. Yanlız Hafta içi aksam 17.00'den önce verdiğiniz tüm dersler maaş karşılığı sayılır.
hocam hafta içi 17:00 den önceki derslerin maaş karşılığı olduğu nerede yazıyor. BTR nin gorev saatleri okuldaki eğitim öğretim saatleri dır diye ilin gorevlendirme yazısında da yazıyor. nereden çıkıyor bu akşam 5 muhabbeti memur muyuz biz. her ilin belirlediği çalışma saatleri farklı mi acaba yada gorev tanımları farklı mi. bizim ilde çalışma saatleri için okulun açık olduğu eğitim öğretim saatleri diyor. dogal olarak okulda ders 3 de bitiyorsa BTR de bittiği için o arada da ders verilebilir diye biliyorum

Re: Ynt: Halk Eğitim Akşam Dersler Maaş Karşılığına Sayılabilir

E yani pes doğrusu
Okulların eğitim öğretim şekli isterse tekli olsun, Sabah 8 akşam 5 açıktır.Bu da btr nin mesai saatidir.

Mesai saati içinde yapılanlar maaş karşılığıdır. Eskidende böyleydi ve şimdide bu belge malumun ilanı olmuş.
Ha btr olatak dersler biter, ben gider diyorsan;
İdare seni idare ediyor demektir. Isteyen idareci akşam 5 e kadar seni tutar.Btr görevinin dahilinde hiç bir iş olmasada bekletir ve zaten gitmene göz yummasıda suçtur.
Çünkü idaresinin görevi personelin mesaisini takip etmek ve personeli azami verimli kullanmanın yanı sıra, devletin parasını korumaya çalışmaktır.Yani mesainiz 8-17 hocam, yada günde 8 saat.
Memur gibi.

COBOL' Alıntı:
E yani pes doğrusu
Okulların eğitim öğretim şekli isterse tekli olsun, Sabah 8 akşam 5 açıktır.Bu da btr nin mesai saatidir.

Mesai saati içinde yapılanlar maaş karşılığıdır. Eskidende böyleydi ve şimdide bu belge malumun ilanı olmuş.
İdare seni idare ediyor demektir. Isteyen idareci akşam 5 e kadar seni tutar.Btr görevinin dahilinde hiç bir iş olmasada bekletir ve zaten gitmene göz yummasıda suçtur.
Çünkü idaresinin görevi personelin mesaisini takip etmek ve personeli azami verimli kullanmanın yanı sıra, devletin parasını korumaya çalışmaktır.Yani mesainiz 8-17 hocam, yada günde 8 saat.
Memur gibi.

Yalan yanlış bilgilerle kafa karıştırmayalım. Btr nin mesai saati 8 5 doğrudur. Bu zaman diliminde ekstra bir görev alamaz ancak eğitim öğretim bittiği anda da kimse onu tutamaz. Hiç bir idareci kimseye iyilikte veya hoşgörüde bulunmuyor, olması gereken budur.
Okulda ders 15.30 da bitiyorsa sizinde göreviniz 15.30 biter senin dediğin 4 sene önceydi hocam.

COBOL' Alıntı:
E yani pes doğrusu

Memur gibi.
ya gerçekten asil size pes yani biz ne diyoruz siz ne anlıyorsunuz. biz okulların açık olduğu saatten mi bahsettik kadıkı btr nin çalışma saatleri okulların açık olduğu saatler olduğunu nereden uydurdunuz hemen. bilmiyorsanız yorum yapmayın hocam. bakın yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğünün yeni btr yazısında 10. maddeyi bi okuyun isterseniz. şöyle geçiyor aynen

10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

yukarıda da bahsettiği gibi btr nin çalışma saatleri okullarda eğğitim öğretimin yapıldığı saatlerdir. yoksa btr görevlendirmelerinde neden 2 li öğretim yapanlara 2 tane görevlendirilir diyor hiç düşünmediniz mi madem 8-5 bişey farketmiyor tek kişi görevlendirilirdi. ama btr nin görev saatleri okulda eğitim öğretim saatleri olduğu için sizin dersiniz 3 de bitiyorsa btr görevinizde 3 de biter 4 se 4 de biter bu kadar sabittir aslında durum hala hangi mantıkla 8-5 diye zorluyorsunuz anlamıyorum.

