Haber Manşet sistemi

Kodla Büyü
merhabalar... öncelikle paylaşım için teşekkür ediyorum.Çok yararlı bir paylaşım. şimdi karşılaştığım sorunu sizlere sormak istiyor ve yardımlarınızı bekliyorum.

ben bu haber manşeti siteme ekledim. ve güzel çalışıyor. fakat benim istediğim bu haberin üstüne gelip tıkladığımda istediğim sayfa açılmasını istiyorum, yani link veremiyorum.acaba bu sadece Html ile yaptığım site olduğundan mı? bu arada yukarıda bir arkadaşın okul web sitesinde bunu yapmış tıklayınca istediği sayfayı açtırmış. muzyonur arkadaşın yaptığı site şu http://www.muzeyyencokdegerli.meb.k12.tr/
bana bu konuda yardımcı olabilirsseniz çok memnun olurum...

şimdiden teşekküler...

Torneo_hsn' Alıntı:
merhabalar... öncelikle paylaşım için teşekkür ediyorum.Çok yararlı bir paylaşım. şimdi karşılaştığım sorunu sizlere sormak istiyor ve yardımlarınızı bekliyorum.

ben bu haber manşeti siteme ekledim. ve güzel çalışıyor. fakat benim istediğim bu haberin üstüne gelip tıkladığımda istediğim sayfa açılmasını istiyorum, yani link veremiyorum.acaba bu sadece Html ile yaptığım site olduğundan mı? bu arada yukarıda bir arkadaşın okul web sitesinde bunu yapmış tıklayınca istediği sayfayı açtırmış. muzyonur arkadaşın yaptığı site şu http://www.muzeyyencokdegerli.meb.k12.tr/
bana bu konuda yardımcı olabilirsseniz çok memnun olurum...

şimdiden teşekküler...

Xml dosyasının içinde url taglarının arasına şu şekilde yazarsan açılır. Örnek Haber1.html gibi... Kolay gelsin
<url><![CDATA[haber1.html]]></url>

Teşekkürler hocam, fla dosyasınıda paylaşmanız mümkün mü?

rusensahin' Alıntı:
Xml dosyasının içinde url taglarının arasına şu şekilde yazarsan açılır. Örnek Haber1.html gibi... Kolay gelsin
<url><![CDATA[haber1.html]]></url>

ilgin için teşekkürler. resmin üzerine tıkladığımda yine bişey olmuyor. herhalde ben beceremedim.sinirlendim yaw...
herhangi bir sayfa açılmıyor... hata da vermiyor... deli oldum yaw... :)

Re: Taraf Gazetesi Haber Manşet sistemi

muzyonur' Alıntı:
haber scripti konusundanda alakasız bir şekilde siyasete bağlamışlar ya tebrik ederim. bende sabahtan akşama kadar haberleri takip ediyorum ama ruhsal sağlığım bu kadar bozuk değil. :)
ben 2 ay öncesinde okul siteme eklemiştim. yakıştı sanırım.

http://www.muzeyyencokdegerli.meb.k12.tr/
hocam sitenizde sağ tarafta yer alan yeşil zemini mor renkle değiştirmişsisniz bunu nasıl yaptığınızı paylaşabilirmisiniz ben de farklı renkte yapmak istiyorum da. şimdiden teşekkürler.

hocam gerçekten ellerine sağlık kaç günlerdir inanın kaç günlerdir bu şekilde bir haber scripti arıyordum "başı ağrıyana ağrı kesici" gibi geldi.YANLIZ SİZDEN BİR RİCAM VAR SWF NİN FLA SINI DA YAYINLAMANIZ.DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİM YERLER VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

fla dosyasını göndermek mumkun olmadı herhalde. şansımızı bir daha denesek mi?

ya arkadaşlar ben bunu siteme iframe olarak ekledim. fakat haberlere köprü veremedim bir türlü. xml dosyası üzerinde ne gibi bir değişiklik yapmam lazım. lütfen bana yardımcı olabilir misiniz???

