Hacklenmeye karşı küçük bir ipucu

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Siteye giren ziyaretçilerin yorumlarına baktığımda çoğunun mail adresinin çalınmasından şikayetçidir.Özelliklede Knight Online karekteriniz çalındıysa ve aylarca verdiğiniz emek bir anda elinizinden uçmuşsa çıldırmamak elde değildir :) Durum böyle oluncada mail adreslerini geri alabilmek için google’dan msn hack programı aramaya başlıyorlar.:)

Benimki güvenlik için küçük bir ipucu..;
Mail adresiniz genellikle bilgisayarınızda daha önceden yüklenmiş olan casus programlarla olur.Bu casus programlar sizin klavyeden yazdığınız her harfi kayıt eder.(Daha sonrada bu programı yükleyen kişi ne yazdığınızı görür)
Bunun önüne geçmek için güvenlik duvarı ,antivirüs falan vs… ve yüklemeniz gerekiyor.Fakat eğer internet kafedeyseniz bunları yapma imkanınız yok.
Böyle zor durumlarda şunu deneyin,
Örneğin mail adresinizi şifresi “ghost12345 “olsun .Mail veya msn hesabına girerken mail adresimizi yazdıktan sonra şifre kısmına bilerek yanlış şifre yazıyoruz.

Şunun gibi “ghostx1234×5″ burdaki x harfleri yerine istediğiniz harfleri yazabilirsiniz.Şuan şifremizi yazdık ve karşımıza ************ şeklinde duruyor(enter a basmadık henüz).Bu yıldız şeklindeki şifreden yanlış yazdığımız 2 harfi siliyoruz.(Bu yüzden kaçıncı harfi yanlış yazdığınızı aklınızda tutun).Ve giriş yapıyoruz.
Peki ne işe yaradı ?
Bunu yaptığımız takdirde bilgisayarınızdaki casus program bizim msn şifremizi ghostx1234×5 olarak kayıt edecek.Fakat bizim gerçek şifremiz ghost12345 ti.

alıntıdır...

GÜZEL BİR YÖNTEM HOCAM.
BENDE KOPYALA YAPIŞTIR TEKNİĞİNİ KULLANIYORUM.
YANİ ŞİFRENİN YARISIN YAZIYORUM. DİĞER YARISINI SİTEDEN HARLERİ KOPYALIYORUM. ;)

Zaten benim denediğim bir yöntemdi. Bu konuda aynı yöntemi düşünen arkadaşlar var ama bilmeyenler için küçük ama güzel bir yöntem.

evet çok güzel..Bende internet bankacılığını kullanırken böyle yöntemler deniyordum... :oops: Kendimi kötü hissediyordum...Yanlız olmamak güzel:)

Geri