Biz daha kendi ogretmenlerimizi 8-5 mesai saatlerine tabi olmadigimiza inandiramiyoruz bakanliktaki adamlari buna Nasil inandiracagiz. 8-5 mesai saati formatorlugun oldugu donemde vardi ama o da kalkali 3 yil oldu artik btr olarak gorev aliyoruz. Onun da mesai saati okuldaki dersler bitti mi biter.

hknky' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
E yani pes doğrusu

Memur gibi.

Yalan yanlış bilgilerle kafa karıştırmayalım. Btr nin mesai saati 8 5 doğrudur. Bu zaman diliminde ekstra bir görev alamaz ancak eğitim öğretim bittiği anda da kimse onu tutamaz. Hiç bir idareci kimseye iyilikte veya hoşgörüde bulunmuyor, olması gereken budur.
Okulda ders 15.30 da bitiyorsa sizinde göreviniz 15.30 biter senin dediğin 4 sene önceydi hocam.
Ders biter-mesai biter.
BTR idari işler ile geçici görevlendirilmiş öğretmendir.
Görevlendirme müdür yardımcısı gibi.Sen işin mevzuatına bak.Algılamaya ve uygulamaya değil.
Kaldı ki;
Sadece btr değil, "tüm öğretmenler günde 8 saat görev olduğu taktirde okulda yada başka bir yerde görev verilebilir."
Bu görev eğer ders görevi ise ücretini alır. BTR de ise ücret alması durumu yoktur.Çünkü maaş karşılığı ücretini toptan ve sabit alır.
Haftasonu yapılan toplantılar ki bunlara kimse sesini çıkartmıyor.Birisi dava açsa yevmiye yada ücret alır.

xxltc hocama kesinlikle katılıyorum.

Eğitim ögretim saatinin ne demek oldugunu bilmeyen bir topluluguz bize her şey müstehak yaptıkları az bile

Ben diyorum.
İdare gerektiğinde tüm öğretmenleri okulda tutar.Hala idari görevli btr ye öğretmen gözü ile bakıyorsun.O zaten görevli.
Örnek;
Öğrenciler 24 nisanda tatil. Öğretmenler de görevleri yada toplantı vs. yoksa tatil.
Peki ya btr?

Kar tatili olur.
Peki ya;
Okuldaki İdareciler memurlar ve btr?
Yani btr öğretmen değil.
İdari görevli öğretmendir.

COBOL' Alıntı:
Kar tatili olur.
Peki ya;
Okuldaki İdareciler memurlar ve btr?
Yani btr öğretmen değil.
İdari görevli öğretmendir.
hocam siz neden bahsediyorsunuz Allah aşkına daha şimdi arayıp il koordinatörüyle görüştüm hocam dedim yenilik ve eğitim tek gen. müd yeni btr yazısında 10. maddede de yazıyor görevli olduğu çalışma saatleri okulda eğitim öğrtim yapıldığı saatler diyor 8-5 mi yoksa dersim bitince görevim biter mi dedim. bana söylediği hocam o maddeyi özellikle koydurduk 8-5 değil dersiniz 3 de bitiyorsa görevinizde 3 de biter. 3 den sonra kurs falan verebilirsiniz dedi. illerde yaşanan sıkıntıdan bahsettim evet bazı il veya ilçeler böyle uygulamalar yapmış ama doğrusu benim dediğim gibidir dedi. çok isterseniz bize yazı yazın bakanlıktan bizde görüş alalım dediler. ben karar veremedim yazı yazıp yazmama konusunda zira bakanlıktakiler yönetmeliklere göre değil kendi yanlış ve eksik anlamalarına göre cevap veriyorlar. ama doğrusu bizim dediğimiz gibi olandır bencede. 1. si destekleme kurlsarı bizim asli görevimiz değil zira görevlerimiz ve görev tanımımız içinde böyle bir kelime bile yok. 2. si çalışma saatlerimiz 8-5 değil okulda ders bittiği an işimiz biter o yüzden kurslarıda dersimiz bittiği andan itibaren verebiliriz diye düşünüyorum. neye göre tabiki görev tanımlarımız ve çalışma saatlerimizle ilgili yazıya göre. bu durumlarda kalan ark lar bence illerine tekrar görüş istesinler ama görüşlerine ilin verdiği cevabın yanlış olduğu gösteren yazılarıda ki maddeleri de ek de eklesinler ki neye göre konuştuğumuzu anlasınlar.

