Güvenlik Kartı YArdım..

Kodla Büyü

ScReAm_

Site Gezgini
Merhaba Ben Yeni MEslektasınızım.. Yeni Gelen Müfredatla birlikte gelen cderi pclere yüklemek istiyorum ama her acılıp kapanmada tüm veriler siliniyor bunu engellemem icin ne yapmalıyım..yardımlarınız icin ts ederim..

bt sınıfınızdaki bilgisayarların markasını yada kullanılan güvenlik kartlarını yazarsanız daha anlaşılır olur

sanırım ctrl+g idi. pc yi açarken basacaksın. şifre isteyecektir. 12345 olabilir. yada başka birşey. şifreyi girdikten sonra güvenlik kartını iptal etmiş olacaksın hocam. ama güvenlik kartı sadece c partitionu için geçerli. d partitionuna yükleme yapabilirsin diye biliyorum.

vestel pcler ama güvenlik kartının markasını bilmiyorum okula gidince daha acıklayıcı bilgi veririm hocam.. simdi pc acılma anında basıyorum sifreyi girincee herseyi yükledikden sonraa tekrar pc yi yeniden baslattıgımda hersey eski haline donecekmi yani güvenlik kartı devreye girecekmi cünkü ogrenci pclerine su etkinlik cdlerini eklicem de o yüzden diyorum..

pc ler vestel sie şifreler yanılmıyorsam 12345678 açılışta güvenlik kartı programı arayüzü göründüğünde ctrl +home şifreyi yazdıktan sonra hangi sürücülerde koruma kladıracağını belirlersin, istediğin programı yükledikten sonra kartı yine aynı şekilde etkin hale getireceksin

ScReAm_' Alıntı:
yarın deneyeyim KILIÇARSLAN hocamyapamazsam yine basınızı agrıtıtım tskler hepinizeee :D :D
o halde yarın gelirken bir kaç gripinde getirmelisin :roll: şaka bir yana tabiki yardımcı olunulur, sana yardımcı olabilecek mutlaka birileri olur forumda

Bilgisayar açılırken Ctrl+ Fklavyede G, Qklavyede Wye basıyorsunuz. sonra şifre 12345678 giriyorsunuz.güvenlik kartı devre dışı kalıyor...

vestel pc şifreleri için birşey diyemiyeceğim ama exper pc lerde açılışta ctrl+home tuşlarına basarak güvenlik kardı arayüzüne ulaşabilir ve korumayı kaldırabilirsin. şifre arkadaşların dediği gibi 12345678.
eğer vestellerde de jonior şerif güvenlik kartları varsa aynı işlem geçerlidir...

ScReAm_' Alıntı:
Merhaba Ben Yeni MEslektasınızım.. Yeni Gelen Müfredatla birlikte gelen cderi pclere yüklemek istiyorum ama her acılıp kapanmada tüm veriler siliniyor bunu engellemem icin ne yapmalıyım..yardımlarınız icin ts ederim..

