Hacettepe Doktorlarının Kıskançlık Faturası: Şevket ÖLDÜ

Kodla Büyü
Re: Hacettepe Doktorlarının Kıskançlık Faturası

*cem62*' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
Hacettepe Doktorlarının Kıskançlık Faturası
hocam buradan bu anlamı nasıl çıkardığını anlayamadım,
kaynağını verdiğin yerden aldığını düşünmüştüm ama orada da sadece Nakledilen iki kol ve baca geri alındı diye başlık vardı

Biraz haberleri izlersen veya internetten haber okursan bu başlığın ne anlama geldiğini anlarsın...bu sözü ben değil basına demeç veren tüm doktorlar söylüyor..
:+1:

Karton kutu isi batirdi.egitimde saglikta halen geriyiz.hevesleniyoruz isi mahvediyoruz.al bakalim egt sil bastan

.....hacettepe de nakiL yapan doktor CEMAAT mensubu....Akdeniz üniversitesinde nakil yapan doktor ÖMER ÖZKAN ise CEMAAT MENSUBU değil..
bakan AKDAĞ ilk nakilden sonra sadece basit bir kutlama açıklması yapmıştı...İKİNCİ NAKİLDEN SONRA GÖZLERİNDE ÖPTÜ...

Bakan Akdağ: İkinci Yüz Naklini Gerçekleştirenlerin Gözlerinden Öpüyorum
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde iki hastaya, Türkiye’nin ikinci yüz ve ilk çift bacak ve çift kol nakli operasyonlarını gerçekleştiren ekibi kutladı
http://www.haber7.com/haber/20120225/Yu ... uyorum.php

MEMELKET NE HALE GELDİ...

Sabah, Şevket Çavdar'ın ölümüyle sonuçlanan çift kol ve çift bacak nakliyle ilgili şok bir detaya ulaştı. Ameliyatı yapan Hacettepe Üniversitesi ekibinin bir başka hasta için çift kol nakline onay aldığı ve donörden bacakları almaması gerektiği ortaya çıktı. Ancak Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Ömer Özkan'ın da bakanlığa başvurduğunu öğrenen Doç. Dr. Serdar Nasır; son anda, bakanlığın izni olmadan bacakları da aldı. Ulusal Organ Nakli Koordinatörlüğü; İzmir'de, hayatını kaybeden Nazım Akan'ın organ ve dokuları bağışlanınca Akdeniz Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (GATA) Doku Nakil Merkezleri'nden donöre uygun yüz ve uzuv hasta listelerini istedi. Hacettepe Üniversitesi, yüz ile uzuv nakli bekleyen 4 kişiyi bildirdi. Listede Şevket Çavdar da vardı. Akdeniz Üniversitesi ise dirsek altından çift kol ve diz altından çift bacak nakli bekleyen hastalarının ismini gönderdi. Ulusal Doku Nakli Koordinatörlüğü, yaş, boy, cinsiyete göre Gazi ve GATA'nın listelerindeki hastaların donöre uymadığını bildirdi. Hacettepe'den çift kol nakli için bekleyen hasta ile Akdeniz'den çift kol ve çift bacak nakli bekleyen hastalar donörle uyumluydu. Akdeniz Üniversitesi daha önce nakil yaptığı için Hacettepe Üniversitesi'ne nakil izni verildi. Bakanlık, her olasılığa karşı Akdeniz Üniversitesi'nin de hazır olmasını istedi. Doç. Dr. Nasır'ın da aralarında bulunduğu nakil ekibi, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla İzmir'e giderken, Prof. Ömer Özkan'ın çift kol ve çift bacak nakli için izin aldığına dair bir duyum aldı. Bunun üzerine Doç. Dr. Nasır, İzmir'e gittiğinde, bakanlığa bildirmeden donörden çift kolun yanı sıra çift bacağı da aldı. Ömer Özkan hemen bakanlığı arayarak, "Çift kol için izin verdiğinizi açıklamıştınız, bacaklar neden alındı?" diye isyan etti. Bakanlık bu arada Hacettepe'ye ulaşmaya çalıştı ancak operasyon başlamıştı. Doç. Dr. Nasır ve ekibinin, Şevket Çavdar isimli hastaya çift kol ve çift bacak nakli yaptığı medyadan duyuruldu.
http://www.memurlar.net/haber/219178/

herohamster' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
kaynağını verdiğin yerden aldığını düşünmüştüm ama orada da sadece Nakledilen iki kol ve baca geri alındı diye başlık vardı

Biraz haberleri izlersen veya internetten haber okursan bu başlığın ne anlama geldiğini anlarsın...bu sözü ben değil basına demeç veren tüm doktorlar söylüyor..
sataşma nedenini anlamadım, kibirli ve aşağılayıcı bir edayla cevap yazılmış.
haberin ilk halini burada okudum. haberde dinliyorum, haber sitelerini de takip ediyorum,
ama insanlık hali denen bişey var bahsedilen detayları o zaman okumamıştım,
şimdi siz çağdaşsınızda biz mağaradamıyız, siz forumun entel elit kesimini temsil ediyorsunuz sanırım
tabi canım ne olacak biz daha çok magazin haberlerini evlilik programlarını falan izlediğimziden nereden duyacağız değilmi.
kaldıkı burada iyi niyetli olarak yeterli detay vermediğin için yapılan haberden bu sonucun nasıl çıktığını sordum.
açtığı başlık kendisi açısından yanlış anlamalara neden oluyor. bazı arkadaşlarda direk bu yazdığına göre yorum yapmıştı . zaten ondan sonrada detayları yazdın hocam,
vede gördümki detayları yazmakla kalmayıp sataşma ihtiyacı da hissetmişsin.
niye hataları kabullenmeyip hep üste çıkıp aşağılama çabası içine gireriz anlamam.
her akşam dinledim haberleri o akşam dinlemedim belki, 7/24 kesintiz elektriğin olmadığı biryerdeyim belki, işim vardı, hastam vardı vs vs.
göremedim belki ve ilk gördüğüm senin yazdığın haberdi bu konu ile ilgili. ilk yazdığındanda o sonuç çıkmıyordu dediğim gibi sende bunun farkına varıp değiştirdin.
anlamıyorum sataşmak yerine evet haklısınız yeterince detay vermedim herkes detayları bilmiyor olabilir demek yerine,
böyle bir cevap, zaten verilen ilk iki cevap da aynı şekilde yanlış anlamış ne alakası var diye cevap yazmış.
YusufULUCANLAR' Alıntı:
celikumit' Alıntı:

