Habere göre:Kodlama dersi İlkokulda seçmeli Lisede ZORUNLU

Kodla Büyü
Re: Kodlama dersi geldi.İlkokul seçmeli Lise ZORUNLU

Liselerde zorunlu yaklaşımının sebebi verilen tabletler olabilir
Tabi öyle bir uygulama olması lazım
Tabletlerde böyle bir uygulama varsa olabilir gibi

erencan' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
erencan' Alıntı:
http://www.mebogretmen.net/bakan-avci-kodlama-dersini-verecek-olan-bransi-acikladi-18148h.htm

Bizim branş verecekmiş ve ilkokullarda seçmeli liselerde zorunlu olacakmış
Arkadaşlar, gözünüzü seveyim şöyle başlıklarla konu açmaktan vazgeçin... Geldiği kesin değil. Kaynak yok... Başlıl "geldi" ve "ZORUNLU" ifadeleriyle açılıyor. Yapmayın böyle... Yok eğer bbnet google adsense gibi hit yapan başlıklara ücret ödemeye başladıysa bizde bilelim. :lol: Bu cevabım içinde bana kızmayın... Büyük bir iştahla başlığı açıp hayal kırıklığına uğramaktan bıktım artık...
Bilmiyor musun sayın hocam buradaki başlık görüntülenme sayısıx0,5 saat ek ders olarak hesaba yatıyor

Yapma gözünü seveyim böyle sert yaklaşımlara gerek yok
Haberde canlı yayında açıkladı diyor ve "....... verilecek olan kodlama dersi....." diyor buradan ne anlam çıkıyor sence? VERİLECEK OLAN kodlama dersinden bahsediyor. Adamın kendi açıklaması bu ben yorum falan yapmadım
Ha dersenki bu haberi yapanlar bariz YALAN söylüyorona birşey diyemem valla
Hani beklerim bile :(
Hocam, orası resmi bağlantıları belli olmayan bir haber sitesi onların hit amaçlı v.s. yaptığı haberleri maddi kaygı kaynaklı anlarım, anlayışla karşılarım. Ancak, burası bir forum sitesi... Paylaşım üzerine kurulu... Ve üslubum sizin ifade ettiğiniz kadar sert filanda değildi... Öyle olsa tutupta oraya "smile" yerleştirmez, espriye vurmazdım... "Yorum falan yapmadım" diyorsunuz ancak benim tepkim zaten sizin başlığınıza... Şimdi, belki de doğru düzgün anlatamadığım için daha açık yazıyorum...

Kodlama dersi geldi.
Hocam, resmi olarak dersin geldiğine dair herhangi bir kaynak paylaşabilirmisiniz??? Çünkü; ben dahil birçok arkadaş bu başlığa o beklenti ile tıkladı...

İlkokul seçmeli Lise ZORUNLU
TTKB çizelgelerinin herhangi birisinde hali hazırdaki BT dersleri haricinde bu derslerin yer aldığını belirten çizelgeyi yayınlayabilirmisiniz???

Sanırım anlaşıldı... Başlık ile içerik tamamen farklı... Yoksa benim derdim içerikteki sitenin yaptığı haber, ne anlaşılacağı v.s. değil... Başlık kesinleşmiş bir şey varmış edasıyla açılmış durumda... Ki malumunuz ne yazık ki ülkemizde resmi prosedür düsturudur: "Söz havada kalır."
Saygılarımla...

"Eğitim Bakanı Nabi Avcı canlı yayında açıklamalarda bulundu" yazıyor hocam , "edindiğimiz bazı bilgilere göre bu ders şöyle şöyle olacakmış" demiyor
"... verilecek olan Kodlama dersi ilkokullarda seçmeli liselerde zorunlu olacak ve bu dersi bil.tek.öğret. verecek." demiş
bu açıklamaya göre bu ders gelmiş olamalı değil mi hocam? başka anlamlar çıkabilir mi sence?
bakan diyor bunu ben demiyiorum
ben resmi yazı geldi yazmadım yazıda sadece haberi yayınladım,

bak bir link daha
http://www.kpsscafe.com.tr/kpss-haberle ... 45030.html

haberde
"Öğretmen Atamalarında Son Dakika! - Bilişim Öğretmenlerine 5 Bin Kadro! Bakan Nabi Avcı açıklamasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine umut verdi. Bakan Nabi Avcı konuşmasında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenlerine özellikle vurgu yaptı. Kodlama derslerini olması gerektiği gibi Bilişim Teknolojileri öğretmenleri verecek. 01 Ağustos 2015 Cumartesi 21:58