Sen Kursu ver.
Ücretine ödeme olurunu veren düşünsün. Unutmadan;
Sonradan geri istenen ücretleri çok gördük bu kurumda;
Yani bunları bilerek bu kurs işine gir.

Aslında.
Muhasebat müdürlüğü yada bakanlıktan görüş yazısı almak en iyisi.

Akşam kursuna gitmeyiz biz de maaş karşılığı ise. Kime açtırıyorlarsa açtırınlar.

iyide hocam kurs ücretini geri istese ne olacak sorun bu zaten kursu açma diyenlerin sebebi doğru değil ki yanı ortada bizden kaynaklanan bir yanlışlık yada hata yok bizdeki yazıda verebilirsiniz diyor. normalde kurs vermede bizim branş olmasa dediğimiz doğru biz olmayan biseyi zorlamış oluruz ama MEB in bize veremezsiniz derken baz aldığı yönetmelik maddesini yanlış yorumluyor ondan dolayı diyorum ayrıca bakanlikdan tüm il ve ilçelere yazı gitmemeside saçma

Parası geri istenip de alınan varsa mahkemeye başvursun arkadaşlar. Bu kadar basit. Hem memuru gece çalıştır hem de para yok. Yok öyle bi dünya. Memura angarya iş yaptırılamaz.

Burda bir karışıklık var sanırım yazıda halkeğitimde çalışan ögretmenlerden bahsediyor eğer siz bir okulda çalışıyor ve okuldan sonra hem den kurs açıyorsanız zaten maaş karşılığı sayılamaz sanırım saat 3 den sonra kurs açmanıza bağlı olduğunuz mem izin veriyorsa sorun yok bence

COBOL' Alıntı:
Ben diyorum.
İdare gerektiğinde tüm öğretmenleri okulda tutar.Hala idari görevli btr ye öğretmen gözü ile bakıyorsun.O zaten görevli.
Örnek;
Öğrenciler 24 nisanda tatil. Öğretmenler de görevleri yada toplantı vs. yoksa tatil.
Peki ya btr?

Yav he he.
Hocam bilmiyorsan öğren. Senin dediklerinin üstünden yıllar geçti.
Kar tatilinde 24 nisanda ıvırda zıvırda okula giden btr kalmadı. Sen gidiyorsan kendin bilirsin. Öyle idarenin idare etmesi de değil olay..
Görevlendirme yazılarını okumadan imza atmamak lazım tabi.

Ders bittikten sonra iş yaptırmak isteyen idarede anca rica eder..

hknky' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Ben diyorum.
Örnek;
Peki ya btr?

Yav he he.
Hocam bilmiyorsan öğren. Senin dediklerinin üstünden yıllar geçti.
Kar tatilinde 24 nisanda ıvırda zıvırda okula giden btr kalmadı. Sen gidiyorsan kendin bilirsin. Öyle idarenin idare etmesi de değil olay..
Görevlendirme yazılarını okumadan imza atmamak lazım tabi.

