güvenlik kartı sorunu

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
arkadaşlar güvenlik kartlı vestel bilgisayara format atmak istiyorum. güvenlik kartından c sürücüsünü açıyorum ama format atmak için bilgisayarı cd-romdan başlat diyorum. her defasında bilgisayar harddisktan başlıyor. güvenlik kartını kaldırıyorum. bilgisayarı yeniden başlattığımda da gede cd-rom dan açmıyor güvenlik kartını yeniden kurma menüsü açılıyor ne yapmalıyım.....
acil yardım şimdiden teşekkürler............

hocam biostan bilgisayar ilk açılışta cd-romu görsün diye ayarlama yaptınızmı? :!:

biostan ilk açılışta cd romu ayarladım ama boot menüsünden ilk açılışı hard disk olarak görünüyor ve hep hard disk olarak açılıyor. değiştirmek istiyorum cdromu seciyorum ama bir türlü kabul etmiyor. acaba güvenlik kartı ayarlarından değişirmi diye baktım amadeğiştiremedim bir türlü güvenlik kartını kaldırdım yine açılmadı tekrar güvenlik kartını kurmamı istedi acaba nasıl bir yöntem izlemeliyim?

Güvenlik kartının bios verilerini koruma bölümü var. ikinci sıradaki ayarlar sekmesinde olması lazım. ordan bios verilerini korumayı kaldır. ondan sonra ilk boott olarak cd-rom seç. yoksa bios ta yaptıgın verilerde sıfırlanır ve doalyısıyla ilk boot hep HDD olur ;)
kolay gelsin.

GÜVENLİK KARTI ÖĞRENCİ CD VAR. ONUNLA GÜVENLİK KARTINI DEVRE DIŞI BIRAK. AÇIP ŞİFRE GİREREK DEĞİL. CD VAR.HEM ÖĞRENCİ HEM ÖĞRETMEN CD. B UNUNLA YAP.DAHA KOLAY

arkadaşlar benimde güvenli kartıyla ilgili bi sorunum var. Okuldaki exper bilgisayarlardan güvenlik kartları çıkarılmış. Şimdi ben onları tekrar takmak istiyorum. Taktım ama aktif olmuyor. Ne yapmalıyım?
Teşekkürler.....

arkadaşlar bizim bilgisayarlar da exper. ctrl home ile devre dışı bırakmaya çalışıyorum ama olmuyor sürekli başa dönüp güncelleştirme yapıyor 6 bilgisayar bu şekilde acaba virüs mü napmalıyım yardımcı olursanısz sevinirim

Geri