Güvenlik kartı sorunu

Kodla Büyü

sukber

Üye
Arkadaşlar Bilgi Teknoloji sınıfı okulumuzda yeni kuruldu. Uniq marka bilgisayarlar. Bilgisayarlarda güvenlik kartı var. Bilgisayar açılırken açılış moduyla ilgili ekran geliyor, dokunmadan beklersek bu ekran kaybolup Vista açılışı başlıyor. Bilgisayarların tamamı şu anda koruma modunda. Yani normalde yapılan işlemlerin tamamı bilgisayar kapatıldığında kayboluyor.

Geçenlerde çocuklara duvar kağıtlarını değiştirttim. Normalde bilgisayar kapanınca duvar kağıtlarının eski haline dönmesi gerekiyordu. Fakat bir sonraki derste öğrencilerim bilgisayarlarını açtıklarında gördüm ki 4-5 bilgisayarın duvar kağıdı değiştirdiğimiz haliyle kalmış, yani güvenlik kartı herhangi bir engelleme yapmamış.

Duvar kağıdı değişmiş olan bilgisayarlardan bir tanesini aldım, yeniden duvar kağıdını değiştirdim, bir iki dosyayı silip masaüstünde birkaç değişiklik yaptım. Ve sonra koruma modunda yeniden başlattım. Yaptığım değişiklikler yine karşımda duruyordu. Yani koruma modunda olmasına rağmen güvenlik kartı yine herhangi bir işlem yapmamıştı.

Anlayamadım bu işi, açılış menüsünü kurcaladım fakat bi çözüm bulamadım. Açılışta karşıma W-Lite diye bir ekran geliyor. Aynı durumda kalmış arkadaşlar varsa ya da bilgisi olan yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar açılırken WS Litenin hangi veriyon olduğu başlık çubuğunda yazar, versiyonunu öğrendikten sonra (Muhtalemen WSLite 8 ,11veya 12 olacaktır) ilgili versiyona ait kurulum programını verdiğim linkten indir, flash belleğe at.
Sonra bilgisayarı kartı devre dışı bırakarak (şifre ile) aç, indirdiğin programı flash bellekten kur, yeniden başlat, sorun çözülecektir.

http://www.bekdata.com/tr/destek/download.htm#WS%20Lite

Selam arkadaşlar
Bizim lab dada uniq marka bilgisayarlar var ve vista yüklüydü.Ancak vista sürekli mavi ekran hatası verdi ve bizde orjinal xp home kurduk bizdeki ws-lite 12 çıkardım programını yükledim taktım bilgisayar açılmadı.Şimdi ne yapacağım bilmiyorum tamamen çıkarmak da garantiden düşürüyormuş.Yardımlarınızı bekliyorum

hocam başta açılışta o menuyu görmeye çalışırsanız yanlış hatırlamıyorsam ctrl-W tuşlarıyla genel ayarlar bölgesine gidiliyordu. oradan bi deneyin isterseniz.

Geri