Hacamat yaptıranlar?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar hacamat yaptırmayı düşünüyorum , daha önce yaptrıpta faydasını gören oldu mu? hem sünnet olduğu için hem de sağlık açısından bu ay ay iyi bir klinikte baş,sırt ve bacaklardan yaptırmayı düşünüyorum da :shock:

hacamat olmadım, ancak sağlık için vermedim, sünnet üzre hacamat yapan yoktur diye..
hadislerdeki tavsiye Kesinlikle Cumartesi ve Çarşamba günleri vücuttan kan akıtmayın. Özellikle ameliyet olcaklar dikkat etmeli.

hadis değil ancak dini kaynaktan;
Hicri ayların 15 'in sonra 29 una kadar verebilir erkek.
Çünkü kadının hem muayyen vakitleri vardır hem de 1-15ine kadar kadının vücut ve kanı hızlıdır. Vücut sıcaklığı artıp, bittikten sonra kadın yavaşlar.
Erkek ise 15-29arası hızlıdır. Farklı tarihlerde boşa şifa aramasın.

Hadislerde ise; hicri ayın 17sinde özellikle salıya getirmek biiznillah şifadır. çocuğun erkek olması için de tavsiye edilir. Neyse farklı mevzulara dalmayalım. Şifa bulursun inşallah. Şakaklardan kan aldırmak baş ağrısına bire bir. Yine şifa için 2 kürek arasından da alınabilir, bildiklerim bu kadar. Antepli köylerinde çocuğun sırtı kaşınmasın, dabaz olmasın diye sırttan jilet attıklarını, çok kez gördüm.

aynenbadi' Alıntı:
Arkadaşlar hacamat yaptırmayı düşünüyorum , daha önce yaptrıpta faydasını gören oldu mu? hem sünnet olduğu için hem de sağlık açısından bu ay ay iyi bir klinikte baş,sırt ve bacaklardan yaptırmayı düşünüyorum da :shock:

Ben sünnet olduğu için ve önleyici tedavi amaçlı yaptırmıştım. İşin ehline yaptırdıktan sonra sıkıntısız bir olay. Pıhtılaşmış kanların alındığını gördükten sonra ara ara yaptırmak gerek diye düşünüyorum. Ayrıca hacamat yaptırıp da faydasını görenleri çokça duymak içten bile değil.

aynenbadi' Alıntı:

Senede iki defa oluyorum hocam, faydasını muhakkak görüyorum. Özellikle bilgisayarcıların sırt ve belden olmasını tavsiye ediyorum. Tek seferde 8 yerden yaptırıyorum sinir stres birşey kalmıyor. Uyulması gerekenleri hacamat yaptıracağınız yer size anlatır zaten. Hayvansal gıda ve cinsel aktivitelerden 2+2 gün uzak duruyorsunuz. Olduktan sonrada bal şerbeti yada el yapımı sirke bulursanız daha iyi olur içiyorsunuz bütün damarları açıyor. Selametle.

Açıklamalarınız için tşk. arkadaşlar. faydalarını okuduğumdan dolayı yaptırmayı düşünüyorum.
peki aynı anda hem sırt hem kafadan olabilir miyim? bide kalan izler kaç güne geçiyor?

mse' Alıntı:
hacamat olmadım, ancak sağlık için vermedim, sünnet üzre hacamat yapan yoktur diye..
hadislerdeki tavsiye Kesinlikle Cumartesi ve Çarşamba günleri vücuttan kan akıtmayın. Özellikle ameliyet olcaklar dikkat etmeli.

hadis değil ancak dini kaynaktan;
Hicri ayların 15 'in sonra 29 una kadar verebilir erkek.
Çünkü kadının hem muayyen vakitleri vardır hem de 1-15ine kadar kadının vücut ve kanı hızlıdır. Vücut sıcaklığı artıp, bittikten sonra kadın yavaşlar.
Erkek ise 15-29arası hızlıdır. Farklı tarihlerde boşa şifa aramasın.

Hadislerde ise; hicri ayın 17sinde özellikle salıya getirmek biiznillah şifadır. çocuğun erkek olması için de tavsiye edilir. Neyse farklı mevzulara dalmayalım. Şifa bulursun inşallah. Şakaklardan kan aldırmak baş ağrısına bire bir. Yine şifa için 2 kürek arasından da alınabilir, bildiklerim bu kadar. Antepli köylerinde çocuğun sırtı kaşınmasın, dabaz olmasın diye sırttan jilet attıklarını, çok kez gördüm.
Çocuğun erkek olması için tavsiye edilir demişsiniz ya hocam, ben başka bir noktaya değineceğim, peki kız olması için ne tavsiye edilir?

bende başka boyut kazandırayım faydalı olduğunu bende duydum ama işin ehlini nerden bulacaz ben bi türlü güvenemiyorum bulduklarıma yada bulduklarımızın işin ehli olduğunu nasıl anlayacaz ?

geçen sene yaptırdım, ama kansız kaldım, bayanlara tavsiyem kansızlık sorununuz varsa yaptırmayınız, çünkü benden belki 1 kilo kan akıttılar, bayılıyodum ama, ehline yaptırınız, :?

bende hacamat niyetiyle kızılaya düzenli kann veriyorum yılda 4 kez. hacamat merkezlerinin yaygın olmaması ve işin ehli kişi konusunda tereddüterim var.hacamatın orjinalı kafadadan enseden yaptırılanı diye biliyorum.üzerinizdeki büyüyü bile atıyormuşsunuz bu yolla.hadis okumuştum.