Sayın öğretmenim.
PC'leriniz Vestel olduğuna göre klavyeleriniz de F klavyedir. C veya D harddisklerinizin güvenlik kartıyla koruma altında olup olmadığını anlamak için şunları yapabilirsiniz.
- Bilgisayarı başlattığınızda güvenlik kartı ile ilgili pencere ekrana geldiğinde Ctrl + Home tuşlarına basıyorsunuz.
- Gelen şifre giriş ekranında, eğer değiştirmediyseniz fabrika ayrı şifre olan 12345678 yazarak Enter tuşuna basıyorsunuz.
-Çıkan pencerede C ve D harddisklerinin karşısındaki kutucukların seçili olup olmadığına bakınız. Varsayılan olarak C seçilidir. Yani korumalıdır. D korumalı değildir.
- C'deki korumayı kaldırmak için Tab tuşuna basarak C satırını seçili hale getiriyorsunuz.
- Klavyeden boşluk tuşuna bir kez basarak C'deki çentiği (korumayı) kaldırmış oluyorsunuz.
- Penceredeki TAMAM butonuna gelinceye kadar klavyeden TAB tuşuna bir kaç defa basıyorsunuz.
-Enter tuşuna basarak onaylıyorsunuz.
- Bilgisayar yeniden başladığında artık C korumalı değildir. İstediğiniz sayıda programı yükleyebilirsiniz.
- Bundan sonra bilgisayarı her açtığınızda C korumalı olmayacaktır.
- Programları yükleme işi bittiğinde, yukarıdaki işlemleri yeniden yaptığınızda (TAB ile C'nin üzerine gelip klavyeden boşluk tuşuna bastığınızda) C tekrar korumalı olacaktır.
- Yukarıda anlatıığım işlemler birden fazla programı yüklemek ve bilgisayarı bir kaç defa yeniden başlatmak gerektiği zaman uygun bir yoldur.
- Eğer sadece bir program yükleyecekseniz o zaman bilgisayar açılıdığında güvenlik kartı penceresi ekrandayken Klavyeden CTRL + G tuşlarına basıyorsunuz. (F klavye için). Bu tuş kombinasyonu C'yi sadece bir kerelik açılış için korumasız bırakır. Sonraki açılışlarda bir müdahalede bulunmazsanız C yine korumalı açılır.

Öğretmenim, bilgisayarlarınız garanti kapsamındaysa 444 0 346 numarayı arayarak bilgisayarlarla ilgili her türlü teknik desteği canlı olarak alabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

İyi çalışmalar.

-----------------------------------

Güvenlik kartı

O iş aslında çok kolay bilgisayar açılırken bir kaç defa home tuşuna basın. Arkasından şifre olarak 12345678 girin. Karşınıza mavi ekranda radix protector başlığıyla msdos'a benzer ekran çıkar.İlk defa açılıyorsa güvenlik kartının modu kurtarma modudur. Yapmanız gereken bunu serbest açılış moduna getirmektir.

Ayrıca tavsiyem güvenlik kartı ile ilgili ne yaparsan yap. Arabellekteki veriyi kaydetme. Herhangi bir sorun olduğu zaman kurtarma moduna ayarladığında bilgisayarın tüm ayarları ilk geldiği hale dönecektir. Tekrar format atmana gerek yok. Ben 1,5 yıldır kendi laboratuarımdaki bilgisayarlara daha 1 kere bile format atmadım.

ssoylucicek' Alıntı:
ScReAm_' Alıntı:

Sayın öğretmenim.
PC'leriniz Vestel olduğuna göre klavyeleriniz de F klavyedir. C veya D harddisklerinizin güvenlik kartıyla koruma altında olup olmadığını anlamak için şunları yapabilirsiniz.
- Bilgisayarı başlattığınızda güvenlik kartı ile ilgili pencere ekrana geldiğinde Ctrl + Home tuşlarına basıyorsunuz.
- Gelen şifre giriş ekranında, eğer değiştirmediyseniz fabrika ayrı şifre olan 12345678 yazarak Enter tuşuna basıyorsunuz.
-Çıkan pencerede C ve C harddisklerinin karşısındaki kutucukların seçili olup olmadığına bakınız. Varsayılan olarak C seçilidir. Yani korumalıdır. D korumalı değildir.
- C'deki korumayı kaldırmak için Tab tuşuna basarak C satırını seçili hale getiriyorsunuz.
- Klavyeden boşluk tuşuna bir kez basarak C'deki çentiği (korumayı) kaldırmış oluyorsunuz.
- Penceredeki TAMAM butonuna gelinceye kadar klavyeden TAB tuşuna bir kaç defa basıyorsunuz.
-Enter tuşuna basarak onaylıyorsunuz.
- Bilgisayar yeniden başladığında artık C korumalı değildir. İstediğiniz sayıda programı yükleyebilirsiniz.
- Bundan sonra bilgisayarı her açtığınızda C korumalı olmayacaktır.
- Programları yükleme işi bittiğinde, yukarıdaki işlemleri yeniden yaptığınızda (TAB ile C'nin üzerine gelip klavyeden boşluk tuşuna bastığınızda) C tekrar korumalı olacaktır.
- Yukarıda anlatıığım işlemler birden fazla programı yüklemek ve bilgisayarı bir kaç defa yeniden başlatmak gerektiği zaman uygun bir yoldur.
- Eğer sadece bir program yükleyecekseniz o zaman bilgisayar açılıdığında güvenlik kartı penceresi ekrandayken Klavyeden CTRL + G tuşlarına basıyorsunuz. (F klavye için). Bu tuş kombinasyonu C'yi sadece bir kerelik açılış için korumasız bırakır. Sonraki açılışlarda bir müdahalede bulunmazsanız C yine korumalı açılır.

