Hafif Zihinsel Engelliler Ortaokulu Müfredat?

Kodla Büyü

egitimci.44

Site Gezgini
Bu okullarda çalışan kimse var mı acaba? hiçbir yerde müfredat, yıllık plan, kitap vb. hiçbir şey bulamadım. Bu konuda elinde doküman olan var mı acaba? veya bu okullarda çalışmış olan/çalışan varsa ne-nasıl işlediniz bilgi verir misiniz?

Bep yapilacak onlara. Kaynastirma ogrencileri gibi. Ram arayin ayrintili bilhi verirler.

Merhabalar.Ben özel egitimciyim.Şuanda mesleki egitimde çalışıyorum.Özel durumu olan öğtenciletimiz için bir müfredat yok. Size kalıyor herşey öğrenci performans düzeylerine uygun plan hazırlıyosunuz istediğinizi secebilirsiniz.Ben 2007_2008 egitim öğretim döneminde bu işi yaptım okuma bilenler ve bilneyenlere ayrı yıllık plan çıkardım sorunsuz kolay bir okul öyle düşünün.Çalıştıgınız okullardan daha iyi ve öğrenciler problemsiz özel durumları olsa bile...

Yardımcı olabilecegim bir şey varsa seve seve yardımcı olmak isterim.Bireyselleştirilmiş egitim planı yıllıklarınızı hazırladımı ordan cekip ihtiyacı olan öğrenciye rahatlıkla uyarlayabilirsiniz.Bep sadece planı hazırlamak degil öncesinde ölcüt bagımlı ölcü atacları hazırlarsınız performans alıp ardından öğr neye ihtiyacı var onu belirleyip bep hazırlarsınız devamında Böp lerle devam edip aylık bir çizelgede amaçkarınıza ylaşıp ulaşmadıgınızı belirleyip bir sonraki amaca gecersiniz.Bizdeki en büyük problem öğretmen arkadadşarım öğrenciye bir yıllık bep hazırlamasıdır.Öyle birsey yok öğrenci ilk amacı kazanmadan 2 amaca gecemezsşniz.Bu neye benzer biliyomusunuz arkadaslar 10 merdiveniniz var 1 merdivene basmayı öğrettiniz ikincş merdivene basmafan zıplayarak 5 merdivene cıkmaya bu yanlış aylık jazırlayın benim tavsiyem.Kolay gelsin

Geri