delphe01' Alıntı:
bende hacamat niyetiyle kızılaya düzenli kann veriyorum yılda 4 kez. hacamat merkezlerinin yaygın olmaması ve işin ehli kişi konusunda tereddüterim var.hacamatın orjinalı kafadadan enseden yaptırılanı diye biliyorum.üzerinizdeki büyüyü bile atıyormuşsunuz bu yolla.hadis okumuştum.
hocam kızılayda verdiğiniz kan atar damar ve toplar damar lar da akan kan, ama hacamat ta kılcal damarlarda ki pis kanı veriyorsunuz.
Bi doktor arkadaşın güzel bi örneği vardı : atar damarları otobanlara, toplar damarları caddelere benzetirsek kılcal damarları ara sokoklara benzetmeliyiz.. ara sokoklarda araçların rahat hareket etmesi için park yapan otoları kaldırmak lazım demişti:)
İşte bu yüzden kılcal damarlarda k pis kanın aldırılması diğerine göre çok faydalıymış..
Bu arada seansı mı 100 t? 1 seans da kaç kupa yapılıyor?vücudun her noktasına yatırabiliyor muyuz?

benimkisi kötünün iyisi niyetiyle yaptırmak.yorumuda da dediğim gibi en etkili hacamat enseden yapılanı

aynenbadi' Alıntı:
Hocam ben daha önce baş ve sırt bölgeme yaptırdım. Kendimi daha iyi hissediyordum o ara. Uyku problemim çözüldü. Bir de görenler yüzüne can gelmiş renk gelmiş gibi yorumlar yapıyordu. Bu tepkileri o ara sık aldım. Fiyat konusunda farklı uygulamalar var .

Arkadaşlar hacamat konusunda bildiklerimi paylaşayım.
Tanışma aşamasında arkadaşlar tavsiye etti sonra araştırdım baktım sıfır tehlike var ve denemekten birşey çıkmaz dedim. Babamın iki ayak bileğinde de şişliik vardı ve yaklaşık bir sene çekti çok doktora götürdük herkes birşeyin yok dedi ama adam yürüme yürüyemiyordu baba gel dedim hacamat diye bir olaya var ve iyi geldiği söylenüyor dedim. Babam geldi ve ilk hacamatımızı yaptırdık. İyi geldiğini ama tam geçmediğini söyleyince ikinci defa yaptırdık. sonra geçtiğini söyledi ve düzgün yürümeye başladı bana benzer bir olayı arkadaşım anlatmıştı pek inanmamıştım ama babamda görünce inandım. Yalnız babam şimdi neredeyse 3 ayda bir hacamat yaptırıyor. yaptırdık geçti diye bir şey yok. birde her şeye iyi gelecek diye bir şeyde yoktur Allah hepinize şifa versin.

Fiyatına gelince bardağı 7,5 TL den 15 TL ye kadar çıkıyor kaç bardak isterseniz ona göre.

ben yaptırdım. işin ehli bir sağlıkçı abimiz ile 4 arkadaşım evime geldiler.
işin özü dış etkenlere bağlı olarak damarlardan sızan ve deri altında ve organların aralarında biriken, kan sıvısının çekilerek alınmasıdır.
bu aralarda toplanan ve atılamayan kan pıhtısı, kalıntısı :
- sızı, ağrıma, yorgunluk, hayat kalitesinde düşüklük gibi sorunlara sebep olduğundan.

ara ara dönemsel olarak hacamat ile alınmalıdır. ayrıca işin ehli olmalıdır.

bana gelince,
işlemin sonrasında ve sabah bir hafiflik ve zindelik, yemek yeme isteği ile uyandım.
tabi 1 hafta sonra yaşam şartları ve vucut yaşına göre tekrar aynı doku boşluklarını doldurmakta ve organlar arasındaki kan birikmesi gibi durumlar yeniden oluşmaktadır.

yani kesin çözüm değildir. rahatlama ve zindelik için yaptırılmalıdır.

kalelibilişim' Alıntı:
Kızılaya kan vermek de aynı faydayı sağlar mı?

Hocam ben Kızılaya devamlı kan veriyorum. Kendime hiç hacamat yaptırmadım bu durum biraz farklı.
1. si bölgesel yapılıyor Kan verirken böle bir durum yok,
2. si kızılay şeker hastasından kan almıyor ama buradaki miktar az olduğu ve zarar vermediği için sıkıntı olmuyor.

Kan vermek sağlıktır bence herkes kan vermeli ama bu olay daha ziyade sağlıksız insanların başvurduğu bir tedavi yöntemi. Veya sağlıklı insanların sünnet olarak senede bir kez yaptıkları bir uygulama.

Her yıl iki defa hacamat yaptırıyorum. Sonbaharın başında ve ilkbaharın sonunda.
Sabah aç karnına sünnet günlerinde hacamat yaptırıyorum.
Hacamattan sonra ufak tefek atıştırmalarla derse bile giriyorum.

Çocuklarımda özellikle astım ve alerji rahatsızlıklarında modern tıptan yarar göremedim.
Yıllarca ilaç (antibiyotik ve ağıza sıkılan sprey) kullanmamıza rağmen en küçük bir ilerleme dahi olmadı.
Ama hacamat ve çocuklarım için kullandığım doğal bir yağdan sonra Allah'a şükür alerjik astımı geçti çocuklarımın...

Geri