Öğretmenim, bilgisayarlarınız garanti kapsamındaysa 444 0 346 numarayı arayarak bilgisayarlarla ilgili her türlü teknik desteği canlı olarak alabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

İyi çalışmalar.

-----------------------------------

Hocam ayrıntılı bilgileriniz icin gercekten cok tesekkür ederim cok acıklayıcı olmusss yarın labda deneyecegim tskler.

hocam en temizi şu olur arkadaşlar yazmşlar gücenlik artını nasıl kullanacağını ama karıştırırm diyorsan yapamam diyorsan Pc yi kapt kasanın kapağını aç güvenlik kartını takılı olduğu slotdan sök çalıştır Pc yi. yap yapacağını format at kur sil ... ne istiyosan yap yapacağını sonra tekrardan tak. gecen sene şifreyi değiştirmiştim hatırlayamadım kartı söküp takıyom bi sorun yok buda bir çözüm...

gizemkarın dediği gibi en sağlamı sök tak. Daha olmadı sök takma. DeepFreze programını yükle bırak...

Re: Güvenlik kartı

güvenlik kartının markası şherif (böyle b işey ise açılışta ctrl+w yap
sonra 12345678
yazdığın zaman korumayı kaldrısın

Ayrıntılı Acıklamalar Yaptıhınız İcin Hepinize Cok Tesekkür Ederm Bugun İStediklerimi YAptım..Sağolun.. :lol:

Arkadaşlar ben de bir bt sınıfı öğretmeniyim ve ana bilgisayarda hata ile kaşılaştım
STOP: OxFF570080(000000,000000) ...
gibi bir hata kodu,bidiğim tüm yöntemler işe yaramadı. sizin önerilerinizi okuyup daha önce bilmediğim :oops: güvenlik kartını bugün çıkatınca problemde kalktı ama tekrar takınca aynı hatayı verdi. depfrezee görevi gördüğünü anladığım bu kartı hiç kullanmasam olur mu? :(

ssoylucicek hocam çok teşekkür ederim bende formatörlüğe yeni başlayan biriyim yani bi lab nasıl yönetilir çok iyi bilemiyorum,bu bilgi çok işime yaraadı teşekkür ederim...

Arkadaşlar sen en iyismi kasayı aç ve güvenlik kartının modelini söyle ona göre değişiyor çünkü karta girişler. Radix te sadece home tuşu yeterli oluyordu. Vestelin yaptığında ctrl+Home bazılarında ctrl+f olarak değişiyor sen kartın modelini söylersen daha kesin ve doğru bilgi verebiliriz

Re: Güvenlik kartı

Ayrıca tavsiyem güvenlik kartı ile ilgili ne yaparsan yap. Arabellekteki veriyi kaydetme. Herhangi bir sorun olduğu zaman kurtarma moduna ayarladığında bilgisayarın tüm ayarları ilk geldiği hale dönecektir. Tekrar format atmana gerek yok. Ben 1,5 yıldır kendi laboratuarımdaki bilgisayarlara daha 1 kere bile format atmadım.[/quote]

Hocam biraz ayrıntılı bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

Geri