Ders bittikten sonra iş yaptırmak isteyen idarede anca rica eder..
Sen aysonu puantajına bak 24 nisan
Yazılıyor ücret mecburen.
Sen gelmeyecen müdür yazacak..zimmet (Tabi sen bilmezsin)
Yav hehe miş.
Onlar eskidenmiş.Bakma son 3-4 yıldan bu yana okullarda idareciler artık herkese hoşgörülü.Gitsin evine başım ağrımasın. Sen yenisin.

Ama ver kursunu.
Al puantajını eline ve git malmüdürlüğüne tahsilat için.
Okul ile aradaki farkı göreceksin.Parayı almak kolaymı zormu, içeriye girdikten 3 dk sonra dünyanın düz olduğuna inanırsın.
Paranı alıp harcamak yetmez.Bağırsağından geri alıyorlar.
Yukarda mahkemeden vs. bahseden arkadaşlara sırıtıyorum.
Tabiki Kazanırlar ve geri alırlar. Bilfiil verdikleri kursun geri alınan paralarını ama sonrası!!!
İşte orası eskidendi. Neyse uzatmayayım.
Acemilere öğretmen değilim. Yaşayın öğrenirsiniz.Sonra sen gibi inanmak istemeyip "yaf hehe" cilere anlatırsın.

Mali Hukuk ve heleki para işi denince dur orada.
Bir yıl sonra geri alınan ücreti bilirim.Yatırdığı makbuzu kaybedince 3 yıl sonra aynı parayı bir daha yatırdı bir arkadaş. Para işi denince basit değil.
Sana ücret ödeyen müdür isterse sade seni değil, tüm personeli günde 8 saat tutar.
Bak bilmediğin bir şey daha,
Biz öğretmenler bugün bile izinli değiliz.Müdür yapar bir toplantı mecbur gideriz.Çünkü yıllık izinde değiliz. Biraz zor ama 3 gün önceden e-mail tebligatı yeterli.
Bütün bunlar hoşgörü.
Yasaları iyi yorumlayalım ve hoşgörüyü hak olarak kabul etmeyelim.

yahu arkadaş millet kendi kendine iş çıkarttıktan sonra başkası ne yapmaz. yazı belli kural belli adam hala kalkmış 5e kadar duracaksın, gecede derse girsen para alamazsın falan diyor... 4 şubatta okula çağıracakmış, tabi zaten bizde muz cumhuriyetinde yaşıyoruz ne zaman tatil ne zaman mesai kafasına göre belirleme yetkisi var müdürün...

hocam hem de çalışan bir öğretmen olarak söylüyorum
şimdi sen btr sin ve diyelim ki ders 3.5 ta bitiyor
3.5 tan sonra girdiğin tüm dersler için ek ders alırsın
çünkü zaten o saate kadar maaş+18 saat ek ders almış oluyorsun
bu hak ettiğin kısım
gerisi sana + olarak yansıyacak miktar

COBOL' Alıntı:
Mali Hukuk ve heleki para işi denince dur orada.
Bir yıl sonra geri alınan ücreti bilirim.Yatırdığı makbuzu kaybedince 3 yıl sonra aynı parayı bir daha yatırdı bir arkadaş. Para işi denince basit değil.
Sana ücret ödeyen müdür isterse sade seni değil, tüm personeli günde 8 saat tutar.
Bak bilmediğin bir şey daha,
Biz öğretmenler bugün bile izinli değiliz.Müdür yapar bir toplantı mecbur gideriz.Çünkü yıllık izinde değiliz. Biraz zor ama 3 gün önceden e-mail tebligatı yeterli.
Bütün bunlar hoşgörü.
Yasaları iyi yorumlayalım ve hoşgörüyü hak olarak kabul etmeyelim.

hocam biz bildiğimizi paylaşalım gerisini soran düşünsün ama asla kırıcı olmayalaım

Geri