Hocam Hacettepe Üniversitesinden bazı doktorlar basın toplantısında Akdeniz Üniversitesinden doktorlara ince bir gönderme de bulunmuşlardı. Bundan dolayı olsa gerek.
bunu demek zormuydu hocam

Kahraman olmaya çalıştılar, o insanın duygularıyla oynadılar, en sonunda da öldürdüler. Bizim ülkede insan hayatınna verilen değer bu işte. Tıpta amaç insanı yaşatmaktır şov uğruna öldürmek değil. Bu şerefsizler bunun hesabını vermeli. Öyle ya tutarsa diyerek iş yapmak yok, çocuk oyuncağı değil bu işler.

celikumit' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:
celikumit' Alıntı:

sataşma nedenini anlamadım, kibirli ve aşağılayıcı bir edayla cevap yazılmış.
haberin ilk halini burada okudum. haberde dinliyorum, haber sitelerini de takip ediyorum,
ama insanlık hali denen bişey var bahsedilen detayları o zaman okumamıştım,
şimdi siz çağdaşsınızda biz mağaradamıyız, siz forumun entel elit kesimini temsil ediyorsunuz sanırım
tabi canım ne olacak biz daha çok magazin haberlerini evlilik programlarını falan izlediğimziden nereden duyacağız değilmi.
kaldıkı burada iyi niyetli olarak yeterli detay vermediğin için yapılan haberden bu sonucun nasıl çıktığını sordum.
açtığı başlık kendisi açısından yanlış anlamalara neden oluyor. bazı arkadaşlarda direk bu yazdığına göre yorum yapmıştı . zaten ondan sonrada detayları yazdın hocam,
vede gördümki detayları yazmakla kalmayıp sataşma ihtiyacı da hissetmişsin.
niye hataları kabullenmeyip hep üste çıkıp aşağılama çabası içine gireriz anlamam.
her akşam dinledim haberleri o akşam dinlemedim belki, 7/24 kesintiz elektriğin olmadığı biryerdeyim belki, işim vardı, hastam vardı vs vs.
göremedim belki ve ilk gördüğüm senin yazdığın haberdi bu konu ile ilgili. ilk yazdığındanda o sonuç çıkmıyordu dediğim gibi sende bunun farkına varıp değiştirdin.
anlamıyorum sataşmak yerine evet haklısınız yeterince detay vermedim herkes detayları bilmiyor olabilir demek yerine,
böyle bir cevap, zaten verilen ilk iki cevap da aynı şekilde yanlış anlamış ne alakası var diye cevap yazmış.
YusufULUCANLAR' Alıntı:
celikumit' Alıntı:

Hocam Hacettepe Üniversitesinden bazı doktorlar basın toplantısında Akdeniz Üniversitesinden doktorlara ince bir gönderme de bulunmuşlardı. Bundan dolayı olsa gerek.
bunu demek zormuydu hocam

bence siz yorum yapmadan önce haberi okuyup ardından yorum yapsaydınız..benim açtığım başlık az bile gelir...o nakilleri yapıp bir kıskançlık uğruna insan öldüren doktorun yaptığı neresinden bakarsan iki ucu kirli değnek...

*cem62*' Alıntı:
bence siz yorum yapmadan önce haberi okuyup ardından yorum yapsaydınız..benim açtığım başlık az bile gelir...o nakilleri yapıp bir kıskançlık uğruna insan öldüren doktorun yaptığı neresinden bakarsan iki ucu kirli değnek...
hocam bi kusura bakma demek yerine hala üste çıkmaya çalışıyorsun,
o haberin ilk halini unuttun herhalde, şu anki hali detaylı başlık dahi değişmiş,
o ilk açtığın haberi ben tekrar hatırlatayım

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesinde çift kol ve çift bacak nakli yapılan, dün sol bacağı alınan Şevket Çavdar'ın nakledilen diğer uzuvları da alındı.

Alınan bilgiye göre, vücudun kalp dolaşım ve kan sisteminin nakledilen uzuvları idame ettirememesi nedeniyle operasyon yapılarak iki kol ve sağ bacak da alındı.

Çavdar'ın tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, yüz nakli olan Cengiz Gül'ün de sağlık durumunun iyi olduğu ve yarın uyandırılmasının planlandığı belirtildi.
yazdığın sadece buydu ve kaynak da
http://www.memurlar.net/haber/218767/
senin başlığın ise
bu hocam,
burası konu daha yeni iken sadece bunu okuyan biri ne anlar,
olayı çarpıtıp haklı çıkma çabasındasın,
haberi kaç defa editlemişsin son halinden bahsediyorsun bana tekrar söylüyorum yorumların haberi ilk attığın hali ile ilgilidir.
ben özür dilerim hocam siz bu forumun eliti olarak daima haklısınız
burada hacettepe doktorlarını savunmuyorum zaten

Geri