Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

güvenlik kartı sorunu

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında akif_van tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. akif_van

akif_van Aktif Üye

arkadaşlar güvenlik kartlı vestel bilgisayara format atmak istiyorum. güvenlik kartından c sürücüsünü açıyorum ama format atmak için bilgisayarı cd-romdan başlat diyorum. her defasında bilgisayar harddisktan başlıyor. güvenlik kartını kaldırıyorum. bilgisayarı yeniden başlattığımda da gede cd-rom dan açmıyor güvenlik kartını yeniden kurma menüsü açılıyor ne yapmalıyım.....
    acil yardım şimdiden teşekkürler............

2. sbil

sbil Aktif Üye

hocam biostan bilgisayar ilk açılışta cd-romu görsün diye ayarlama yaptınızmı? :!:

3. akif_van

akif_van Aktif Üye

biostan ilk açılışta cd romu ayarladım ama boot menüsünden ilk açılışı hard disk olarak görünüyor ve hep hard disk olarak açılıyor. değiştirmek istiyorum cdromu seciyorum ama bir türlü kabul etmiyor. acaba güvenlik kartı ayarlarından değişirmi diye baktım amadeğiştiremedim bir türlü güvenlik kartını kaldırdım yine açılmadı tekrar güvenlik kartını kurmamı istedi acaba nasıl bir yöntem izlemeliyim?

4. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

Güvenlik kartının bios verilerini koruma bölümü var. ikinci sıradaki ayarlar sekmesinde olması lazım. ordan bios verilerini korumayı kaldır. ondan sonra ilk boott olarak cd-rom seç. yoksa bios ta yaptıgın verilerde sıfırlanır ve doalyısıyla ilk boot hep HDD olur ;)
    kolay gelsin.

5. hakansia

hakansia Seçkin Üye Seçkin Üye

GÜVENLİK KARTI ÖĞRENCİ CD VAR. ONUNLA GÜVENLİK KARTINI DEVRE DIŞI BIRAK. AÇIP ŞİFRE GİREREK DEĞİL. CD VAR.HEM ÖĞRENCİ HEM ÖĞRETMEN CD. B UNUNLA YAP.DAHA KOLAY

6. yelda

yelda Üye

arkadaşlar benimde güvenli kartıyla ilgili bi sorunum var. Okuldaki exper bilgisayarlardan güvenlik kartları çıkarılmış. Şimdi ben onları tekrar takmak istiyorum. Taktım ama aktif olmuyor. Ne yapmalıyım?
    Teşekkürler.....

7. comenius

comenius Üye

arkadaşlar bizim bilgisayarlar da exper. ctrl home ile devre dışı bırakmaya çalışıyorum ama olmuyor sürekli başa dönüp güncelleştirme yapıyor 6 bilgisayar bu şekilde acaba virüs mü napmalıyım yardımcı olursanısz sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal