HAFTA SONU EKDERS ÜCRETİ

Kodla Büyü

prometheus82tr

Site Gezgini
Halk eğitim merkezinde çalışıyorum, hafta içi kursum şu an için yok. Hafta sonu 15 saat kurs açabilirmiyim. Hafta sonları maaş karşılığına bakılmaksızın ek ders ücreti verilir diye biliyordum. Bu durumda maaş karşılığını doldurmadan 15 saat ek ders ücreti alabilirmiyim. Bazı arkadaşlar hafta sonu sadece 10 saat ek ders ücreti veriliyor dediler. bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Hocam ben de halk eğitimde çalışıyorum. Hafta içi kursum yok ancak 8-3 kurumda kalıyorum. Hafta sonu 8 saat cumartesi 8 saat pazar günü olmak üzere kurs açtım. Bir sıkıntı olmadı.
Ancak ek ders ne kadar olur bu konu hakkında benimde bilgim yok bende ilk kez açtım çünkü

hocam hafta içi kursunuz yoksa sadece maaş karşılığı(15 saat) halk eğitimde kalırsınız.

hafta sonu maaş karşılığı sayılmaz. hafta sonu günde 8 saat olmak üzere kurs açabilirsiniz.

mipek007' Alıntı:
hocam hafta içi kursunuz yoksa sadece maaş karşılığı(15 saat) halk eğitimde kalırsınız.

hafta sonu maaş karşılığı sayılmaz. hafta sonu günde 8 saat olmak üzere kurs açabilirsiniz.

peki hocam ek ders ne kadar bir fikriniz var mı normalde hafta sonu 2 katı diye biliyorum ama

haftaiçi maaş karşılığı dolmayıp haftasonu geliyorsanız haftaiçi gelmenize gerek yok böteyse 15 değilse 20 saat üzerinden hesaplanır
mesai harici ek ders de normal ek dersin %20 fazlasıdır

%15 lik dilimde iseniz
gece 11,78 tl
gündüz 11 tl
yüksek lisanslı gündüz 11,55
yüksek lisanslı gece 12,37
doktoralı gündüz 12,65
doktoralı gece 13,55
özel eğitim gündüz 13,75
özel eğitim gece 14,73
sözleşmeli gündüz 9,45
sözleşmeli gece 10,12

gece:haftasonu ve akşam 18:00 dan sonraki ücretler

hafta içi açmayıpta haftasonu açıp göze batmıyorsunuz ne ala.öncellikle maaş karşılığı doldurulması gerekir.hafta sonu ek derse geçer evet ama 2 katı dyk kurslarında geçerlidir halk eğitim kurslarında normal ekders

Hafta içi gündüz ve akşam kursları maaş karşılığına sayılabiliyor (onbeş saat üstü ek ders tabii ki) ancak hafta sonu kursları hiçbir şekilde maaş karşılığına sayılamıyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bu yılın mart ayındaki bir yazısında buna açıklık getirildi. Yani hafta içi hiç dersiniz olmasa da hafta sonu açarsanız ek ders ücreti alırsınız.(İlgili yazı :http://bit.ly/2e88wJ6) Ama müdürünüz bunun hesabını üst amirlerine verebilir mi orasını bilemem.

kirbiyik' Alıntı:
Hafta içi gündüz ve akşam kursları maaş karşılığına sayılabiliyor (onbeş saat üstü ek ders tabii ki) ancak hafta sonu kursları hiçbir şekilde maaş karşılığına sayılamıyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bu yılın mart ayındaki bir yazısında buna açıklık getirildi. Yani hafta içi hiç dersiniz olmasa da hafta sonu açarsanız ek ders ücreti alırsınız.(İlgili yazı :http://bit.ly/2e88wJ6) Ama müdürünüz bunun hesabını üst amirlerine verebilir mi orasını bilemem.
ben haftasonu kurs vermiyorum hocam ama
mesela burda haftaiçi kurs olmasa bile haftasonu hep talp oluyor kolay yani hesabını vermek

bahar0147' Alıntı:
Hocam ben de halk eğitimde çalışıyorum. Hafta içi kursum yok ancak 8-3 kurumda kalıyorum. Hafta sonu 8 saat cumartesi 8 saat pazar günü olmak üzere kurs açtım. Bir sıkıntı olmadı.
Ancak ek ders ne kadar olur bu konu hakkında benimde bilgim yok bende ilk kez açtım çünkü

hocam senin maaş karşılığın ya 15 saattir ya da 20 saattir. Bence sen kurumda fazladan kalıyorsun hocam. Hafta sonu en fazla 10 saat ek ders verilir diyenler oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ekders de hafta sonu için bir sınırlama var mıdır?

hocam senin maaş karşılığın ya 15 saattir ya da 20 saattir. Bence sen kurumda fazladan kalıyorsun hocam. Hafta sonu en fazla 10 saat ek ders verilir diyenler oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ekders de hafta sonu için bir sınırlama var mıdır?

Hocam ben BÖTE mezunuyum maaş karşılığım 15 saat ama müdür malesef adaylara böyle bir şey uyguluyo. 8-5 çalışıyordum hafta sonu kursu açılınca 8-3 oldu. Dediğim gibi hafta sonu toplam 16 saat dersim var bir sıkıntı olmadı zaten bir sıkıntı olsa e-yaygın sisteminde hata verir hatta kursu açmaz.

Hafta sonu 8+8=16 saat kurs açılınca 10 mu yoksa 16 saat mı ekders alınır.
Eğer 10 ise bu nerede yazıyor?
(Not: Hafta içi de 16 saat kursum var)

dikistutmazsabri' Alıntı:
Hafta sonu 8+8=16 saat kurs açılınca 10 mu yoksa 16 saat mı ekders alınır.
Eğer 10 ise bu nerede yazıyor?
(Not: Hafta içi de 16 saat kursum var)

Sayın hocam, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'da
Madde 8 i incelerseniz 10 saate kadar ek ders görevi verilebilmektedir.

Geri