" yazıyor

devamında
"Bakan Nabi Avcı açıklamasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine umut verdi. Bakan Nabi Avcı konuşmasında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenlerine özellikle vurgu yaptı. Kodlama derslerini olması gerektiği gibi Bilişim Teknolojileri öğretmenleri verecek. Bakan Avcı'nın Açıklamaları Öğretmenleri Umutlandırdı Dün gece deşifre programına katılan Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, Öğretmen atamaları ile de ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Avcı Ağustos'ta 37 Bin Öğretmen ataması yapılacağını bunun da Öğretmen ihtyaçlarına göre branşlara dağıtılacağını söyledi. Bakan Avcı Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri'nden de bahsederek özellikle Fatih projesinden dolayı Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri istihdamına değindi. Bu durum Atama bekleyen Bilişim Öğretmenlerini mutlu etti. -Daha önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kodlama dersiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'na resmi teklifte bulunulduğunu söylemişti. Dun Bakan Avcı Kodlama dersi ile de ilgili bilgi vererek KODLAMA dersini Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin vereceğini söyledi. Tüm açıklamalar göz önüne alındığında Ağustos Öğretmen Atamalarında en şanslı branşın Bilişim Teknolojileri olduğunu söylemek mümkündür... 5000 Bilişim Teknolojisi Öğretmeni Ataması Yapılabilir Ağustos Öğretmen Atamalarında ders saatlerindeki değişiklik ve Fatih projesinden kaynaklı Bilişim Öğretmeni istihdamı da düşünülürek en az 5 Bin Bilişim Teknolojisi Öğretmeninin atamasının yapılması düşünülüyor.

" yazıyor

eğer ben bakan Fikri Işık tarafından öneri olarak sunulan projeden bahsedip "kodlama dersi geldi" deseydim haklısın ama M.E.Bakanı Nabi Avcı nın canlı yayında dediklerinden bahsediyorum

YOKSA ELBETTE BENDE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNDE YER ALMADAN hatta o derse girmeden inanmam artık
Bakanın açıklamasına göre "evet bu ders geldi" amaaa yarın dediğini unutan bir bakanlık çizgisi izlerse veya başa dönelim "dedikleri farklı şekilde medyaya yansımışsa" buna benim ekleyeceğim hiçbir şey olamaz maalesef çünkü her şey göz önünde

"sert yaklaşım" derken olayı para ile ilişkilendirmenizi kastetmiştim , bunlara gerek yok demek istedim ben
Kıracak veya kırılacak bir şey yok ortada
ben dedikodu yayınlamam ama haberde "canlı yayında açıkladı" ve açıklamada ".....verilecek olan kodlama dersini bil.tek.öğrt. verecek" yazılarını görünce kesinleşmese bunlar söylenmez herhalde fikrinde paylaşma gereği duydum
Umarım gerçekleşir ve hepimiz için ayrıca gencecik çocukların geleceğinde bir ışık oluşturmak için bir adım atılmış olur

İlk sayfada paylaştım videoyu

Adamın ağzından da lisede zorunlu lafı çıkmıyor. Seçmeli olacak ama seçmeli de olsa zorunlu da olsa bilişim teknolojileri öğretmenleri verecek diyor.

Re: Habere göre:Kodlama dersi geldi.İlkokul seçmeli Lise ZORUNLU

başlığı "habere göre..." şeklinde değiştirdim :) :(

Meslek lisesinde çarpim tablosunu bilmeyen ögrencilere yazilim öğretirken çok zorlanmıştım. Yazılım için matematiksel zekası yüksek öğrencilere ihtiyaç var. Genel liselerde zorunlu olur inşallah.

Geri