hocam içimi okuyosun sanırım. tam da aradığım şeydi. El alışkanlığı önce bilgisayarbilişime bir girip haberler bakayım dedim, nasip burdaymış işte. Allah razı olsun

ackheron' Alıntı:
ya arkadaşlar ben bunu siteme iframe olarak ekledim. fakat haberlere köprü veremedim bir türlü. xml dosyası üzerinde ne gibi bir değişiklik yapmam lazım. lütfen bana yardımcı olabilir misiniz???
:(

ackheron' Alıntı:
aynı sorun benim içinde geçerli :(

ben yorum yazdıktan sonraki mesajlardan haberdar olamadım fakat az önce özelden bir arkdaş sorunca farkettim.
size ekli dosya ile FLA dosyasını gönderiyorum. flash ile açtıktan sonra timelinenın sonlarına doğru geldiğinizde rengini değiştirmeniz gereken sağ taraftaki butonu görürsünüz.üzerine 3-4 defa tıklamak suretiyle jpg halini bulup o resmi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.biraz anlatım kötü gibi oldu ama biraz flash tan anlayan birazda kurcalayarak halleder renk değiştirme işini.

size sitemdeki mansetler.xml dosyasının içeriğinin en son halinide gönderiyorum aşağıda
<?xml version='1.0' encoding='ISO-8859-9'?><gallery>

<globals
currentitem="0" timer="15" radius="5"
imagewidth="400" imageheight="300"
/>

<item>
<name>Düzen Kuşağı Sergisi</name>
<description>Sanat</description>
<title>DÜZEN KUŞAĞI SERGİSİ</title>
<content>22 Aralık 2009 tarihinde 6. 7. ve 8. sınıfların düzen kuşağına ait çalışmaları sergilendi.Film ve resimler için tıklayınız.</content>
<image>fotoraflar/sergi.jpg</image>
<url>egitim/teknolojivetasarim/sergiduzenkusagi.html</url>
<target>yeni</target>
</item>

<item>
<name>Yerli Malı Haftası</name>
<description>kutlama</description>
<title>YERLİ MALI HAFTASI</title>
<content>6-A Sınıfının yerli malı haftası etkinliği</content>
<image>fotoraflar/6ayerli.jpg</image>
<url>haberler/6ayerlimali.html</url>
<target>yeni</target>
</item>

<item>
<name>Hakem Heyeti Ziyareti</name>
<description>Yaşam</description>
<title>HAKEM HEYETİNE YAPILAN ZİYARET</title>
<content>Tüketici Sorunları Hakem Heyeti' ne yapılan ziyaret ve öğrencimiz Hilal KILIÇARSLAN' ın izlenimleri</content>
<image>fotoraflar/hakem1.jpg</image>
<url>egitim/kulubetkinlikleri/bilinclituketici/hakemheyeti.html</url>
<target>yeni</target>
</item>

<item>
<name>Teknoloji Ve Tasarım</name>
<description>Dünya</description>
<title>Türk Patent Enstitüsü Teşekkür Belgesi</title>
<content>Teknoloji ve Tasarım Dersi’nde Düzen Kuşağı’a ait öğrenci çalışmaları Türk Patent Enstitüsü’ne gönderilmiş olup aynı kurum tarafından teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin resimleri ve etkinlikleri</content>
<image>fotoraflar/tektas.swf</image>
<url>haberler/3tektas.html</url>
<target>yeni</target>
</item>

<item>
<name>Yardımlaşma Örneği</name>
<description></description>
<title>OKULUMUZDAN YARDIMLAŞMA ÖRNEĞİ</title>
<content>Okulumuz öğrencileri Başıbüyüklü Köyü İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrencilere yardımda bulundu.</content>
<image>fotoraflar/okulyardim.jpg</image>
<url>haberler/2okulumuzunyardimi.html</url>
<target>yeni</target>
</item>

</gallery>

yukarda target kısımlarında "yeni" diye bir isim görüyorsunuz. bu benim anasayfamın içindeki iframe nin ismi.
isteyen başka bir yeni sayfada açmak isterse _blank yazar. veya diğer hedef belirtme şekillerini kullanır.

Ekli dosyalar

• manset_haber.rar
    368.7 KB · Görüntüleme: 352
Geri