.h264 uzantılı videoları izleme - ÇÖZÜLDÜ

Kodla Büyü

mdio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir süredir .h264 uzantılı videoları nasıl izleyebileceğimi ve ileri geri videoda nasıl istediğim anı izleyebileceğimi araştırıyordum. Sonunda çözümü şu şekilde buldum :

1 - K-lite Codec Pack'in son sürümünü kurun. Ben kurulum yaparken oynatıcı seçim sayfasında Windows Media Player ve Windows Media Player (64 bit) ikisini de seçtim. Sonraki sayfada "select all video" ve " select all audio" seçeneklerini de seçtim.
2 - Aşağıdaki adresten MKVToolNix isimli programı indirin, Ücretsizdir, kurulumun ilk ekranında Dil seçimini Çekceden İngilizceye almayı unutmayın. Ancak programın açıldığında Türkçe olduğunu göreceksiniz.

http://www.fosshub.com/MKVToolNix.html

3 - Programa bilgisayarınızdaki .h264 uzantılı dosyayı ekleyin ve en alttaki "Çoklamayı Başlat" düğmesine tıklatın.
4 - Videonuz .mkv uzantısı ile masaüstüne kaydolacaktır.

29 MB'lık .h264 uzantılı video, MKVToolNix 32 MB ve .mkv olarak çevrildi.

Aslında MKVToolNix programını kullanmadan önce Windows Media Player ile .h264 uzantılı dosyaları izleyebilmiştim, ancak videoları ileri geri alamıyordum. 15 dakikalık kaydın hepsini izlemek zorunda kalmıştım. MKVToolNix ile dosyayı .mkv 'ye çevirdiğiniz için sorun kalmayacak ve hem WMPlayer ile izleyip, hem de ileri geri alarak istediğiniz andaki görüntüyü izleyebileceksiniz.

Arkadaşlar kamera görüntülerini kaydederken dikkat edin kayıt sekmesinde .h264 uzantısının yanında avi uzantısıda var. Çoğu kimse dikkat emiyor direk kaydete basınca h264 olarak kayıt ediyor. Buda işleri zorlaştırıyor.

Geri