Güvenlik Kartından Anlayan?

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hocalarım güvenlik kartıyla korunan bir bilgisayara format atacağım. Bilgisayar açıldığında CTRL+HOME ile menüye giriyormuşuz. Menüye girip yazılımı kaldır butonuna basınca güvenlik kartı devre dışı olur mu? Yoksa yazılımı kaldırmayıp menüden C sürücüsünün korumasını mı kaldıracağız? Yoksa Önce C sürücüsü, sonra yazılım mı kaldırılacak?

Hocam önce ctrl+home a gir. yazılımı kaldır. daha sonra bilgisayar kapanacak. ondan sonra da kartı kaldır.
bilgisayar formata hazırdır.

hocam format cd nin geri yükleme cdsi ise format attıktan sonra yeniden hızlı yükleden yükleyebilirsin ama yok kendi geri yükleme cd si değilse internetten güvenlik kartının sürücüsünü bul sitede güvenlik kartı sürücüleri mevcut...kolay gelsin...

Ben format atarken veri değiştirmeyi etkin hale getirip öyle attım şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ctrl + Home yöntemiyle koruma kapatıp format attıldığında korumayı tekrar aktif edince format öncesi hale dönüyordu. Bu yüzden açılışta F klavyede Ctrl+G , Q klavyede Ctrl + W tuşuna basarak data değiştirmeyi aktif hale getirip o şekilde format attım. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Not : Bu yöntemde format sırasında bilgisayarın her açılışında F klavyede Ctrl+G , Q klavyede Ctrl + W tuşlarına basmanız gerekmektedir. Umarım işinize yarar.

Ben usb imajdan yüklüyorum. açılışta Ctrl+home ile C nin korumasını iptal ediyorum. kurduğum imajda güvenlik kartı kurulu değil. kurulum bitince güvenlik kartını tekrar kuruyorum. 22 bilgisayarda böyle denedim bir sorun yaşamadım.

Hocalarım bilgi için teşekkürler. Bende Telekom'un 2007de oluşturduğu bir imaj dvd'si var. Onu kuracağım bilgisayarlara. Kasaları hiç açıp güvenlik kartını sökmeye gerek yok, bunu doğru anlamış mıyım? Ayrıca önce C'nin koruması kalkıp sonra mı yazılımı kaldıracağız. Yoksa C ve D korunur durumdayken direkt yazılımı kaldırsak bu yetiyor mu?

ben yukarda sayılanların hiç birini yapmadım.direk güvenlik kartını çıkarıp format attım.herhangi bir sorun olur mu acaba.şimdiye kadar sorun yaşamadım ama inş bundan sonra da yaşamam...

Geri